Dopolední procházky vs. vaření oběda

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Evulina
Neúnavná pisatelka 15334 příspěvků 12.12.17 12:35
Dop. procházky vs. vaření oběda

Ahoj,
prosím je tu některá z vás, která tak trochu nezvládá dopolední shon? A některá, která dá radu, jak to lépe uspořádat? Jde o to, že nestíhám dopoledne jít s malou ven a ještě k tomu uvařit oběd.
Náš dopolední harmonogram vypadá takto: Ráno budíček v 5:00, děti ještě spí. Udělám snídaně, svačiny, sebe dám tak trochu „do tvaru“, jdu dolů k panu domácímu, dám mu snídani, léky, přebalím ho, převleču postel, dám psovi a kočkám žrádlo a pití. Pak budím v 6:30 starší do školy, nasnídá se, obleče..pak budím mladší a jedeme se starší do školy. V 8:00 jsem už s mladší doma. Nasnídáme se já a malá a poté jsou dvě možnosti - buď s ní jdu ven anebo jdu vařit. V 10:30 odjíždím na brigádu, malou si přebírá babička, v tu dobu malá usíná, takže babička ani nemá náročné hlídání, malá jí dá se říct hned usne v kočárku. Brigáda mi trvá do 12 h, kdy přijíždím domů a mám čas 12 - 13 h, kdy jen jdu dát něco k obědu dolů panu domácímu a přebalit ho, pokud je potřeba. Po 13. h zas jedu pro starší do školy. Mladší jí až se vzbudí, to bývá kolem 14. h.
Asi je tam problém ta brigáda že?
Díky za názory.
P. S.: Nějaká jídla se dají uvařit i dopředu, ale zas ne všechno, něco je dobré jen když se to těsně před tím uvaří. Ale je fakt, že to prostě tak dělám nejčastěji - vařím odpoledne nebo večer. Ale štve mě to, ráda bych měla čas na jiné věci, víc času odp. na děti, teď před Vánocema na cukroví atd..Často taky skončím s ešusem v nedaleké jídelně, ale to mě štve maximálně, protože máme plný mrazák domácího masa a já kupuju téměř za stovku jídlo z jídelny :zed: A to jídlo z jídelny je jen pro pana domácího, já se většinou něčím odbudu studeným a štve mě to, při plném mrazáku masa kupovat dokonce dvě porce za téměř 200,– Kč fakt už psychicky nedávám :roll: Pro mladší mám většinou zamražené maso, tak to je pak rychlovka, jen maso a přidám zeleninu..a když je tedy navařeno a hodí se to i pro ní, tak jí pak kolem té 14. h to..Ještěže starší má obědy ve škole a muž v práci.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Jana206
Nadpozemská drbna 26548 příspěvků 12.12.17 12:40

Ty jo, co bys po sobe ještě chtela 8o Klobouk dolu, fakt :kytka: Staras se o pana domácího a jezdis na brigadu. Jinak klid, my ted chodíme ven taky jen jednou denně, ale mam dvouměsíční mimco, nehrotim to.Rano deti odchazeji samy a odpoledne vyzvedavame dcerku ze skolky. Vodi ji starsi.

Pokud je pocasi a mala spi, jsme venku az dve hodiny. Ale dnes nebudeme, trileta je astaticka, je teplo, vitr, prasno, nejhorsi kombinace pro ni ;)

Danulinka16
Ukecaná baba ;) 2443 příspěvků 12.12.17 12:43

Jsi na všechno sama, tak to tolik neřeš, ještě se staráš o starého pána…Já bych vařila na více dní a vybírala jídla, která vydrží. Nam hodně pomáhá mama, uvaří a donese :)

Evulina
Neúnavná pisatelka 15334 příspěvků 12.12.17 12:43
@Jana206 píše:
Ty jo, co bys po sobe ještě chtela 8o Klobouk dolu, fakt :kytka: Staras se o pana domácího a jezdis na brigadu. Jinak klid, my ted chodíme ven taky jen jednou denně, ale mam dvouměsíční mimco, nehrotim to.Rano deti odchazeji samy a odpoledne vyzvedavame dcerku ze skolky. Vodi ji starsi.Pokud je pocasi a mala spi, jsme venku az dve hodiny. Ale dnes nebudeme, trileta je astaticka, je teplo, vitr, prasno, nejhorsi kombinace pro ni ;)

Tak ona mladší, když není moc zima, spí v tom kočárku taky venku..ale já myslela spíš takové ty „běhací“ prochajdy..malé je 20 měsíců a nevím, jestli jen cca hodinka denně na proběhání venku a nové zážitky jí stačí. Se starší jsem totiž bývala venku mnohem víc, i v hnusnym počasí..ale to bývalo mnohem víc času..
S mladší buď jdu od cca 9 do 10 dop., ale to pak nemůžu vařit anebo odp., ale někdy to teď vyjde i tak, že se vracíme s procházky už za tmy..Do toho musím zakorespondovat taky kroužky a aktivity starší dcerky..Muž, ten ráno v 6 h odejde do práce, vrací se v cca 16-17 h, něco pojí, chvíli zrelaxuje (maká fyzicky, chápu to), ale max. hodinu a jde ke zvířatům a na dvůr zase makat (máme ještě býčka, kozu, slepice, prasátko a králíky), plus zahradu, pastvinu a pole, takže práce pořád dost. Přichází tak ve 21 h domů a je hotovej. A já večer teda taky :roll:

Příspěvek upraven 12.12.17 v 12:48

Evulina
Neúnavná pisatelka 15334 příspěvků 12.12.17 12:44
@Danulinka16 píše:
Jsi na všechno sama, tak to tolik neřeš, ještě se staráš o starého pána…Já bych vařila na více dní a vybírala jídla, která vydrží. Nam hodně pomáhá mama, uvaří a donese:)

Jééééé ;)

derenka
Kecalka 402 příspěvků 12.12.17 12:45

Ahoj ja treba vcera vecer udelala sekanou a naloupala brambory ktere necham ve vode v lednici, rano jen vymenim vodu, osolim okminuji a uvarim, vypnu a necham na sporaku a jdeme do skoly a ven, tak o pul 11 se vracime..obed musi byt na 11.pak jen doliji trosku vody do brambor, necham ohrat, ohreji sekanou napr.kdyz jsou testoviny tak ty rovnou udelam rano a pak jen ohreji..takze dlouhe vareni odpo nebo vecer a rano s malou litame po venku ;)

robinka
Zasloužilá kecalka 625 příspěvků 1 inzerát 12.12.17 12:45

To je nějaká dobře placena brigada, ze se ti vic vyplatí kupovat obed v jídelně za stovku? Neber to jako rypani, jen me to zajima, protože pokud bych mela domaci maso v mrazaku, obed je veeeeelmi lacina zalezitost. Resp. za manzelovu 70 Kč stravenku + neco dokazu uvarit chutne pro 4. Dnes: kure na paprice (46,– kc/kg, smetana, domaci knedlik, max. 100 kc).

Jana206
Nadpozemská drbna 26548 příspěvků 12.12.17 12:49
@Evulina píše:
Tak ona mladší, když není moc zima, spí v tom kočárku taky venku..ale já myslela spíš takové ty „běhací“ prochajdy..malé je 20 měsíců a nevím, jestli jen cca hodinka denně na proběhání venku a nové zážitky jí stačí. Se starší jsem totiž bývala venku mnohem víc, i v hnusnym počasí..ale to bývalo mnohem víc času..

Staci to bohate :D S dvema detmi jsem chodila ven i v desti, ted s peti ani omylem :pankac: Do toho skola, zkouskove obdobi, kdyz jdeme jen do skolky a zpet, svet se nezblazni :mrgreen:

ka2ka
Extra třída :D 13117 příspěvků 12.12.17 12:50

Uf máš to sakra náročný, asi bych se vzdala brigády pokud není nějaká skvělá, a vařila rychlovky

LLLL
Kelišová 5943 příspěvků 12.12.17 12:50

Ja jsem lenoch, tvuj denni program bych fakt nedavala :palec: Ja proste beru za dopoledni prochazku ranni cestu do skolky. Dojdeme s nakupem kolem pul devate, behem dopo nejake ty domaci prace, varim max polivku, ale to minimalne, vari manzel den predem, takze dojidame veceri. Znovu ven jdeme po dvanacte zas do skolky, taky cca hodinku venku… Odpoledne uz pak chodime podle pocasi, nalady a energie. V teple jsme venku vetsinu odpoledne. V tomhle uz chodime zas tak max na hodinu…

Lendeš
Kelišová 5579 příspěvků 12.12.17 12:51

@Evulina Vař na 2 dny - jeden den budeš vařit, druhý den můžete být venku i dopoledne.

Evulina
Neúnavná pisatelka 15334 příspěvků 12.12.17 12:51
@robinka píše:
To je nějaká dobře placena brigada, ze se ti vic vyplatí kupovat obed v jídelně za stovku? Neber to jako rypani, jen me to zajima, protože pokud bych mela domaci maso v mrazaku, obed je veeeeelmi lacina zalezitost. Resp. za manzelovu 70 Kč stravenku + neco dokazu uvarit chutne pro 4. Dnes: kure na paprice (46,– kc/kg, smetana, domaci knedlik, max. 100 kc).

No vždyť mě to taky sejří..byť do té jídelny jdu tak 1-2× týdně, víc ne..Jak píšu, nejvíc vařím odp. nebo večer, ale není pak čas na jiné věci, do cukroví jsem např. ještě ani neklofla..
Brigádu mám rozvážení obědů pro dvě lesní školky..mám 200,– Kč denně čistého, což je 4000,– Kč/měs., po odečtení nafty dejme tomu 3000,– Kč.

Příspěvek upraven 12.12.17 v 12:53

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 12.12.17 12:52

@Evulina rozhodně brigáda, kdyby nebyla, tak vaříš v tomto čase :nevim:

Russet
Extra třída :D 12150 příspěvků 12.12.17 12:52

Mně by brigáda na hodinu a půl leda tak štvala. Máš toho tak akorát i bez brigády. Na pana domácího nejde vzít domácí péče? Vařila bych určitě jen dopředu, ve spěchu vařím nerada.

Evulina
Neúnavná pisatelka 15334 příspěvků 12.12.17 13:00
@Russet píše:
Mně by brigáda na hodinu a půl leda tak štvala. Máš toho tak akorát i bez brigády. Na pana domácího nejde vzít domácí péče? Vařila bych určitě jen dopředu, ve spěchu vařím nerada.

Podle mě by se to míjelo účinkem, on potřebuje pomoct prostě různě během dne a ne v určenou hodinu, kdy by domácí péče dorazila. Potřebuje vyměnit plenu, vyměním hned, často jí sundává a matlá hovínka po nábytku, popravdě radši tohle uklízím já sama, než abych musela příp. řešit nějaké kecy od cizí ženské. A do třetice - pan domácí je fixovaný na mě, jak se tam zjeví někdo cizí, tak je celý vyklepaný. Tuhle se ho snažila přebalit tchýně a on to psychicky nedával a tchýně taky ne..Jako ono nám to klape, mám už svoje grify a jde to, i když náročný to teda je..S tím vařením holt nic jiného než to odpolední nebo večerní asi nezbude..a když je navařeno od minulého dne, tak pak jít s malou ven druhý den ven i dop.
Brigádu zatím nepustím, uvidím v zimě, až bude náledí, jestli s tím neseknu..ale zdají se mi ty peníze slušné za hodinu práce, navíc mě to i baví (ráda řídím auto) a také se znám s lidmi z jedné té lesní školky, tak tím i jaksi udržuju styky se školkou, kam pak i bude asi chodit mladší dcerka, stejně, jako tam chodila starší..

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Udata Soukup brání svou paní: Jdi do pr*ele, vzkázal „zlořádovi“ Novotnému

Středověk je sice dávno za námi, na událostech uplynulých dní se jasně... číst dále >

Počtení v nové rodině Karla Janečka: On a kněžka si jej prohlížejí na obálce

V nové rodině Karla Janečka se teď čte časopis Forbes a ne jen tak pro nic za... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >