Reklama

Doporučíte? Dovolená na Pálavě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 20.04.10 20:16
Dporučíte? Pálava

Ahoj,

rádi bychom (čtyři dospělí, tři děti do tří let) vyrazili v létě na Pálavu. Kdo zde bydlíte či máte zkušenost, doporučíte nám nějaké tipy, kam s kočárky na výlety, restaurace, ubytování, koupání, atd? Děkuji

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

neczuz 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.04.10 21:17

Pálavu jsme byli 2×, úplně super. Nevím, ale jak s dětma. My tam byli ještě bez dítěte. 1× na kolech s návštěvou sklípku, 1× pěší výlety. Sklípky a víno si s dětmi asi moc neužijete, stezky, kde jsme chodili na pěší výlety s kočárkem moc průjezdné nebudou. :think: Asi by se dala najít nějaká zábava na Novomlýnských nádržích (lodičky) :nevim: , ve věstonicích je muzeum, moc pěkný je Mikulov se zámkem. Koupání nevím, kousek za hranicemi jsou prý nějaké lázně/aquapark. Ubytovaní jsme byli „v soukromí Nad Jezerem“: http://www.nadjezerem.unas.cz. Bylo to tam fajn. Ve věstonicích jsme narazili na super vinaře, byl moc sympatický, tak bychom příště zkusili ubytování u nich: http://g.redinova.sweb.cz/ . Restaurace docela tragedie. Skoro nikde nic, v pondělí všude zavřeno. Pěkná byla v Perné.

Příspěvek upraven 20.04.10 v 21:27

cinkxa
Zasloužilá kecalka 598 příspěvků 20.04.10 21:19

ahoj pálava je moc super , také tam rádi jezdímě, dění kolem je hodně jiste se nebudete nudit.

Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 20.04.10 21:34

Jen tak letmo, co si ještě pamatuju z mládí…

V Pasohlávkách je autokemp MERKUR a přidružená zařízení (hlavně ta občerstvovací…), jinak vinné sklípky najdete jak ve Věstonicích, tak i v Pavlově a v Klentnici. Ale do jejich blízkosti se asi budete muset dopravit autem, všechno okolo je dost kopcovité…
Pokud trváš na tom kočáru, tak Pasohlávky, Strachotín a okolí jsou docela rovinaté, jinde už to taková pohoda není. To spíš tak nejbližší okolí Mikulova, a i tam je dost kopečků. Prostě Pálava není moc ideální terén pro kočárky.

neczuz 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.04.10 21:40

No, my právě raději jedeme do Lednickovaltického areálu. S kočárkem a vozíkem to byde podle mě lepší.

Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 20.04.10 21:42

Neczuz, to schvaluju, Lednice-Valtice to je úplná placka…

ZelvaVeruna
Závislačka 4242 příspěvků 20.04.10 21:43

Ahoj, byli jsme loni, ubytovani jsme byli v Pavlove, v soukromi, pronajali jsme si celou „chatu“ (v prizemi byl sklipek, ale ten ne :wink: ).
Bylo nas asi 15 lidi, 3 deti (3letak, 1,5 nas Domca a rocni holcicka).
Bratranek s deckama jezdil na kole skoro vsude a vozil je ve vozicku :roll: ja bych se v tech kopcich asi strhla :lol:
My ruzne jezdili autem, Pasohlavky, plaz, hrani u vody, Mikulov - cast pesky v satku pres kopce a dojet busem, zamek, hospudka, vylety autem k nadrzi, tam na bruslich s kocarkem na okruh (ty cyklostezky na brusle moc nejsou, da se tam najit jedna az dve dobre), Lednicko-valticky areal autem a pak v okoli na kole (malej v sedacce), prehlidka dravych ptaku v Lednici, byli jsme 2× a malej byl unesenej…

Fakt je tam hodne vyziti, na kocarek moc ne, ale na satek, kolo a sedacku a auto dost :wink:

ZelvaVeruna
Závislačka 4242 příspěvků 20.04.10 21:44

Joo a na nadrzi jsme taky byli na hodinove projizdce lodi, to se malymu taky moc libilo :wink:

blbec nepřihlasena janac 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.04.10 21:50

Juro, ty seš s tím merkurem nesmrtelnej. Musím přiznat, že jsme jeste nestihli výstavu, ale brzy to napravíme.

Zakladatelko, doporučuji se ubytovat přímo v Mikulově, popř blízkém okolí. Nevím jak to máte s hloubkou kapes, ale fajn se dá domluvit přímo na srpáve CHKO Mikulov, mají přímo na náměstí kancle a nad nima pokojíky. Dále bylo fajn bydlení v Klentnici na faře.
Každopádně lze velmi snadno sehnat ubytování nablind v soukromí (to bych pro vás myslela jako ideální)
Zádné hotely, penziony bohužel nevím, ale okolo Nových mlýnu bude mrak kempů, ale to už asi bude krapet dražší..
Pokud rybaříte, moc doporučuju slepý rameno Dyje ve Strachotíně.
Výlety? No to je jednoduchý. Nemůžeš se splést, tenhle kraj je zahrádka a laskonka pro oko, vše dobře značeno, nezabloudíte a budete štastní až do zimy.
Toto mám celkem schozené, tak se klidně ptej. :mavam:

janacac 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.04.10 21:51

Juro, ty seš s tím merkurem nesmrtelnej. Musím přiznat, že jsme jeste nestihli výstavu, ale brzy to napravíme.

Zakladatelko, doporučuji se ubytovat přímo v Mikulově, popř blízkém okolí. Nevím jak to máte s hloubkou kapes, ale fajn se dá domluvit přímo na srpáve CHKO Mikulov, mají přímo na náměstí kancle a nad nima pokojíky. Dále bylo fajn bydlení v Klentnici na faře.
Každopádně lze velmi snadno sehnat ubytování nablind v soukromí (to bych pro vás myslela jako ideální)
Zádné hotely, penziony bohužel nevím, ale okolo Nových mlýnu bude mrak kempů, ale to už asi bude krapet dražší..
Pokud rybaříte, moc doporučuju slepý rameno Dyje ve Strachotíně.
Výlety? No to je jednoduchý. Nemůžeš se splést, tenhle kraj je zahrádka a laskonka pro oko, vše dobře značeno, nezabloudíte a budete štastní až do zimy.
Toto mám celkem schozené, tak se klidně ptej. :mavam:

Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 20.04.10 21:53

Jani, tento kemp se jmenuje MERKUR podle římského boha, protože u Věstonic (dneska je to místo na dně jezera) býval opevněný tábor elitní římské 19.legie. Ta měla dokonce vlastní cihelnu (pod Věstonicemi) a vlastní mincovnu na ražbu mincí, ze kterých se vyplácel žold…

Holt moravský patriot - co naděláš.....

Emanka
Závislačka 2681 příspěvků 20.04.10 21:54

Koukni na tohle:
http://www.penzionvyminka.wz.cz/penzion.html
sice jsem tam nebyla, ale poslala mi to kamarádka a mám ten penzion schovanej, protože se mi moc líbil.

janac
Závislačka 3138 příspěvků 20.04.10 21:55

děcka, omlouvam se :oops:
ale toho prvniho prispevku se nejdriv zobrazil jen kousek :roll: :zed: :zed:
tak sem to poslala znova :mrgreen:

Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 20.04.10 22:35
Emanka píše:
Koukni na tohle:
http://www.penzionvyminka.wz.cz/penzion.html
sice jsem tam nebyla, ale poslala mi to kamarádka a mám ten penzion schovanej, protože se mi moc líbil.

To vypadá velmi dobře, hned ráno tam zavolám, děkuji!!!!

A vůbec děkuji všem, klidně pište dál!

Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 20.04.10 22:42

Co se týká výletů, doporučuju Dívčí hrad, ten stojí nad Pavlovem, ale je lepší auto zaparkovat na kraji Klentnice a dojít si pěšky. Pokud byste šli z Pavlova, tak je cesta strmá jak sjezdovka na Chopku v Nízkých Tatrách… :lol:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Konec „chodské truhly“: Šinkorová bez tuny líčidel vypadala skvěle!

O pořádné překvapení se v deváté řadě StarDance postarala Daniela Šinkorová... číst dále >

Drsný porotce StarDance Zdeněk Chlopčík: V osobním životě jsem měkkota

Ačkoliv ho mnozí nazývají katem, dnes už si bez něj nelze StarDance... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >