Dotaz na operaci žlučníku

30.1.20 19:12

Dotaz na operaci žlučníku

Zdravím nějak v květnu 2019 sem byla na pohotovosti skrz žlučník jelikož jsem v té době plně kojila, na rtg nic nezjistili a injekce mi nemohli píchnout, tak mě poslali domu ať piju černý čaj jím suchary a při bolestech paralen.. Od té doby do minuleho čtvrtka mě to asi tak 10× chytlo ale vždy to po nějaké době přešlo a nebolelo to tak, že bych musela jet do nemocnice. Bohužel až teď minulý ctvrtek ve 22 hod mě přítel vezl na pohotovost (pichli mi injekce opět udělali trg) vše v pořádku, předepsali algifenove kapky kdyby me to bolelo. a v pátek ráno na krev. No v pátek na kontrole mi dr. Řekla ať držím dietu a že jsem v krvi měla nějakou vyšší hodnotu, ale jinak je to dobré. Objednala jsem se k obvodní a ultrazvuk břicha. No i při dietě mě to každý večer poboliva, v pondělí už jsem byla oblečená a připravena jet na pohotovost, ale nakonec po kapkách to po hodině přešlo. Bojím se už i napít blbe vody :( Tak jsem zvedáva. No ale abych se dostala k té otázce. Myslíte, že když řeknu Dr, aby mi prostě ten žlučník dali ven, že by na to přistoupila? To víte musím doma fungovat skrz dceru a hlavně nebát se cokoli sníst a pít. :(.. A ne se pak válet v bolestech.. Díky za odpovědi. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8559
30.1.20 19:16

Počkej na to sono. Pak se uvidí, co tam vlastně je…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.1.20 19:19

@cell to je vlastně pravda. Ale i tak dekuji:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3752
30.1.20 19:20

@_Nikoll_M mam za sebou op zlucniku v rijnu. Strasne jsem se na ni tesila, protoze ty bolesti to bylo peklo. Pokud tam mas kamen, tak ti ho urcite vyndaj.Jen nechapu proc te s tim posilaj na rtg, to jsem od nikoho jeste neslysrla. Vsichni v mem okoli sli jen na sono a na fibroskopii.Na tu fibro teda ne vsichni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3752
30.1.20 19:21

@_Nikoll_M jo a na algifenky uz jsem se pak nemohla ani podivat, jak uz jsem pak problemy mela denne a bylo to jediny co pomahalo, tak se mi zvedal zaludek jen jsem videla lahvicku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.1.20 19:21

2× jsem mela zachvat, jednou me vezla sanitka, podruhe jsem to zvladla doma. Na RTG ani na sonu nic nenasli. Ale ja se tam bala, ze jsem chlemtala porad caje, bastila Isochol a vypestovala jsem si kameny a pisek a 13.2. jdu na vyndani. Anonym prosim

• Nahlásit
  • Citovat
30.1.20 19:23

@Ivana 85 me, kdyz odvezla sanitka, tak mi taky delali RTG :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1080
30.1.20 19:26

Nevím proč jsi se neobjednala na UTZ už dávno, pozná se v jakým je stavu žlučník, nevíš jistě jestli je to od něj. Na RTG se stejně nic nepozná. Já měla taky bolesti tak2× do roka, pak se to začalo horšit tak mi našli kámen, začal se zvětšovat, ale pořád se to dalo, postupem času mi bylo furt blbě a vyšetřenìm se zjistilo že se žlučník neobtěžuje ani pracovat, tak šel ven, sice mám po bolestech, ale tím že žluč už jde přímo do střev tak ty si dělaj co chtějí :mrgreen: a první 2 měsíce bylo o nervy vylézt z baráku, jestli se někde nepotento, ale mám to už vychytaný a časem se to mírní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.1.20 19:31

@mamule42 tak nějak jsem to předtím neřešila z důvodu že mě to zas tak moc nebolelo jak jsem psala, až teď prostě no.. :(.. Jenze teď i přes dietu mě to poboliva.. Asi to mám možná i v hlavě, vždy mě to chytá na večer.. Takže když se blíží večer já už trnu zda mě to chytne nebo ne.. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.1.20 19:32

Určitě věřím že by se mi ulevilo, když by ho vytahli..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47786
30.1.20 19:49

Ja sla na akutni operaci. Ve ctvrtek jsem byla na pohotovosti nad ranem. To mi doktorka povidala, at zustanu, ze udelame predoperacni a zacnou chystat na operaci. Protoze jsem se tam autobusem doplazila zelena. Nechtela jsem delat cirkus v noci a budit lidi rychlou. Tak jsem cekala na prvni ranni bus, ze sama bych to neodridila v tom stavu. Litali jak vcelky vsichni. Byli hodni vsichni. Na krev a jine vysetreni jsem mela prednost. Nechali me lezet v prazdne ordinaci, jak jsem musela vypadat hrozne. Ale odmitla jsem, ze mam doma skolaky, skolkare a muz je v praci v zahranici, ze potrebuji cas, at domluvim hlidani. Takze jsem dostala injekci. Uklidnilo se to a jela jsem domu. Ale hned mi rekla, at pocitam, ze brzo se vratim a v patek vecer mi nastartoval bolest banan a caj na veceri. Rano jsem jela zpet na pohotovost v sobotu. Muj otec me u nas vystridal, nez dojel manzel. Domu me nepustili. Do pondeli jsem byla furt na kapackach a v pondeli byla operace. Mi se rozjela infekce, takze bylo nutne, at jde ven. Tak se mi ulevilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3752
30.1.20 19:50

@_Nikoll_M ja mela prvni problem tak pred 3 lety, ale to vzdy bylo treba jefnou za pul roku, pak to zaclo treba 5× za rok.Pak 1 za mesic a to uz jsem zacla uvazovat o dr.Kdyz to bylo tak 1× za 14 dni tak jsem ska k dr.Cca tak v pulce leta zacli bolesti uz denne. Temer cely dny mi bylo na zvraceni k veceru zacli i bolesti. A bylo uplne jedno co jsem jedla, zle mi bylo i po suchym rohliku. Mimochodem, podle utz mi rekli ze mam jeden kamen cca pul cm. Nakonec z toho byli 4 takovyhle sutraky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.1.20 20:04

@Ivana 85 ty brdo tak to je mazec teda ;) tolik kamenů. No uvidíme jak pořídím já Teda. Jinak jsem zatím brala ty kapky 3× a beru je jen fakt když mě to bolí dlouho..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2262
30.1.20 20:13

Určitě počkej na sono. Ségra měla klasické žlučníkové potíže a když se teda odhodlala k lékaři, tak po vyšetřeních a hlavně ultrazvuku vyšlo najevo, že žlučník má v super stavu. Problém byl v játrech. Dostala dietu a léky a vše se srovnalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3752
30.1.20 20:16

@_Nikoll_M ja je nejdriv taky brala jen obcas, ale pak uz to neslo jinak nez denne. Budilo me to i v noci. Posledni dny uz jsem fakt pocitala hodiny, kdy konecne pujdu na operaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama