Dotaz-antibiotika Biseptol

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.07.19 15:07
Dotaz-antibiotika Biseptol

Mám dotaz. Urolog mi předepsal ATB na zánět močového měchýře na 5 dní Biseptol. V letáku je napsané užívání 7-10 dní. Jsem nyní na dovolené v zahraničí. Dobrala jsem je v úterý a dnes je čtvrtek a tím pádem, že neležím, tak ještě nejsem úplně v pořádku. Mám začít znovu je brát? Ještě aspoň dva dny?
Jsem zdravotní sestra, ale momentálně tápu, co dělat. :(

Reakce:
Paoloska
Echt Kelišová 8447 příspěvků 04.07.19 15:43

No, nevím. Na záněty močového měchýře také trpím a když jsem dostávala Biseptol, tak na 10 dní. Dnes jsem zrovna byla u doktorky a dala mi nějaké jednorázové ATB na noc, tak jsem zvědavá, jak to zabere. Na tvém místě bych raději zavolala doktorovi, co s tím. Pokud bych se rozhodovala sama, tak bych prášky po té dvoudenní pauze dobrala, tedy dalších 5 dní. Jinak ležením se podle mých zkušeností léčba neurychlí, zvláště v létě, když je břicho stále v teple.

Paoloska
Echt Kelišová 8447 příspěvků 04.07.19 15:45

Teď mě jen napadlo, nekoupala jsi se s tím zánětem?

Smothi
Stálice 66 příspěvků 04.07.19 15:48

Ahoj, já jsem ho brala před třemi týdny, též na zánět močového měchýře, akorát už asi trochu víc rozjetá infekce. Brala jsem 2×2 tablety po dobu 10 dni. Jelikož na močák trpím často, měla jsem před rokem dávkování 2×1 tbl. na týden, když to bylo v začátku. Ja tedy podle sebe bych minimálně ještě ty dva dny pokračovala. Ať jsi brzy fit :kytka:

Daisy86
Stálice 54 příspěvků 04.07.19 15:49

5 dnů na nekomplikovaný zánět stačí

Petula306
Zasloužilá kecalka 739 příspěvků 04.07.19 16:08

No jinak teda Biseptol je chemoterapeutikum, sestři.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.07.19 16:24
@Petula306 píše:
No jinak teda Biseptol je chemoterapeutikum, sestři.

To já vím přece. :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.07.19 16:25
@Paoloska píše:
Teď mě jen napadlo, nekoupala jsi se s tím zánětem?

Nekoupala. Akorát chodím po horách no. :?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.07.19 16:26
@Smothi píše:
Ahoj, já jsem ho brala před třemi týdny, též na zánět močového měchýře, akorát už asi trochu víc rozjetá infekce. Brala jsem 2×2 tablety po dobu 10 dni. Jelikož na močák trpím často, měla jsem před rokem dávkování 2×1 tbl. na týden, když to bylo v začátku. Ja tedy podle sebe bych minimálně ještě ty dva dny pokračovala. Ať jsi brzy fit :kytka:

Děkuji. No asi by to chtělo ještě ty dva dny. Máš pravdu.

Paoloska
Echt Kelišová 8447 příspěvků 04.07.19 16:37
@Anonymní píše:
Nekoupala. Akorát chodím po horách no. :?

Teda, že se ti chce…se zánětem močáku 8o. Já tady úpím a jsem ráda, že sedím.

rozumbrada
Extra třída :D 13803 příspěvků 04.07.19 19:27

Buď je to vyléčené a je to zbytečné, brát znovu, nebo to vyléčené není, ale pravděpodobně přežily ty bakterie, které jsou k Biseptolu rezistentní a ty se teď pomnožily a způsobily recidivu zánětu. Kup si brusinky a doufej, že si s tím imunitní systém poradí. Když tě to chytne znovu, pošli moč na kultivaci a s nasazením druhých antibiotik počkej, jaká vyjde citlivost.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.07.19 21:08
@Paoloska píše:
Teda, že se ti chce…se zánětem močáku 8o. Já tady úpím a jsem ráda, že sedím.

Měli jsme ji zaplacenou, čekala jsem na ni celý rok a je tu nádherně. :) Uzdrav se! :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.07.19 21:09
@rozumbrada píše:
Buď je to vyléčené a je to zbytečné, brát znovu, nebo to vyléčené není, ale pravděpodobně přežily ty bakterie, které jsou k Biseptolu rezistentní a ty se teď pomnožily a způsobily recidivu zánětu. Kup si brusinky a doufej, že si s tím imunitní systém poradí. Když tě to chytne znovu, pošli moč na kultivaci a s nasazením druhých antibiotik počkej, jaká vyjde citlivost.

Děkuji!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.07.19 11:33

Na záněty moč. cest netrpím, ale od urologa jsem dostala (kvůli čik) pro případný zánět biseptol 28tbl dávkování si nepamatuji (nemám u sebe). Což vychází na 7 či 14 dní.

Váš příspěvek
Reklama