Reklama

Dovolená Egypt s kamarádkou

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mista1
Kecalka 165 příspěvků 24.02.18 08:12
Dovolená Egypt s kamarádkou

Ahoj, tak nejak jsme se dohodly s kamarádkou, ze bychom příští jaro chtěly na chvíli utéct před zimou do Egypta, někdy v březnu. Nakonec jsme se shodli na Marse kvůli vzdálenosti od památek. Zajímalo by me, jestli je to tam „bezpečné“ pro dvě mladé samotné holky, přítel s námi ani s jednou jet nechce, neláká je tahle země, proto jsme si řekly, ze pojedeme teda spolu :mrgreen: Neplanujeme se toulat nekde po nocích v uličkách mimo hotel, ale uz se tam stalo leccos, i ve vyspělejším Turecku uz se nejaky ten únos stal. Chceme určitě na nejake ty pamatky, tam uz se myslím dnes jezdí hromadně s policii pokud vim. Spis jak to tam vypada, kdyz chcete již nekam samy, treba na velbloudy, na nákupy… asi mi řeknete ze mam jet do bezpečnějších SAE, ale tam v březnu není takové teplo a more je studené. Ale pokud me přesvědčite o opaku, tak rada pojedu radsi do bezpečnější destinace :lol:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Petruna21
Echt Kelišová 9849 příspěvků 24.02.18 08:15

Bezpečné to není nikde v dnešní době :)

katyna1984
Kecalka 498 příspěvků 24.02.18 08:37

Do Marsy kvůli vzdálenosti od památek, jo? To od nich chcete být co nejdál? :D jinak Marsa jsou v podstatě hotely, mezi kterými je prázdný prostor, město bývá poměrně vzdálené. Na památky se jezdí v koloně s ozbrojeným doprovodem. Necítím se tam o nic nebezpečněji, než u nás v noci po městě. Jen se prosím neopalujte nahoře bez, jinak vás budou považovat za ruské sexuální turistky, kterých tam za tímto účelem jezdí spousta.

lucynka25
Kelišová 7114 příspěvků 2 inzeráty 24.02.18 08:38

@Mista1 jsem asi srab, ale do egypta bych sama s kamaradkou nejela..byla jsem tam. jednou s manželem 2012 a uu tenkrat jsme nemeli vychazet, mlatilo se to v Kahire, na vylety dolu do Luxoru jsme jeli s chlapama se samopaly..jako je tam nadherne, more, pamatky..ale koule.na too nemam tam jet a byt zavrena jen v hotelu? :nevim: avubec cesta z/na letiste..manzel by chtel jet treba za rok, dva..ale ja nevim teda, s detmi jeste k tomu a v tom co se vsude deje, volim radeji pro me bezpecne Recke ostrovy jako kazd rok :srdce:

denisas8
Stálice 100 příspěvků 24.02.18 08:50

Ahoj, tak do Marsy kvůli památkám asi nee. To spíš oblast Hurghada, a na památky pak jedině v konvoji. Já do Egypta jezdím, ale teď už spíš jen Marsa, pro “můj lepší pocit”.. Nicméně tedy v březnu je v SAE větší teplo, moře je určitě teplejší než v Egyptě a ta země je opravdu bezpečná a mě se tam líbí také moc. :) Akorát finančně je to trochu někde jinde, takže záleží na vašich možnostech. Sama s kamarádkou bych volila SAE. Víc možností, klidně v noci město, je to bohatá země, vyžití obrovské a opravdu bezpečno. S přítelem Egypt, on se potápí, já opaluju. :lol: Když budeš chtít můžu ti doporučit i nějaké hotely. :)

nikitice
Zasloužilá kecalka 581 příspěvků 24.02.18 09:25

Tak já byla v Marse před dvěma lety a tam teda nevím, kde jsou památky. My bylo v resortu a kolem poušť a další resort pěšky v nedohlednu. Byli jsme tam jak v kleci a když někdo chtěl opustit bránu resortu od moře, tak ho doběhli a odvedli zpět do resortu. Bránou nepouštěli vůbec. V celém resortu byly dva obchůdky se suvenýry, takže kromě 15 dnů šnorchlování jsme neviděli nic.

Mista1
Kecalka 165 příspěvků 24.02.18 09:27

@katyna1984 Takze spíše Hurghadu? :)

Příspěvek upraven 24.02.18 v 09:44

Mista1
Kecalka 165 příspěvků 24.02.18 09:32

@lucynka25 To s tím zavřením v hotelu je jistě pravda, ale ja jedu ted v létě s přítelem do Říma, jsme nadšenci do historie antiky, sice ne na dovolenou, jen na par dnů, takze tam se nachodime po městě… :mrgreen: proto by mi případně zavření v hotelu asi nevadilo, chci si taky užit to more a valet se na plazi, potápět, za památkami bychom jeli max. 2×, spis jednou, jinak mi jde fakt jen o teplo a more. :)

Mista1
Kecalka 165 příspěvků 24.02.18 09:34

@nikitice Aha :( tak to asi přehodnotíme letovisko :D jak holky uz psali, možná nakonec Hurghada :D zase v úplném vězení byt nechci :mrgreen:

nikitice
Zasloužilá kecalka 581 příspěvků 24.02.18 09:35

Já bych volila Hurghadu, už proto, že se tam dá i někam jít projít, či nákupy. Marsa jsou jen resorty v poušti. Žádné město, obchody…nic prostě. Přidávám fotku hotelu z dálky a fotku od hotelu kamsi :-) A to jsme šli na kousek od a už na nás mávali zpět.

nikitice
Zasloužilá kecalka 581 příspěvků 24.02.18 09:37

My také chtěli moře, teplo, klid, ale 15 dní být zavřená na pár metrech, chyběla mi už procházka po okolí. Jsme zvyklý na Řecko, Turecko, Španělsko, kde můžete aspoň někam. Tady se nesmí ani kousek od hotelu, jsou tam divocí psi.

Mista1
Kecalka 165 příspěvků 24.02.18 09:39

@denisas8 Pokud můžeš doporučit, budu rada :) Nakonec teda podle vašich reakci asi zvolíme Hurghadu, takze jestli znáš hotely tam :) SAE me lákají fakt hodne, ja jsem ten ryze městský typ, nákupy, pamatky a kdyz je tam more tak beru všemi deseti :) kdyby se nam povedl vychytat nejaky last minute na SAE, nejlíp Dubaj, tak budu jak blecha. Tam bych s přítelem nejela, přece jenom se vodíme za ruce, obcas pusa a tam se na to nekoukaji pekne :mrgreen: s holkou by bylo po problému :) jen ty finance no, jsme dvě studentky, sice pracujeme, ale i výdaje na bydlení a skolu jsou velké :? Zase nechci sáhnou po tom nejlevnějším, ale bude to hotel nekde v háji od centra, bez dopravy na pláž… je to těžký :D

Mista1
Kecalka 165 příspěvků 24.02.18 09:42

@nikitice Ty jo, fakt okouzlující panorama :mrgreen: ne tak to je blby, taky mam rada alespoň na chvíli nekam vypadnout, projít se… tohle fakt neee. Taky bych jela treba do Řecka, ale tam bude v březnu zima, ja bych chtela fakt utéct před zimou, koupat se :)

denisas8
Stálice 100 příspěvků 24.02.18 09:50

@Mista1 Jasně, napíšu ti do zprávy :)

katyna1984
Kecalka 498 příspěvků 24.02.18 10:10

No v Marse byste museli jedině Phort Ghalib, abyste mohly do města :) jinak jestli chcete Hurghadu a být v centru města, tak třeba Sea Gull nebo Mirage Bay, pokud vám nevadí procházka, treba Aladin je fajn, Arabella taky. Pokudbchcete luxus, pak Steinberger. V Hurghade si zas ale moc nezašnorchlujete. V Marse vás prostě do pouště nepustí, leda do města jet taxikem. Je to ale malé městečko.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Třetí televizní škrt pro Leoše Mareše: Jak číst komplikace v jeho obsazení

Je to už třetí televizní projekt s Leošem Marešem v relativně krátké době,... číst dále >

V Německu huj, v Česku fuj: EU se loudá s nápravou dvojí kvality (nejen) potravin

Češi zase dělají nálety na německé supermarkety a diskonty. Situace, která... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama