Úprava dohody styku s dítětem

Anonymní
8.1.20 11:34

Úprava dohody styku s dítětem

Hezké dopoledne maminky, ráda bych se poradila, zda si někdo nechal soudně upravit styk s dítětem z dohody na přesné termíny. Soudně mám dítě v péči já, styk máme upraven dohodou. S otcem však není dohoda možná, vyzvedává si dceru ze školky bez mého souhlasu, sešli jsme se například oba u vyzvednutí, přesto že ji měl třeba víkend, v pondělí byla doma, úterý s ním a hned ve středu si pro ní byl, i když jsem ho upozornila, že jedeme pryč. Dělá mi čím dál tím větší naschvály, vždy vozil dceru v neděli večer a někdy večer napíše, že ji prostě nedoveze a že ji budu mít až další den ve školce. Dceru očkuje, že ke mně nechce, říká ji že se o ní nestarám a podobně. Vyloženě mi napsal, že ji týrám a že už jí mám dát pokoj. Už si s ním nevím vůbec rady.

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

10424
8.1.20 11:39

Myslím, že je to celkem běžné, že je styk určen soudem přesně, spíš myslím, že je vzácností když se rozejití rodiče dokážou na všem dohodnout. Jen bych byla připravená na to, že bude bojovat o střídavou péči jen aby ti ublížil, pokud je to takovej magor, že jí bere ze školky bez ohlášení :zed: Drž se!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.1.20 11:45

@unuděná Dohodu i na alimentech jsem podstoupila pod jeho výhružkami, netušila jsem, že se bude chovat hůř a hůř. Několikrát jsem již byla i na OSPODU, ale tam udělají zápis a doporučí max nějakou rodinou terapii. Před Vánoci mi tam paní řekla, že mi bude přát, aby mi ji vrátil na Vánoce. Nic není takto vymahatelné. I tam mě upozornili a můj právník také, že pokud ji očkuje, aby dcera nevyslovila přání, že by třeba chtěla s ním být víc. Ona jak se ho bojí, vše mu potvrdí.

• Nahlásit
  • Citovat
10424
8.1.20 11:50
@Anonymní píše:
@unuděná Dohodu i na alimentech jsem podstoupila pod jeho výhružkami, netušila jsem, že se bude chovat hůř a hůř. Několikrát jsem již byla i na OSPODU, ale tam udělají zápis a doporučí max nějakou rodinou terapii. Před Vánoci mi tam paní řekla, že mi bude přát, aby mi ji vrátil na Vánoce. Nic není takto vymahatelné. I tam mě upozornili a můj právník také, že pokud ji očkuje, aby dcera nevyslovila přání, že by třeba chtěla s ním být víc. Ona jak se ho bojí, vše mu potvrdí.

Dohodu mohou mít ale jen lidé, kteří jsou schopni se dohodnout :nevim: Vy nejste. Takže podejte návrh na stanovení styku na soud (někdo poradí lépe, já nemám zkušenost) a normálně vám vyměří dny a časy, kdy si jí budete předávat. Každé vyzvednutí mimo termín či pozdní předání je pak napadnutelné. A na tvém místě bych to udělala co nejdřív, dokud není dcera ještě z jeho vlivu úplně mimo, aby třeba pod pohrůžkami netvrdila, že k tobě nechce :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.1.20 13:24

@unuděná Já se jen bojím toho, aby ten styk naopak nerozšířili, nebo že bude navrhovat tu střídavou péči. S tím mi vyhrožuje pokaždé, když se zmíním o penězích.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
8.1.20 18:04
@Anonymní píše:
Hezké dopoledne maminky, ráda bych se poradila, zda si někdo nechal soudně upravit styk s dítětem z dohody na přesné termíny. Soudně mám dítě v péči já, styk máme upraven dohodou. S otcem však není dohoda možná, vyzvedává si dceru ze školky bez mého souhlasu, sešli jsme se například oba u vyzvednutí, přesto že ji měl třeba víkend, v pondělí byla doma, úterý s ním a hned ve středu si pro ní byl, i když jsem ho upozornila, že jedeme pryč. Dělá mi čím dál tím větší naschvály, vždy vozil dceru v neděli večer a někdy večer napíše, že ji prostě nedoveze a že ji budu mít až další den ve školce. Dceru očkuje, že ke mně nechce, říká ji že se o ní nestarám a podobně. Vyloženě mi napsal, že ji týrám a že už jí mám dát pokoj. Už si s ním nevím vůbec rady.

Nepotesim tě. Měla jsem to stejně a požádala jsem o soudní úpravu styku (nemohli jsme naplánovat vůbec nic a dohoda nemožná). Odpovědi byla žádost o svěření dítěte do jeho péče. Následovalo několik let soudu, soudně znalecke posudky… Teď je dítě téměř plnolete a chce být nadále u mne. Mezitím otec dítěte na mě podal několik různých trestních oznámení, všechna jsem zvládla úspěšně. Právníci mě stali majlant a nervy mám znicene. Špatný výběr partnera coby otce dítěte.

• Nahlásit
  • Citovat
4266
10.1.20 19:40
@Anonymní píše:
@unuděná Já se jen bojím toho, aby ten styk naopak nerozšířili, nebo že bude navrhovat tu střídavou péči. S tím mi vyhrožuje pokaždé, když se zmíním o penězích.

Tak zajděte za mediátorem, je to výrazně lepší než se soudit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama