Reklama

Dvouleťák - náhlý problém s usínáním

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Gina
Ukecaná baba ;) 1123 příspěvků 6 inzerátů 02.02.17 08:52
Dvouleťák - náhlý problém s usínáním

Ahoj všem,
mám dvouletého kluka, víceméně nemá problém se samostatným usínáním, vezme si do ruky autíčko, pohladím, odcházím. Když jsme párkrát nebyli doma, dávala spát moje máma, se kterou bydlíme v domě, většinou u něho seděla, ale potom taky pohoda. V sobotu jsme byli s manželem pryč, máma nebyla doma, tak přijeli rodiče manžela. Prý brečel, nechtěl pustit babičku z pokoje, přes hodinu ho držela za ruku, než usnul. Druhý den mi usnul zase v pohodě, ale v neděli večer se najednou zasekl, jak jsem odcházela z pokoje, začal křičet máma máma, chtěl držet za ruku…prostě jsem se nemohla vzdálit z pokoje. A od té doby se to opakuje. Nemůžu ho nechat hodinu řvát, protože starší chodí do školy a potřebuje spát, ale zase nechci, aby to dopadlo tak, jako některé známé, že fakt tu dobu, než dítě usne, leží u jeho postele nebo ho drží za ruku. Já jsem pak z toho jeho řevu taky vynervovaná, on to tutově vycítí, takže ten řev je o to větší…máte nějaké rady a vlastní zkušenosti, jak z toho ven? Jak zase vrátit ten jeho večerní klid a samostatné usínání? Dneska v noci se navíc vzbudil s křikem a volal mě, jindy spí celou noc.

Reklama

Reakce:

dedrichov
Závislačka 2696 příspěvků 02.02.17 09:04

A jak rychlé je normálně usínání?

MBrno
Kecalka 340 příspěvků 02.02.17 09:11

Nase zkusenost. Za posledni rok jsme meli etapu „neusinani“ asi ctyrikrat. Pokazde jsme se postupne vratili do bezneho stavu, kdy mala usnula sama. Vetsinou nam to trvalo tak tyden az dva.

Postupne jsme se vzdalovali v ramci bytu. Nejdriv usinala na posteli v decaku, pak jsme ji prenesli a do rana spinkala ve sve postylce. Pak stacilo, aby byl nekdo z nas v decaku a ona si nekolikrat sla z postylky overit, ze tam opravdu jsme, pak usnula (v tu dobu jsem precetla hodne knizek, takze to melo i sva pozitiva :lol: ), kazdym dnem se zkracovalo jeji ujistovani, ze jsme s ni, az pak chodila spinkat sama, usinala temer okamzite, takze jsme nemuseli vubec byt ve vedlejsi mistnosti.

Tentokrate nam to trva o dost dele :( Taky uz je zase o neco starsi, cekame prirustek, byla nemocna, proste vsechno se vsim :( Je mi jasny, ze s vekem se meni, takze se snazim vytrvat a doufam, ze se to zase vrati.

Svistice
Neúnavná pisatelka 16930 příspěvků 1 inzerát 02.02.17 09:15

Děti se mění. Mohl se začít bát tmy, může mít nějakou opožděním separacku, může mít v noci špatně sny a boji se usnout, může být malo unavený a tak chce spolecnost.

Gina
Ukecaná baba ;) 1123 příspěvků 6 inzerátů 02.02.17 09:29

@dedrichov nevím, položila jsem ho do postele, pohladila, zazpívala písničku a odešla. Jestli usnul za 5 minut nebo za půl hodiny netuším…

dedrichov
Závislačka 2696 příspěvků 02.02.17 09:34
@Gina píše:
@dedrichov nevím, položila jsem ho do postele, pohladila, zazpívala písničku a odešla. Jestli usnul za 5 minut nebo za půl hodiny netuším…

taky to tak míváme, ale obě děti poslední dobou mě chtějí v pokojíčku. 6letý dokonce chce hladit 8o No tak se třeba domluvíme, že dnes budu hladit 10 minut a půjdu a další den vůbec.
Pro mladší (3 roky) zase lampička na stolek, kterou si sama rozsvítí nebo zhasne, když je čas.

Dominicenka
Kecalka 472 příspěvků 02.02.17 10:16

Mam dvouletou dcerku, take usina od malinka sama a vyhovuje ji to.. ma take svuj usinaci ritual mazleni s plineckou. Ale tak jednou za tri mesice- napr. Zrovna vcera byl plac a ze nechce spinkat a chce byt s nami.. bohuzel se neda nic jineho delat nez ji nechat porvat:( mezitim tam vzdy prijdu, pomazlim si ji a reknu ji jak ji miluji, ale pak polozim a jdu. Nekdy je to takto jeden den, max dva a pak zas stary rezim- ze si i sama jde a spokojene usina sama.. takze ac nejsme pro nejake krutarny vuci detem v podobe a vybrec se a padni, tak v tomhle radim neustuoovat a nezvykat na usinani s dospelym. Tak to ma starsi syn a to je des :oops: Dcerka nastesti od malinka mela postylku a samostatne usinani rada. Ale jak jsme psala - parkrat uz taky z niceho nic nechtela- ale vzdy jsme to hned prekonali..

galantni jelenice
Kecalka 217 příspěvků 02.02.17 12:46

Prostě tě potřebuje, je malej. Pokud mu babička rozhodila takovou vnitřní jistotu u usínání, tak to prostě chvilku potrvá, než se zase vnitřně ubezpečí, že maminka je pořád k dispozici, takže ji nemusí mít na očích.

dalmati
Ukecaná baba ;) 1185 příspěvků 02.02.17 12:50
@galantni jelenice píše:
Prostě tě potřebuje, je malej. Pokud mu babička rozhodila takovou vnitřní jistotu u usínání, tak to prostě chvilku potrvá, než se zase vnitřně ubezpečí, že maminka je pořád k dispozici, takže ji nemusí mít na očích.

Naprostý souhlas. Jsem pro postupné odnaučování a ne razantní řešení.

Gina
Ukecaná baba ;) 1123 příspěvků 6 inzerátů 02.02.17 13:14

Děkuji za vaše příspěvky, přemýšlela jsem o tom, že zkusím postupně, ne, že ho budu držet za ruku, ale že počkám chvilku v pokoji nebo u dveří nebo je zkusím nechat otevřené, že když mě zavolá a já mu odpovím, bude vědět, že tam jsem. I když to bude asi těžký, protože po baráku pořád někdo běhá. Snad to bude zase brzy zase v pořádku.

kila32
Stálice 82 příspěvků 05.04.17 13:48

Taky s tim mame ted problem :-( Malemu je 20 mesicu, a jak se ted zmenil cas, plus manzel vyndal tycky z postylky, tak mu dela problem usnout. Driv sbalil plysaka, vypil mleko, dal si dudlikca a spal a ted ani tuk :-( Nejhorsi je, ze to manzel bude resit tim, ze za to muzu ja, ze jsme ho romzazlila tim, ze si ho beru k nam do postele- v noci. Ale takto to delam uz od jeho narozeni. Nevim proc mu to najednou ela takovy problem :-(

majdamuller
Povídálka 17 příspěvků 05.04.17 14:05

Všechno je jenom období, které se musí přežít a pak přijde zase jiné a horší :D Já si u všeho říkám, že do dvaceti to dělat nebude :D

Gina
Ukecaná baba ;) 1123 příspěvků 6 inzerátů 05.04.17 22:04

Ahoj, u toho mojeho nakonec to postupné odvykání pomohlo, pár dní jsem postála vždycky u dveří, když se ozval, odpovídala jsem, že jsem tady, pomalu z nich pak vycouvala a uklidnil se, teď už zase usíná v pohodě (ťukám)…
jestli u vás díky té vyndané tyči vylézá z postele, tak to bude asi problém…to taky nevím, jak to budu řešit, až bude mít větší postel a nebude ho tam mít co udržet… :think: tak co jí vrátit zase zpátky, aby nemohl vylézat? a třeba jí pak opatrně vyndat (pokud to jde) později večer, až už bude spát, aby mohl vyskotačit ráno sám…?

Je fakt, že do naší postele jsem ho radši nikdy nebrala, ani když se probudí někdy v noci, protože se právě bojím, že by si na to okamžitě zvyknul a chtěl by tam pořád. Radši ho vezmu na chvíli do obýváku na gauč, kde se trochu uklidní a pak zkusím zpátky do jeho postele, podržím za ruku, potichu zazpívám písničku…

Nejideálnější je, když dítě přes den i díky aktuálnímu počasí už může řádit venku, takže je večer už hodně unavený, zalehne a usíná během okamžiku. Jak ti spí přes den? Mám vyzkoušeno, že večer o hodně dřív a líp usíná, právě když ho nenechám moc spát přes den (protože kdybych ho nebudila, klidně mi spí od jedné do čtyř, i dýl) a právě odpoledne jdeme ven na procházku atd, aby se unavil, tak potom večer je to usnutí fakt rychlé.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Reklama