Druhé dítě - jaká mateřská?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
berussskkka
Kecalka 207 příspěvků 10.05.11 15:17
druhé dítě jaká mateřská?

Ahoj holky potřebuju radu, vím, že je tady už několit témat,ale nenašla jsem můj případ. Před nástupem na MD jsem byla zaměstananá, prac.poměr skončil,takže jsem byla do konce 6ti nedělí na neschopence,pak jsem přešla na RP (3letá varianta), když bych měla druhé dítě (malé je rok) tak jak by to bylo s PPM a následně s RP? Musím se nechat zaměstnat abych byla pojištěná nebo budu mít 4letou variantu :think: :think: :think: :think: ???
Děkuji moc

Reakce:
kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 10.05.11 15:30
berussskkka píše:
Ahoj holky potřebuju radu, vím, že je tady už několit témat,ale nenašla jsem můj případ. Před nástupem na MD jsem byla zaměstananá, prac.poměr skončil,takže jsem byla do konce 6ti nedělí na neschopence,pak jsem přešla na RP (3letá varianta), když bych měla druhé dítě (malé je rok) tak jak by to bylo s PPM a následně s RP? Musím se nechat zaměstnat abych byla pojištěná nebo budu mít 4letou variantu :think: :think: :think: :think: ???
Děkuji moc

Mas narok na 4letou variantu.

berussskkka
Kecalka 207 příspěvků 10.05.11 15:34

takže pokud to dobře chápu musela bych jít do práce abych si mohla volit délku? jinak 4 letá… :-?

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 10.05.11 15:41
berussskkka píše:
takže pokud to dobře chápu musela bych jít do práce abych si mohla volit délku? jinak 4 letá… :-?

jo.Ale aby ti vznikl narok na MD musis mit odpracovano 270dni-placene nemocenske.Nebo to udelat jak jsi to udelala u prvniho mela jsi neschopenku.

eMaminka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.11 15:42
berussskkka píše:
takže pokud to dobře chápu musela bych jít do práce abych si mohla volit délku? jinak 4 letá… :-?

musíš na rok do práce.. pak si můžeš opět zvolit na jak dlouho chceš na RD..

berussskkka
Kecalka 207 příspěvků 10.05.11 15:44

a ta neschopenka by se mi potom počítala z čeho?

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 10.05.11 15:47

Aby se ti pocitala neschopenka musis jit nejdriv do prace ale.Pak z toho platu co by jsi mela.

berussskkka
Kecalka 207 příspěvků 10.05.11 15:50

Jj to je mi jasné…mno nic jdu hledat práci asi :-)

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 10.05.11 15:53
berussskkka píše:
Jj to je mi jasné…mno nic jdu hledat práci asi :-)

A nebo prepis na tatinka.

berussskkka
Kecalka 207 příspěvků 10.05.11 15:59

a když by to bylo na tatínka měli bychom nárok na PPM? :think:

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 10.05.11 16:36
berussskkka píše:
a když by to bylo na tatínka měli bychom nárok na PPM? :think:

mela by jsi narok volit delku.Pozor pri materske nemuze vykonavat praci z ktere mu jde materska.Takze se to dela tak ze na ni nastoupi an jeden den-vikend a pak na RD na mesic si to necha a pak prepise.

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 10.05.11 16:37

On hlavne na ni na jeden den aspon musi nastoupit aby mohl volit delku.A pozor nemuze chodit do prace ze ktere mu jde materska.

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 10.05.11 16:38

ALe ono se to muze zmneit.

ibbu
Kelišová 7041 příspěvků 10.05.11 18:10

ahoj jak píšou holky - mám to stejně jako ty — prac. poměr skončil, takže automat. nárok jen na 4letou

paní na sociálce mi poradila, aby si manžel nechal napsat MD jen na jeden den o víkendu, musí se to vyřídit na OSSZ, a díky tomu on vybere variantu a pak se přepíše hned zase na tebe … jde jen o papírování, ale když to radí na sociálce, určitě to funguje :palec:

berussskkka
Kecalka 207 příspěvků 10.05.11 19:42

holky díky moc snad to než otěhotním nějak vyřešíme nebo se něco změní :palec:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Hůlka se zapojil do kauzy ze StarDance: Asi se přihlásím do SuperStar!

Je fér, aby Jiří Dvořák (51) soutěžil v zábavné show StarDance? Jak Expres... číst dále >

Červená, barva Vánoc a krveprolití: Jak budou vypadat trhy v roce 2025

Zlatá, zelená a červená. Tradiční barvy Vánoc, z nichž ta poslední jmenovaná... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >