Dostala jsem výpověď

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.17 09:02
Dostala jsem výpověď

Ahoj všem,

přicházím s prosbou o radu, nebo pomoc. Dozvěděla jsem se, že jsem dostala výpověď. Byla jsem na dobu určitou s tím, že holka co jsem byla její zástup, se neměla vrátit- říkala to ona mě, říkala mi to i vedoucí. Bohužel se ze dne na den rozhodla, že se vrátí, samozřejmě mi to musela říct před vánoci, ani neměla odvahu mi to přijít říct do očí. Problém je v tom, že jsem to absolutně nečekala, do dnešního dne mi ani nepřišla říct vedoucí věci jsou tak a tak, mrzí mě že jsem ti říkala opak. Pravděpodobně to obě věděly celou dobu, ale potřebovaly si mě tu udržet ještě půl roku, doslova mi vedoucí mazala med kolem pusy a snažila se mě tu udržet. Bohužel mám zaplacenou dovolenou, takže pravděpodobně dojde k tomu, že si budu muset brát neplacené volno. Strašně mě to mrzí, svou práci jsem měla opravdu ráda a bavila mě a hrozně mě to vzalo, takže celé dny pláču, nemám chuť k jídlu, dost špatně spím, večer mám pocit že snad zešílím, protože na to pořád myslím, pořád se mi to honí hlavou. Mám strach, že z toho dostanu deprese, že mě tenhle stav nikdy nepustí. Přemýšlím jak dál, zda nevyhledat nějakou krizovou pomoc. Strašně mě mrzí, že mi to ani jedna nepřišla říct osobně, ani vedoucí, i když jsme byly velké kamarádky. Víte, o práci se nebojím, myslím že něco najdu, jen mě to tak neskutečně vzalo, že mám strach že mě to nikdy nepřejde. Děkuju, že jsem se mohla vyzpovídat.

Reakce:
Cuddy
Neúnavná pisatelka 15537 příspěvků 13.12.17 09:08

Soustred se na hledani nove prace. Stve to, cloveka to mrzi, bere to jako podraz apod, ale hlavne se v tech pocitech neutapej a hledej novou praci. Ja osobne chodim do prace moc rada, ale stejne vztahy v praci beru s hodne velkou rezervou, clovek je casto nucen delat i veci, ktere by v osobnim zivote nedelal.

janickaIII
Závislačka 2596 příspěvků 2 inzeráty 13.12.17 09:08
@Anonymní píše:
Ahoj všem,přicházím s prosbou o radu, nebo pomoc. Dozvěděla jsem se, že jsem dostala výpověď. Byla jsem na dobu určitou s tím, že holka co jsem byla její zástup, se neměla vrátit- říkala to ona mě, říkala mi to i vedoucí. Bohužel se ze dne na den rozhodla, že se vrátí, samozřejmě mi to musela říct před vánoci, ani neměla odvahu mi to přijít říct do očí. Problém je v tom, že jsem to absolutně nečekala, do dnešního dne mi ani nepřišla říct vedoucí věci jsou tak a tak, mrzí mě že jsem ti říkala opak. Pravděpodobně to obě věděly celou dobu, ale potřebovaly si mě tu udržet ještě půl roku, doslova mi vedoucí mazala med kolem pusy a snažila se mě tu udržet. Bohužel mám zaplacenou dovolenou, takže pravděpodobně dojde k tomu, že si budu muset brát neplacené volno. Strašně mě to mrzí, svou práci jsem měla opravdu ráda a bavila mě a hrozně mě to vzalo, takže celé dny pláču, nemám chuť k jídlu, dost špatně spím, večer mám pocit že snad zešílím, protože na to pořád myslím, pořád se mi to honí hlavou. Mám strach, že z toho dostanu deprese, že mě tenhle stav nikdy nepustí. Přemýšlím jak dál, zda nevyhledat nějakou krizovou pomoc. Strašně mě mrzí, že mi to ani jedna nepřišla říct osobně, ani vedoucí, i když jsme byly velké kamarádky. Víte, o práci se nebojím, myslím že něco najdu, jen mě to tak neskutečně vzalo, že mám strach že mě to nikdy nepřejde. Děkuju, že jsem se mohla vyzpovídat.

Z lidského hlediska je to smutné a ubohé jednání že strany šéfové i kolegyně. Bohužel to nemůžeš sama ovlivnit. Můžeš to brát jako poučení pro příště - nevěřit řečim a mít vše na papíře. Držím palce.

Monalisasmile
Ukecaná baba ;) 1264 příspěvků 13.12.17 09:13

Ahojky, tohle se bohužel v životě stává a zaměstnavatel většinou neřekne do poslední chvíle, dokud to není nutné, že smlouvu neprodlouží :nevim:. Je to i jeho obava, že ve chvíli kdy to budeš vědět už tvá práce nebude plnodnotná nebo dokonce odejdeš. Já z vlastní zkušenosti mohu říct, že zaměstnance, které jsem měla ráda a byli dobří, bych nikdy nenahradila a pokud jsem musela tak jsem s nimi jednala narovinu a třeba jim nabídla nějaké bonusy, když do konce smlouvy budou pracovat jako doteď. Ale pak byla vždy ta sortička problémových zaměstnanců, které jsem nechala do té doby dokud nepřišli oni sami se zeptat na prodloužení nebo jsem to oznámení o konci co nejdéle natahovala. Ale zase před Vánoci bych to asi neudělala :nevim:. Je to těžké, hodně záleží na povaze zaměstnavatele.
Každopádně pokud se cítíš natolik psychicky na dně ze zrady, tak vyhledej dobrého psychologa, ať ti pomůže zvednout sebevědomí a probere s tebou současnou situaci a možnosti :kytka:.

Uživatel je onlineMichelle_M
Ukecaná baba ;) 2155 příspěvků 13.12.17 09:17

Já tě chápu, se mnou v mojí první práci taky trochu vydrbali, ve středu přišly poštou na pobočku papíry z centrály, že v pátek končím, nevěděla o tom dopředu ani moje šéfová na pobočce. Dali teda aspoň pěkný odstupný, ale stejně jsem cítila zradu :lol: A taky to bylo před Vánocema. Připadala jsem si úplně neschopná, strašně jsem se styděla to někde říct, že mě vyhodili. Ber to tak, že máš aspoň výhodu v tom, že se ti to stalo v době, kdy je práce všude dost, v mém případě byla zrovna krize a ztvrdla jsem pět měsíců na pracáku, to bylo teprv psycho :? Přes svátky si odpočiň, zrelaxuj a v novém roce vzhůru k novým výzvám :mrgreen:

Black Cat
Kelišová 6530 příspěvků 13.12.17 09:17

Tak ale když je člověk zaměstnaný na dobu určitou, tak snad musí počítat s tím, že už mu smlouvu neprodlouží… :nevim:
Jinak chápu tvoje pocity, štvalo by mě to strašně. Ale život jde dál a posuneš se zase někam jinam, rozšíříš obzor, potkáš nové lidi. Je třeba se na to koukat i trochu pozitivně. Vždyť sama píšeš, že se nebojíš, že by sis práci nenašla… :hug: :kytka:

Anik
Ukecaná baba ;) 1537 příspěvků 13.12.17 09:24

Tak když se nastupuje jako zástup za někoho na dobu určitou, tak se prostě musí počítat se vším. A že někdo něco říká,,,to bych nebrala vážně, řeč se mluví… dokud nemám v ruce prodloužení smlouvy, tak si prostě nejsem ničím jistá. Když se ta kolegyně rozhodne jednou tak a podruhý zas jinak, tak ani ta šéfka zřejmě neměla úplně jistotu, tak Ti třeba ani nemohla říct, aby zase nebyla za blba ona, když ti říká každou chvilku něco jinýho. Oni to ti šéfové nemají taky úplně jednoduchý, do všeho nevidíme. A jak píšeš, že Tě tam potřebovali udržet půl roku, no, potřebovali, ale opět se jim člověk nemůže divit, jak říkám, každá mince má dvě strany a každej logicky a pochopitelně vidí jen tu svoji.
Tu dovolenou jsem nepochopila na kdy máš, proč neplacenou,,, ale pokud si tak věříš, že práci seženeš, tak je to ok. Zkrátka věřím jen tomu, co mám na papíře, na řeči a sliby moc nedám, tak pak ten náraz není nakonec ani tak hroznej.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.17 09:33
@Black Cat
@Black Cat píše:
Tak ale když je člověk zaměstnaný na dobu určitou, tak snad musí počítat s tím, že už mu smlouvu neprodlouží… :nevim:
Jinak chápu tvoje pocity, štvalo by mě to strašně. Ale život jde dál a posuneš se zase někam jinam, rozšíříš obzor, potkáš nové lidi. Je třeba se na to koukat i trochu pozitivně. Vždyť sama píšeš, že se nebojíš, že by sis práci nenašla… :hug: :kytka:
@Anik
@Anik píše:
Tak když se nastupuje jako zástup za někoho na dobu určitou, tak se prostě musí počítat se vším. A že někdo něco říká,,,to bych nebrala vážně, řeč se mluví… dokud nemám v ruce prodloužení smlouvy, tak si prostě nejsem ničím jistá. Když se ta kolegyně rozhodne jednou tak a podruhý zas jinak, tak ani ta šéfka zřejmě neměla úplně jistotu, tak Ti třeba ani nemohla říct, aby zase nebyla za blba ona, když ti říká každou chvilku něco jinýho. Oni to ti šéfové nemají taky úplně jednoduchý, do všeho nevidíme. A jak píšeš, že Tě tam potřebovali udržet půl roku, no, potřebovali, ale opět se jim člověk nemůže divit, jak říkám, každá mince má dvě strany a každej logicky a pochopitelně vidí jen tu svoji.
Tu dovolenou jsem nepochopila na kdy máš, proč neplacenou,,, ale pokud si tak věříš, že práci seženeš, tak je to ok. Zkrátka věřím jen tomu, co mám na papíře, na řeči a sliby moc nedám, tak pak ten náraz není nakonec ani tak hroznej.

jasně, já to chápu, stačilo mi v řijnu říct hele dovolenou si neber, ona se vrací, zbytečně na tom projedeš. Ne si hrát na velkou kamarádku, říkat jak tu zůstanu, že tohle je super, dávat odměny, chválit a pak nemít ani koule přijít a říct hele, je to takhle a takhle, jdeš pryč. Mrzí mě, že to věděli i řadový pracovníci, teda dva, neřekli taky nic, ještě mi lhali od očí. To mě mrzí, práci si najdu, mám našetřený i peníze pro případ nouze. Jen mě mrzí, že lidi kteří si hrají na kamarády, se zachovají takhle. A mám do budoucna poučení, že věřit se nedá nikdy nikomu.
Jen doufám, že budu co nejdříve ok, že mě to přejde. Protože jsem normálně docela silná osoba, v životě jsem zažila dost šílený věci a málo co mě položilo. A tak mi je vlastně samotný divný, že mě tohle tak rozložilo.

lisma
Ukecaná baba ;) 1416 příspěvků 13.12.17 09:38

Myslím, že by miesto sebeľútosti pomohlo sa zdravo nahnevať. Zrada bolí, ale toto sa stáva. Tiež mi v jednej práci povedali, že ma už nepotrebujú a bolo by fajn, keby som vypadla čo najskôr. Tak som si povedala, že sú to blbci, čo prichádzajú o dobrého zamestnanca. No asi to bola pravda, lebo za pár týždňov volali, či by som sa nechcela vrátiť :lol: Tak som ich zase s radosťou poslala do oných miest ja.

carsa
Ukecaná baba ;) 1148 příspěvků 13.12.17 09:44

Anonymní. Já mám zkušenost, že každá změna je vždycky k lepšímu. Chápu, že to naštve (a to hodně), ale zkus to brát pozitivně. Mělo to tak být a někde jinde na tebe čeká daleko férovější lepší šéfová.

Verun83
Echt Kelišová 8839 příspěvků 33 inzerátů 13.12.17 09:54

Poučení pro příště. jsi v zaměstnání, jde o peníze, tam se na kamarádství nehraje. navíc jsi měla smlouvu na dobu určitou. klidně ti mohli říct poslední den, ať zítra nechodíš. seber se. vykašli se na sebelítost a začni hledat práci jinou a neupínej se na kamarádství v práci.
hodně štěstí.

Anik
Ukecaná baba ;) 1537 příspěvků 13.12.17 10:02

No hele, taky jsem nevěděla přesně, kdy se vrátím z mateřské/ro­dičáku, záleželo na školce. A ten můj zástup tím pádem taky neměl jistotu. A šéfka jí nemohla říct co a jak, i když věděla, že jsou ve hře dva termíny, ten zástup to taky věděl, ale pokud počítala s něčím, na co nemá papír, tak by byla s prominutím hloupá. Přece nedám na nějaké řeči a sliby, do práce chodí člověk už dospělej, tak by měl přemýšlet. A jestli ta kolegyně taky měnila rozhodnutí každou chvíli /tak jako já, uznávám, protože školka/, tak co mohla šéfka dělat, proto jsem psala, že to ti šéfové nemají vždycky jednoduchý.
Já nakonec nastoupila tak jak jsem měla, a můj zástup odešel přesně podle smlouvy. Co jsem jí svým správným nástupem zkomplikovala či ne, to mě ale opravdu nezajímalo. Ale to byla dospělá paní se vším všudy, tak věřím, že byla ok.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Jana Tunu napadla ochranka klubu: Chtěl jsem jen zahrát písničku, brání se

Moderátor Jan Tuna (45) o sobě dal zase vědět. Tentokrát svou zadnici... číst dále >

Uma se fotí uprostřed pařížských masakrů: Jaký to má smysl? ptají se lidé

Horší období si nemohla vybrat! Hollywoodská diva Uma Thurman se fotí... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >