Rozvod - svěření dítěte do péče

Anonymní
9.1.20 21:51

Rozvod - svěření dítěte do péče

Ahoj, chci se zeptat těch, kdo mate zkušenosti.
Jde o to, ze se rozvádím. Manžel se po svatbe úplně změnil a začal se chovat jinak…bil mě, zamykal v bytě, nemohla jsem nic. Mam malého syna, kterému jsou 2 roky.
Syn se ho strašně boji, protože mě bil i v jeho přítomnosti. A teď jde o to, ze chci dítě výhradně do své péče, protože on se o nej nedokáže postarat a navíc na vážně psychické problémy a je na lécích.
Myslíte ze je šance ze bude dítě u mě a on bude mít povolené pouze návštěvy? Jo A navíc stále kojim. Nepřipadá v úvahu aby s nim jel někam sám, mimo to všechno je hrozny řidič a několikrát nás malém zabil. Několikrát mi vyhrožoval, ze nás oba zabije a pak si si zase hraje na super otce a děla jak má malého rad. Děkuji za rady

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4035
9.1.20 22:14

Zkušenost nemám. Radím však zaopatrit důkazy, konverzace, nahrávky atd kdy ti vyhrožuje, pokud máš nějaké zprávy od lékaře po napadení atd. Jinak je to tvrzení proti tvrzení a stejně tak on může říct, že jsi hystericka psychopatka co si to jen vymýšlí. Jinak takto malé dítě bude podle mě pravděpodobně svěřeno do tvé péče s návštěvami otce. Případně se zkus poptat někde na kompetentnich úřadech či v organizacích, aby ti poradili co dělat a samozřejmě právníka na rozvod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3824
9.1.20 22:16

A máš nejake dukaz tvych tvrzení a právníka, ktery za tebe bude bojovat u soudu, kdyz otec bude chtít syna do péče? Proroze pokud ne, muzete mít s nejvetsi pravdepodobnosti klidně stridavou peci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.20 22:39

Mam lékařské zprávy, kde jeho vážný problémy jsou napsaný

• Citovat
  • Nahlásit
34720
9.1.20 22:59

Vse bych uvedla, ale pokud nemas dukazy, tak s tim tyranim bych to neprehanela, bohuzel se z toho stal oblibeny trik. Urcite bych navrhla psychologicke vysetreni dítěte s tim, ze se otce bojí, popis, jak se chova apod.

Drzim palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.20 23:05

No já byla několikrát u doktorky, když ne zbil…měla jsme i zlomenou ruku
Bohužel jsem byla blbec a říkala si ze to bude ok, takže na policii jsem nesla, ale aspoň to má zapsané doktorka no

• Citovat
  • Nahlásit
Qwentin
9.1.20 23:10

Pokud jsi maminka, která se řádně stará o dítě, a to určitě jsi, tak bys měla mít šanci. Kojené dítě do péče otci by neměli dávat. Aspoň jsem ještě neslyšela, že by to nějaké mámě soudy udělaly. A určitě měj zprávy od lékařů a sežeň si dobrého právníka…Držím pěsti.

• Citovat
  • Nahlásit
34720
9.1.20 23:28
@Anonymní píše:
No já byla několikrát u doktorky, když ne zbil…měla jsme i zlomenou ruku
Bohužel jsem byla blbec a říkala si ze to bude ok, takže na policii jsem nesla, ale aspoň to má zapsané doktorka no

To tedy urcite dodej :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76020
10.1.20 06:05

No, u dvouleteho dítěte na to, zeje kojene nikdo nebude brat ohled. A to aby mu zakazali sditetem nekam jet, protoze je hrozny ridic, taky nehrozi, pokud nejsou léky, co bere prekazkou pro rizeni.
Ale jinak doporucuju pravnika, na svereni do sve pece mas velkou sanci, u toho, aby on mel pouze navstevy pod dohledem je sance vyrazne mensi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68666
10.1.20 08:07
@Anonymní píše:
Ahoj, chci se zeptat těch, kdo mate zkušenosti.
Jde o to, ze se rozvádím. Manžel se po svatbe úplně změnil a začal se chovat jinak…bil mě, zamykal v bytě, nemohla jsem nic. Mam malého syna, kterému jsou 2 roky.
Syn se ho strašně boji, protože mě bil i v jeho přítomnosti. A teď jde o to, ze chci dítě výhradně do své péče, protože on se o nej nedokáže postarat a navíc na vážně psychické problémy a je na lécích.
Myslíte ze je šance ze bude dítě u mě a on bude mít povolené pouze návštěvy? Jo A navíc stále kojim. Nepřipadá v úvahu aby s nim jel někam sám, mimo to všechno je hrozny řidič a několikrát nás malém zabil. Několikrát mi vyhrožoval, ze nás oba zabije a pak si si zase hraje na super otce a děla jak má malého rad. Děkuji za rady

Zdokumentovat bití, policie lékař.
Pouze návštěvy myslíš co? Bez přespání - šance minimální.
Kojení bych vůbec nevytahovala, tím bys jen ukázala, že uvažuješ iracionálně.
Pokud Vás několikrát málem zabil - opět - jsou nehody zdokumentovány policií? Všechyn vážné zranění z těch nehod taktéž? Byl po těch nehodách v nějaké přestupkovém či trestném řízení? Na to by to asi uhrát šlo.
Spíš bych vsadila na psychologické posudky a dokumentaci fyzického násilí.
Případně na to, že sám ztratí zájem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68666
10.1.20 08:09
@j.a.n.i1 píše:
No, u dvouleteho dítěte na to, zeje kojene nikdo nebude brat ohled. A to aby mu zakazali sditetem nekam jet, protoze je hrozny ridic, taky nehrozi, pokud nejsou léky, co bere prekazkou pro rizeni.
Ale jinak doporucuju pravnika, na svereni do sve pece mas velkou sanci, u toho, aby on mel pouze navstevy pod dohledem je sance vyrazne mensi.

No, polkud je několikrát málem zabil, tak čekám, že proběhly opakovaně dopravní nehody s vážným poraněním a jsou někde zdokumentovány. Možná probíhá nějaké řízení a seberou mu řidičák.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76020
10.1.20 09:51

@Lama Lama Tak pokud mu odeberou ridicak, tak samozřejmě s ditetem nebude moct jezdit, ovsem pokud mu ho nechaji, tak je způsobilý vozit i dite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.1.20 09:53

Nechce se mi věřit, ze by soud svěřil dítě do pece člověka, který je na silných lécích ☹️
To potom muže dítě dostat každý blázen. On je opravdu vážně nemocný

• Citovat
  • Nahlásit
15484
10.1.20 10:00
To co píšeš, řekne u soudu stejně nebo podobně 9 z deseti matek, které chtějí dítě do své výhradky. Je dobré předložit ty důkazy co máš.
@Anonymní píše:
Nechce se mi věřit, ze by soud svěřil dítě do pece člověka, který je na silných lécích ☹️

Tak to by pak dětské domovy praskaly ve švech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34720
10.1.20 10:24
@Anonymní píše:

Neptej se tady, nikdo nezna podrobnosti, hlavne soudy jsou nevyzpytatelne. Investuj do advokata.

Pokud je dejme tomu silny schizofrenik a epileptik (to mi asociuje vaznou nemoc), tak si myslim, ze mu soud dite nedá. Tvoje blbost je, ze jsi napadani vubec nehlasila, tak snad ty lekarske zpravy budou hovorit nejak jasne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat