Reklama

Usínání v kočárku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kmecka
Nováček 1 příspěvek 08.02.17 16:28
Usínání v kočárku

Ahoj maminky,

Potřebuji poradit.

Mám chlapečka, 10 měsíců. Až do Vánoc uměl usnout sám, zrovna se nám lámaly dři denní spánky na dva. V noci se jednou budil na mlíčko, ale jakmile jsem ho uložila do postýlky, ihned usnul a spal až do rána.

Přes Vánoce nás dostihly rotaviry, které nás potrápily asi na 2 týdny, byly jsme i v nemocnici. Po nemoci najednou neuměl usnout sám, museli jsme ho vždy unosit. Asi za týden se to upravilo a opět usínal sám. Pak jsme ale dostali rotaviry opakovaně a všechno se opět zopakovalo. To už ale odmítal usínat i v náručí, jediné místo, kde zabral, byl kočárek.

Po uzdravení se už 3 týdny snažíme vrátit do starého spánkového režimu, ale marně. Budí se 2 krát za noc, s hrozným řevem, a ne a ne zabrat někdy i hodinu. Nechce se nosit, nechce mlíčko, a jediné místo, kde zabere, když už nevím co, je kočárek. Večer také nemůže usnout v postýlce, jakmile se vzdálím, spustí hrozný řev a staví se v postýlce. Stalo se vám to taky? Je nějaký recept, jak ho to odnaučit? Přejde to časem samo?

Možná je ještě důležité zmínit, že když jsme venku na procházce, spí přes den 2krát. V 10- 11:30 a 15:00-15:45 hod. Když jsme doma a nejdeme na procházku, usne sám v postýlce až kolem 11:30 až 12 hod a spí asi 1,5 - 2 hodiny. Odpoledne pak už sám neusne, když nedrncám a jde spát už sedmé. Když jdeme odpoledne na procházku, ještě si odpoledne schrupne a večer pak usíná kolem půl deváté. Myslíte, že se nám už lámou dva spánky na jeden? Má smysl ještě držet ty dva nebo spíš ne?

Předem všem diky za rady a omlouvám se za dlouhý sloh :-)

Reklama

Reakce:

Kateřina Hubálková
Kecalka 137 příspěvků 08.02.17 16:36

Asi neporadím, ale syn měl v tomhle věku krizi, kdy také spal asi 14 dní jen jednou za den..pak se vše samo upravilo a zase spinká 2× denně plus v noci 12-13 hod s jedním probuzením na mléko..já údajně nespala přes den už od 6 tého měsíce:-)

Mollify83
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 08.02.17 16:43

Starší syn měl spoustu změn i bez nemoci a nemocnice, včetně toho že přestal sám usínat v postýlce. Prošli jsme si kočárkem, usínáním i nás v posteli, ze všeho se vždy po nějaké době vrátil zpět do postýlky k samostatnému usínání. Nikdy jsem ho nijak násilím nenutila, nejsem zastáncem metody nechat vybrečet, jednak mi to přijde surové k dítěti, ale taky mám špatnou zkušenost. Když začaly tyhle změny se spaním, napřed jsem si myslela, že je to jen zkouška me trpělivosti a tak jsem ho po pár pokusech o uklidnění nechala chvíli vztekat - no začal mi modrat jak nemohl popadnout dech. Bylo to strašných pár vteřin, od te doby když začne zase s nějakou změnou, pravidelně zkouším ukládat do postýlky, ale když nechce přejdu na to co v tu chvíli funguje. V klidu jsme oba a zatím se mi vždy po pár týdnech zase srovnal. Tvůj má navíc za sebou hospitalizaci, pokud to moc neobtěžuje tebe nechala bych ho ještě být, ale to je pouze moje zkušenost :)

Jo a ke změnám počtu spánků, vždy jsme měli pár dni boj než se srovnal s novou situaci. Po několika divokých dnech, kdy střídal starý počet s novým a podle toho usínal večer, se to upravilo samo na menší počet a k tomu si naladil i dobu večerního uložení.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Startuje velká fotosoutěž! Vyhrajte pro své nejmenší populární hračky Fisher-Price

Milé maminky, ve spolupráci s oblíbenou značkou Fisher-Price jsme pro vás... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Manekýni, frajírci a vzorní tátové. Instagramy těchto fotbalistů byste si neměli nechat ujít!

Luxusní bouráky, sexy přítelkyně, exotické dovolené. Profesionální fotbalista... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama