Reklama

Problémy u 3,5 leté

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

3Lu
Extra třída :D 10554 příspěvků 05.02.17 15:04
Problemy u 3,5 lete

Dobry den. Zkusim vase nazory ci zkusenosti a rady…mame 3,5 letou holcicku, jedinacka. Vzdy po presunu casu na zimni - od narozeni - se ji uplne vse rozhodi. Vstava ve 3-4h rano a vetsinou uz neusne. Kdyz jsem byla na MD nebyl to takovy problem, sla pak brzy spat po obede a ja s ni. Bohuzel od zari jsem zpet v praci a padame na pusu…i ona ve skolce a ja pak kolikrat ucim 7 hodin v kuse. Je to mazec. Po obede spi, ve skolce neusne, takze ji bravame po obede. Spi jednu az dve hodiny. Kdyz ji poledni spanek vemu, usne ve 4 odp klidne na.zemi a nejde probrat…pak se budi v noci ve dve!!! :zed: :zed: opravdu mazec. Poledni spanek jeste mit musi. Zkousime uz vse, homeopata, pujdeme k psychologovi, bral sirup sedalia, kozlika lekarskeho, aromaterapie, vyvetrane je, zvlhcovac jede, ritualy plnime, ma.svuj pokoj a klid, je tma…usne v pohode, sama do peti minut. Ale pak se proste VZDY vzbudi. Treba vas nekoho jeste neco napadne…dekuji. Jooo a ma strach ze snu, pak se v noci boji tak chodim lehat k ni. A ma zacpu a asi take nejak je to v hlave. Je hodne precitlivela, po manzelovi, vse si moc bere, vse moc prehani…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Reakce:

blumen
Hvězda diskuse 40370 příspěvků 05.02.17 15:08

No a v kolik chodi vecer spat?

zuzan
Ukecaná baba ;) 2452 příspěvků 05.02.17 15:18

Tak to je síla bych se složila. Mě to dělala dcera asi od roka do dvou ale jak říkáš byla jsem doma. Co dělá když se vzbudí mě ta nese vždycky lezlá po posteli vyprávěla ale nebrecela a tak za dvě hodiny zas usnula. Já jsem teda dělala jako že nic.

verusak.berusak
Závislačka 4459 příspěvků 05.02.17 15:21

A jak se budi v ty rana? Je vyspala, nebo by jeste spala a nemuze zabrat? Jestli je obecne takovy uzkostny typ, tak nemuzou to byt obavy ze skolky? Jako dite jsem se takhle budivala cely prvni skolkovy rok a hystercila jsem, ze do skolky neeee. Nemusi zrovna hystercit, ale treba ma obavy a nemuze proto znovu zabrat.

Jinak jeste je fajn pred spanim magnesium. Na celkove uvolneni. Taky davame, syn pak spi mnohem klidneji.

3Lu
Extra třída :D 10554 příspěvků 05.02.17 15:41

@zuzan vzbudi se zavola ja lehnu ona lezi ale vyklada si, usne treba po seste ale to uz zvoni budik a musime jit.

3Lu
Extra třída :D 10554 příspěvků 05.02.17 15:42

@verusak.berusak je unavena…usnula by tak v sest a spala do deviti. To uz od zari nejde bohuzel. Nemyslim, ze skolka. Dela to kazdou zimu az do presunu casu na jarni. Jak pisu, driv jsem to jaks taks zvladala, ted uz s praci to nejde…

blumen
Hvězda diskuse 40370 příspěvků 05.02.17 15:43

A v kolik, ze chodi spat? Nejde to posunout na pozdeji?

Slečna Ferka
Echt Kelišová 9974 příspěvků 05.02.17 15:46

@3Lu Rozumím tomu správně, že pokud se po obědě vyspí, tak je to v pořádku? A pokud si můžete dovolit ji brát po o, tak v čem je problém?

Mojí dceři je pět, a jak už se ve školce po o spíš řádí, tak čtvrtek pátek už bývá na zabití - a o víkendu to chce oba dny lehnout. (Dnes už se někdy stane, že nejde, že máme něco na celý den, ale je to znát.) Dnes chtěla přijít kamarádka, co u ní spala, že by byla do večera zase ona u nás, a museli jsme to zatrhnout, protože je před nimi celý týden ve školce.

Mně přijde, že pokud se to dá zařídit, tak to holt člověk pro to dítě udělá.

A pokud jde o to buzení ve dvě v noci, nějak nechápu: jako že ten problém má celou dobu, co je zimní čas? (Protože přechod už byl celkem dávno.) Nemůže mít třeba noční děsy? S tím by mohl pomoci ten psycholog. A nebo naopak, nepomohlo by jí, kdyby někdo spal napevno s ní (večer že by usnula sama, a vy byste se přidali)? Jako že když se v noci vzbudí, tak uděláš jen šš, všechno je v pořádku, a ona se uklidní?

Jinak u nás doma se na spaní dělal meduňkový čaj, tak ten bych zkusila, případně něco dalšího přírodního na spaní - že nefungovala Sedalia neznamená, že jiný nezabere (Pediakid a řada jiných).

blumen
Hvězda diskuse 40370 příspěvků 05.02.17 15:48

2× edit

Příspěvek upraven 05.02.17 v 15:50

blumen
Hvězda diskuse 40370 příspěvků 05.02.17 15:48

@Slečna Ferka dle me se tak budi stale, i kdyz ji bere po obede :think:

A v lete spala do kolika?

3Lu
Extra třída :D 10554 příspěvků 05.02.17 15:52

@Slečna Ferka rada jinych…muzete primo doporucit? Neni problem ji brat po o. Vsak pisu ze to delame. Spala ve skolce 4× a to jsem popsala co pak bylo. Neresim spani po obede. Spi doma denne. Resim buzeni ve 3-4 rano presne od presunu casu do presunu casu rok co rok!!! Na md se to dalo ted ne.

3Lu
Extra třída :D 10554 příspěvků 05.02.17 15:52

@blumen v lete spi do 8 normalne.

3Lu
Extra třída :D 10554 příspěvků 05.02.17 15:53

@verusak.berusak magnesium prosim v jake podobe?

blumen
Hvězda diskuse 40370 příspěvků 05.02.17 15:54
@3Lu píše:
@blumen v lete spi do 8 normalne.

To je hodne zvlastni. Chapala bych buzeni hodinu driv. Nevadi ji neco v zime v pokoji? Neni tam moc teplo z topeni/zima, nema jinou perinu a podobne?

estejedna
Kecalka 196 příspěvků 05.02.17 16:00

Nějak se v tom neorientuju, ráda bych poradila. Ta naše taky se spaním vyvádí psí kusy už od narození :-) Zkusila bych ji dát spát večer později… v kolik chodí spát, když tedy spí po obědě 2 hodiny?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Čech zemřel v Kolumbii za zvláštních okolností. „Někdo ho otrávil,“ říká rodina!

Jen za pár hodin se měl pětatřicetiletý Michal vrátit za rodinou, místo toho... číst dále >

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama