Drahý dárek od jednoho rodiče

Anonymní
11.1.20 10:12

Drahý dárek od jednoho rodiče

Dobrý den, potřebovala bych, prosím, poradit.
S manželem jsme v rozvodovém řízení, syn bude se mnou. K narozeninám dostal ode mě a mých rodičů kolo (za 4tisice),manžel si ho pro styku dvakrát jen tak vzal, kolo vratil špinavé, poškrábané. Při dalším styku si ho opět vzal, já nechtěla z důvodu, že to byl dárek ode mě a prarodičů a že ho minule ušpinili a poničili, manžel křičel, že má podle zákona na synův dárek nárok. Nevíte někdo, jak to vlastně je?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2353
11.1.20 10:17

To jako on ho zašpinil a poškrábal? Nebo holt dítě to kolo používá a nenechává ho pouze ve stojanu :mrgreen: 4 tisíce fakt není drahé kolo.. Je to snad dítěte tak proč by ho nemohl brát k otci??? Chudáci děti fakt, že se musí účastnit takových válek, to má kupovat další kolo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70064
11.1.20 10:18

Tak predpokladam, ze na tom kole jezdi syn a tedy ho uspinil a poskrabal syn… A nevidim duvod, proc by syn nemohl brat svoje veci k tatovi. Ano, kdyby byl problem s tim, ze by ty veci nevozili zpet, tak tam bych prskala taky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2755

Ahoj, řekla bych mu, že kolo je rozbité ať synovi koupí kolo které bude mít u něj. Odpadne mu i cesta se s kolem tahat :lol:
Podle mě na nej absolutně žádný nárok nemá, jen zkouší co vydrzime :think:

Jinak asi i na tom kole jezdil jen syn nebo i otec? Možná bych řekla mladému ať se k věcem chová hezky, že to nestojí 2kč :nevim:

Příspěvek upraven 11.01.20 v 10:22

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Nárok na něj nemá, ale kolo se prostě používáním poskrabe, oba prehanite

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18041
11.1.20 10:19

Tak že je poškrabaný by mě mrzelo, ale že je špinavý no to mi přijde úsměvný, ale bud ráda že se mu líbí a jezdí na něm, lepší než kdyby leželo v koutě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14552
11.1.20 10:19
@Kaileee píše:
To jako on ho zašpinil a poškrábal? Nebo holt dítě to kolo používá a nenechává ho pouze ve stojanu :mrgreen: 4 tisíce fakt není drahé kolo.. Je to snad dítěte tak proč by ho nemohl brát k otci??? Chudáci děti fakt, že se musí účastnit takových válek, to má kupovat další kolo?

jako mas pravdu samozrejme.

Ale to si otec muze vynucovat, aby mu vydala to kolo? To mi prijde dost uhozeny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2353
11.1.20 10:21
@warita píše:
jako mas pravdu samozrejme.Ale to si otec muze vynucovat, aby mu vydala to kolo? To mi prijde dost uhozeny.

no tak evidentně s takovou ženskou není rozumná řeč, já bych taky byla proti tomu, kdybych musela synovi kupovat další kolo jen protože matka je hysterka… dělá jak kdyby ho vzal a nevrátil

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1321
11.1.20 10:21

Tak ale tos měla rict, ze se na to kolo má jen koukat! 8o :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1196
11.1.20 10:22

Myslím, že největší šrámy bude mít vaše dítě na duši, jestli se nevzpamatujete :roll: Jak asi synovi je, když si jeho život začnete dělit na „moje, tvoje“… Nech kolo tam, kde ho chce syn a je to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
681
11.1.20 10:23

Nevim jak je to z pravniho hlediska. ale pokud syn dostal kolo, je synovo a tak ho muze pouzivat u tebe i u taty. Kdyby kolo pujcoval po vesnici, tak by to bylo neco jineho. Ja jsem prskala na autosedacku, kterou jsem koupila ja dceri, ex si „privlastnil“ auto i s tou sedackou a pak v ni vozil sveho syna a nasi dceru dal na podsedak. To mi hodne vadilo a vadi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.1.20 10:30
@Anonymní píše:
Dobrý den, potřebovala bych, prosím, poradit.
S manželem jsme v rozvodovém řízení, syn bude se mnou. K narozeninám dostal ode mě a mých rodičů kolo (za 4tisice),manžel si ho pro styku dvakrát jen tak vzal, kolo vratil špinavé, poškrábané. Při dalším styku si ho opět vzal, já nechtěla z důvodu, že to byl dárek ode mě a prarodičů a že ho minule ušpinili a poničili, manžel křičel, že má podle zákona na synův dárek nárok. Nevíte někdo, jak to vlastně je?

Drahousku. tak predevsim gratuluji k rozvodu, obdivuji te jak jsi se k tomu odhodlala a jak tomu prasivemu psu vyprasis kozich. Jesli je to tvj prvni rozvod, a ty jsi citliva duse, priprav se na prochazku peklem, ale jestli mas uz jeden ci vice rozvodu za sebou, pak uz to tak tezke neni.
Je to stejne jako v sachach, musis predvidat co nejvic dopredu jeho tahy a dat tomu hulvatovi sach mat co nejdriv.
Jestli krici, natoc ho na kameru a hned to posli pravnikovi, kazda takova scena ho prijde pekne draho, bude cedit krev. To kolo zaplati nekolikanasobne.
Samozrejme zadny kolo zadny deti, je to typicky nasilnik, pravnik ti sezene zakaz styku s ditetem a pochopitekne nikdo tvuj majetek nicit nemuze, jestli ti zas neco poskrabe, volej hned policii a vsechno at se zaprotokoluje, vsechny ty jeho nadavky a ustrky. jinak to bohuzel s nasilniky nejde, zasli by pak prilis daleko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11192
11.1.20 10:30

Strasna tragedie, ze syn jezdil na svym kole u svyho otce. Vzpamatuj se a nedelej zle kvuli kravinam :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.1.20 10:31
@Kaileee píše:
To jako on ho zašpinil a poškrábal? Nebo holt dítě to kolo používá a nenechává ho pouze ve stojanu :mrgreen: 4 tisíce fakt není drahé kolo.. Je to snad dítěte tak proč by ho nemohl brát k otci??? Chudáci děti fakt, že se musí účastnit takových válek, to má kupovat další kolo?

Dárky od otce si sebou vzít nesmí, když to zákazu já, křičí, že podle zákona má nato právo, výživné platí pozdě a málo…4tisice jsou pro mě dost peněz a ptám se jak je to po právní stránce správně…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
11.1.20 10:33
@Lekninka91 píše:
Strasna tragedie, ze syn jezdil na svym kole u svyho otce. Vzpamatuj se a nedelej zle kvuli kravinam :roll:

Přečtěte si, co jsem odpověděla na příspěvek pod Vámi, děkuji

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama