Reklama

Proč proboha nespí?!

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Deňulec
Kecalka 386 příspěvků 10.02.17 05:45
Proč proboha nespí?!

Ahoj holky,

Už opravdu že zoufalství hledám radu. Syn 17 měsíců od cca posledního očkování před měsícem má problémy se spánkem. Vždycky spal špatně a od narození nespal celou noc, ale teď už prostě nevím, jak dál… Chodí spát večer po sedmé. Opravdu bývá unavený a chodí takto spát od šestinedělí. V noci se i pětkrát vzbudí s pláčem. Někdy dostane mléko, někdy stačí jen pohladit, uložit a spí dál. Ale ráno v pět už je vzhůru, zase s brekem a už nezabere. Chodím spát skoro s ním a díky nočnímu vstávání nejsem absolutně nevyspaná i já. Když pak třeba v osm hodin někam vyrazíme, tak je schopný v autě nebo v kočáru usnout. A spát přes den nechodí po obědě, ale usíná třeba i v deset. Zkoušeli jsme ho dávat spát i v devět večer, ale výsledek stejný. Dopoledne jsem to zkoušela vydržet s ním dýl, ale za prvé je strašně mrzutý a za druhé usne klidně při hře nebo si postýlku v těch deset dopoledne prostě vyřve. Už nevím, jak dál… Do těch 15 měsíců spával (s těmi svými pěti přestávkami) od sedmi do půl sedmé někdy i do půl osmé a to se ještě relativně dalo. Ale tenhle „režim“ už je opravdu vyčerpávající. Prosím tedy o radu maminky, které se s tímto třeba také setkaly nebo mi dokáží pomoci, jak z toho zakletého kruhu ven.

Děkuji moc!

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

xammy
Kecalka 460 příspěvků 10.02.17 06:10

@Deňulec Obavam se, ze s tim moc nezmuzes, v noci ti spi 10 hodin, proto vstava brzo. Muj starsi chodil v tomhle veku spat v 8 a vzhuru byl v 4 - 5! Casto se stavalo i ze vstal ve 2 a znovu usnul az za 2 hodiny. Nepomohlo nic, az casem se to srovnalo, dobre spat zacal kolem 3 let. Mladsimu je taky 17 mesicu, spi v noci 9 - 10 hodin, chodi spat kolem 9 a pres den naspi max 2 hodinky. V noci se taky budi, ale nic k jidlu nedavam.

rozumbrada
Extra třída :D 13700 příspěvků 10.02.17 06:12

Mně se to u dětí nepovedlo zlomit. Měla jsem chvilkové úspěchy, že třeba jednou za týden spaly normálně, od 20h do 6.30, ale definitivně z toho „nespaní“ vyrostly kolem třetího roku věku.
Teď už bych neěnovala moc energie bádáním, co s tím dělat, protože vím, že je to zbytečné. Brala bych to jako přírodní jev. Ty neděláš chybu v ničem. Pustila bych mu ráno pohádky a spala / dělala, že spím, aspoň do šesti, nebo kolik snese.

Suzuveverka
Kelišová 5020 příspěvků 10.02.17 06:25

@Deňulec Můžeš zkusit být drsná a vyžadovat režim, ale dej na svoji intuici, jestli to má smysl. Některým dětem to pomůže, ale většinou je to jen marný boj. Jinak se přizpůsobit malému, odpočívat jak to jen jde a čekat, až to přejde. První dítě spalo mizerně, do normálu se začalo dostávat po dvou letech, ve třech letech se už i stává, že spí celou noc, respektive od deseti do sedmi, plus minus. Mimiňák je taky nespavec, je mu 11m a od narození nespal nikdy víc než dvě hodiny v kuse, momentálně chodíme spát kolem půlnoci, ve čtyři vstáváme a mezitím se čtyřikrát probudí, to je jeho představa o nočním klidu.
A tělo si na únavu časem zvykne, s prvním dítětem jsem z toho nespaní byla vyřízená, teď funguju bez problému i se třemi hodinami spánku (naspáno po kouskách, nikdy ne najednou) a bez kafe zvládám i úplně probdělé noci.

WERUN28
Kecalka 225 příspěvků 10.02.17 06:26

Podobně to měla moje straší dnes už 4 letá dcera. V noci se budila s pláčem a přitom nic nepotřebovala. Vstávala jsem k ní několikrát za noc. Srovnalo se to samo když jí bylo 2 a půl. Začala spát od osmi do šesti a drží jí to stále.

Manticora
Ukecaná baba ;) 1850 příspěvků 10.02.17 06:36

Moje dvouleta stale vstava 4:30 a chodi spat 20-20:30. Pres den spi 10-11:30. Oni totiz deti jsou nelogicky unavene mnohem vic pres dopo nez odpo. S takovym rezimem nic moc neudelas, ale urcite bych odbourala to nocni mliko. Az si zvykne, ze v noci nema duvod se budit, bude spat kvalitneji a mozna i dele.

Jo u me na tu unavu hodne pomaha magne b6 forte.

Manticora
Ukecaná baba ;) 1850 příspěvků 10.02.17 06:37
@rozumbrada píše:
Mně se to u dětí nepovedlo zlomit. Měla jsem chvilkové úspěchy, že třeba jednou za týden spaly normálně, od 20h do 6.30, ale definitivně z toho „nespaní“ vyrostly kolem třetího roku věku.
Teď už bych neěnovala moc energie bádáním, co s tím dělat, protože vím, že je to zbytečné. Brala bych to jako přírodní jev. Ty neděláš chybu v ničem. Pustila bych mu ráno pohádky a spala / dělala, že spím, aspoň do šesti, nebo kolik snese.

17ti mesicni nechat samotne u televize bez dozoru a spat? To snad nemyslis vazne.

catherine100
Vesmírná mluvilka 30549 příspěvků 10.02.17 06:40

Neporadim, jen s tebou držím basu…moje malá prostě vstává kolem čtvrté a je fuk kdy jde spát…pak ji uspím tak v osm a spí dve hodky ja uu se musím venovat staršímu

Deňulec
Kecalka 386 příspěvků 10.02.17 06:45

@xammy

Jenže on z těch deseti hodin naspí s bidou osm. Min. 5× je vzhůru. Někdy stačí dát dudlík, pohladit a usne, ale jindy ho musím nakrmit nebo ho i půl hodiny střídavě uklidňovat až usne. A to nejsem zastánce uspávání, ale když ve tři ráno spustí syrenu, že by vzbudil celou ulici, tak prostě musím…

lucka_mac
Ukecaná baba ;) 1666 příspěvků 10.02.17 06:45

Moc tě nepotěším. Mladší chodil od miminka spát ve 20:00 a budil se mezi 4 - 5 ráno. Až teď ve 3,5 letech začal vstávat spíše v 6. Přes den nespí od roka.

My jsme ho „ráno“ vzali z postele do obýváku na gauč i s peřinou, dali mu mléko a ještě s ním leželi a povídali si, někdy vydržel hodinku, jindy 30 minut. :oops: Ale my jsme se alespoň trošku vzpamatovali.

Deňulec
Kecalka 386 příspěvků 10.02.17 06:49

Holky, děkuji za rady. Já to prostě nechápu. Dnes v 5:10 vstával. A teď už je tak protivný, že mám co dělat, abych udržela nervy na uzdě. Tak do desíti mám zase o zábavu postaráno. Kdyby aspoň to ráno vstal prostě vyspaný a tvářil se jako ta miminka v reklamě na Pampersky (nadsázka). :lol:

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1546 příspěvků 3 inzeráty 10.02.17 06:56

Mě, když syn (20 mesicu) neusne přes den, spi špatně i v noci. Běžně vstává v 8, odpoledne usina okolo 13 hodiny, probudí se klidně i po 2 hodinach a večer ve 20 hodin uz je v posteli a spí. Do rána o něm nevim. Má svůj pokojicek a většinou me probudí, jak si tam povídá a hraje.

Když neusne odpoledne, usina vecer uz v 19 hodin s tim, ze je celé odpoledne protivný, celou noc se budi s brekem, takže u nej x hodin prosedim nez zase usne a ráno v 6 je vzhůru.

Dala bych vašeho syna spat ještě před den, ale ne v 10, ale až v to poledne. Prostě mu nedovolte spat driv a upravte režim. Mliko v noci uz tak velké dítě nepotřebuje, dávejte mu cajik. Tělo si travenim něčeho tak těžkého vůbec neodpocine, protože na to potřebuje hodně energie.

Já bych o nespani mohla vyprávět, kolikrát mi kluk vstaval v 5 ráno a už nezabral. Nebo proplakal noc. Teď konecne (ťuk tuk) spi krásně celou noc.

Deňulec
Kecalka 386 příspěvků 10.02.17 07:04

@Terezxx
S tím mlékem je to problém. Zkoušeli jsme už kde co, ale je schopný plakát i hodinu, dokud nedostane mléko a to min. 1× za noc. S tím si fakt nevím rady. :(

Manticora
Ukecaná baba ;) 1850 příspěvků 10.02.17 07:10

@Deňulec Co ho zkusit dát spát dvakrát denně? Z mojí zkušenosti, čím víc děti spí, tím víc spí. Víš, jak to myslím. Pokud je odpočinutý i přes den, mohl by spát líp v noci.

Deňulec
Kecalka 386 příspěvků 10.02.17 07:20

@Manticora
Zkusím to dnes. Jako další možnost.
 Děkuji

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Justin Bieber vypadá jako Macaulay Culkin, když byl na drogách

Kanadský zpěvák, který je momentálně na výletě v Londýně se svojí snoubenkou... číst dále >

Šéfky Británie a Německa pobavily Evropu. Na kostýmcích se snad musely domluvit!

Brexit se nezadržitelně blíží a představitelé evropských mocností začínají... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama