Reklama

Druhé dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.17 17:06
Druhé .....

Taky Vás někdy napadne, že by bylo mnohem snazší a jednodušší kdybyste byly mívaly jen jedno dítě? :think: někdy po všech těch každodenních pranicích s křiku nemyslím na nic jiného :oops: je to takové osobní a není se čím chlubit tak anonym

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Gosi
Kelišová 5535 příspěvků 04.03.17 17:16

A je to dycky to první, co by sis nechala, nebo to střídáš? na křik jsou dobrý špunty do uší, a pokud se perou, nekupuj si skleněný stoly a moc prosklenýho nábytku ;)

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2293 příspěvků 04.03.17 17:17

Jak máš velkej rozestup?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.17 17:22

Ne není to vždycky první… to nehraje roli. A rozestup 2 a 3/4 roku

Lejlinka88
Závislačka 2642 příspěvků 04.03.17 17:24

Tak ja myslim, ze to napadne temer kazdou mamcu v urcitych chvilich.ale jde o to, jak casto a jak dlouho te to drzi. me to taly obcas napadne, ale do par minut je to pryc a nevymenila bych za nic na svete to, ze mam dve

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.17 17:26

Ano, napadá mě to hodně často, ale ne kvůli tomu, že by se děti praly a křičely, to dělají a považuju to za normální. Ale mladší dítě má různé problémy - vyšší nemocnost, podezření na různé poruchy a starší to odnáší, protože se všechno točí kolem mladšího a starší musí vydržet.
Takže si spíš vyčítám, že jsem neměla větší věkový rozestup - cca 5 let a víc.
Taky anonymně, protože mi to je líto.

Jana206
Nadpozemská drbna 26301 příspěvků 04.03.17 17:27

Mít dvě děti je podle mě ta nejhorší varianta.Sice je to takové české naplnění tradiční normální rodiny, ale pouze dva sourozenci si musí lézt totálně na nervy, protože si nemohou vybrat a není úniku. Musí se snášet. Když jsou děti tři a více(ještě lépe),děti jsou klidnější, vyrovnanější a tišší, protože si mohou vybrat, kdo je komu momentálně bližší a ty ostatní třeba ignorovat.Ony se ty preference a vztahy v průběhu času mění, ale pokud jsou čtyři a více, většinou nikdo nezůstane sám.

Sestřenky jsou dvě, když jsem byla u nich na prázdninách(přímo doma u tety),tak se pořád hádaly a rvaly jak koně. Když jsem s nimi byla u babičky, tak tam byl relativně klid. Já jsem z více dětí, byl u nás celkem klid a mám taky více dětí, taky je většinou pohoda a klid.

Jedno dítě je taky na budku, nemá parťáka a musí se mu více věnovat dospělí.
Pořiďte si třetí, bude líp :mrgreen: :lol:

Petronka
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 04.03.17 17:31

Zatím ne, první je vypiplaný nedonošeně a ve druhém vidím svůj klon :mrgreen: mě spíš napadá, jaké by to bylo se třemi :oops: :oops:, ale vzhlede k bydlení, práci, věku atd. vím že třetí nebude. Jo, říkám si, jaká to byla pohoda do roka, kdy oba byli spící nenáročný miminka, ale že bych někdy raději jen jedno, to fakt ne. Rozestup mám 4 1/4 roku.

Karleon
Kelišová 5278 příspěvků 04.03.17 17:34

Musím se přiznat, že tohle mě doopravdy nikdy nenapadlo. Jsem neskutečně šťastná, že mám dvě děti, nedovedu si představit, že bych měla jen jedno. To spíš mě napadá, jaké by to bylo, kdyby byly děti tři..

Lejlinka88
Závislačka 2642 příspěvků 04.03.17 17:35

@Jana206 souhlasim… a proto je v planu tretatko :D klukum je 3,5 a 1rok, takze jeste si uziju leto bez briska a sup na to :)

Petronka
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 04.03.17 17:36

@Jana206 já jsem z vícero dětí (různorodé pohlavím i věkovými rozestupy po roce po třech, po deseti…) a mám jinou zkušenost, každý je povahově dost rozdílný, spíš k sobě tíhnou většinou stejně do dvojic. Nejhorší kombinace u nás je stejné pohlaví a roční rozestup (beran a ryba) jako děti i v dospělosti. Myslím si, že to není o počtu, ani o věku, ani o výchově (částečně) spíš o tom, jak si povahově sednou a to je bohužel neovlivnitelný genetický koktejl.

Amys
Generální žvanilka 20697 příspěvků 04.03.17 17:42

Nestíháš-li, pořiď si další dítě :mrgreen: :lol:

Elenloth
Závislačka 3796 příspěvků 04.03.17 18:03

Joo, celodenní řev a spory mám taky nonstop. Mám mezi klukama jenom 14m. Ale spíš než ten rozdíl mi život komplikuje to, že jsou úplně jiné povahy. Mají jiné preference, jinak reagují, na každého platí něco jiného, ale zároveň samozřejmě musí mít a dělat všechno, co brácha. Občas je to na budku. Ale tím, že jsem sama jedináček a nevyhovuje mi to, jsem nikdy nemyslela na to, mít jen jedno dítě. Spíš se teď těžce smiřuji s tím, že nám asi nebude dopřáno mít třetí. Myslím, že by to jen prospělo.

Helileli
Závislačka 2773 příspěvků 04.03.17 18:10

Ano, napadlo, ale ne kvůli dětem jako takovým, ale kvůli životní situaci. Přitom na 100% vím, jak moc by mě mrzelo, kdyby bylo jen jedno, že bych to druhé určitě chtěla.

Že se spolu děti skorpi a jsou hlučné, to jsou hedvábné starosti, nesmíš si to tak brát. ;)

kazda.m 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.17 18:15
@Jana206 píše:
Mít dvě děti je podle mě ta nejhorší varianta.Sice je to takové české naplnění tradiční normální rodiny, ale pouze dva sourozenci si musí lézt totálně na nervy, protože si nemohou vybrat a není úniku. Musí se snášet. Když jsou děti tři a více(ještě lépe),děti jsou klidnější, vyrovnanější a tišší, protože si mohou vybrat, kdo je komu momentálně bližší a ty ostatní třeba ignorovat.Ony se ty preference a vztahy v průběhu času mění, ale pokud jsou čtyři a více, většinou nikdo nezůstane sám.

Sestřenky jsou dvě, když jsem byla u nich na prázdninách(přímo doma u tety),tak se pořád hádaly a rvaly jak koně. Když jsem s nimi byla u babičky, tak tam byl relativně klid. Já jsem z více dětí, byl u nás celkem klid a mám taky více dětí, taky je většinou pohoda a klid.

Jedno dítě je taky na budku, nemá parťáka a musí se mu více věnovat dospělí.
Pořiďte si třetí, bude líp :mrgreen: :lol:

Znám teda v nejbližším okolí pouze jednu rodinu kde je více dětí ( 4 děti), ale nedá se rozhodně říct že by byly klidnější, spíš naopak. Přijde mi jak jich je doma hodně, každé se musí prosazovat, aby se mu dostalo pozornosti…Resp. takto se projevují jinde než doma, jak jsou na tom doma to nevím.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Královské děti na sebe na svatbě strhly všechnu pozornost. Už zase!

Pětiletý princ George na sebe strhl veškerou pozornost na sobotní svatbě... číst dále >

Intuitivní Klusová se opět rozpovídala o dětech! Zajímá to ale někoho?

Nikola Čechová alias Shopaholic Nicol si pozvala na potlach do pořadu V... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma spala s Hitlerem, tvrdila krásná Romy, která by oslavila 80 let

Kdyby nezemřela ve 43 letech, oslavila by 23. září osmdesátku. V 17 letech... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama