Druhé dítě, mám obavy

Anonymní
7.1.20 16:10

Druhé dítě, mám obavy

Zdravím, je mi 34 let, mám jedno dítě, kterému je 7 let. Rozhodli jsme se s přítelem jít do dalšího dítěte. Dítě chci a on taky hodně. Ale najednou, když jsem už vysadila antikoncepci, přepadly mě obavy. Jestli to v mém věku půjde, jak to zvládnu, jaké bude těhotenství, jak zvládnu po tolika letech porod. První trval jen 4 hodiny, bojím se, že další bude horší. Jsou tyto obavy normální? Asi potřebuji rady holek, které mají děti taky tak daleko od sebe.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

jun
609
7.1.20 16:16

Ahoj, já rodila ve 34 letech druhé, kluci jsou od sebe skoro o 6 let. Pochybnosti samo byly, to je normální zodpovědný přístup :) Neboj, zvladneš to :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.1.20 16:21

Já teda jsem mladší než ty, je mi pod 30, ale mám taky sedmileté dítě a teď jsem v 8. týdnu těhotenství a ten strach je šílený… Už u prvního jsem měla vysoký tlak a císaře, teď mám strach co bude když budu muset třeba být hospitalizovaná v nemocnici, jak to uděláme se synem? Jak to přežiju ten stesk po něm i kdyby jen ten týden v nemocnici po porodu?
Přece nemůžu mít takové štěstí a mít i druhé dítě zdravé když jiní kolem mě mají postižené, autisty apod.?
Ten strach je to nejhorší. Až si někdy říkám proč sakra do toho jdu. Proč se nespokojím s tím úžasným co mám, ale když manžel je tak nadšený…
A i kdyby se mi podařilo porodit zdravé dítě, přece vím jak náročné psychicky to je s jedním (nemoci apod.) proč si to dělám a mám dobrovolně mít strach ještě o dalšího prcka?
Ach jo. Potřebovala bych klid ale nevím jak na to… Každý říká jen neboj, to bude dobré…

• Nahlásit
  • Citovat
7.1.20 16:24

Obavy jsou normální, čím je člověk straší bere vše zodpovědneji a napadne ho každá možná tragédie.. Já jsem po druhé otěhotněla ve 37 letech, dokonce 16let po prvním těhotenství.. Těhotenství bylo v pohodě, do práce jsem chodila až do konce, porod byl komplikovaný jako ten první a pak už všechno bylo super.. Dceři už je 5let a jsem opravdu šťastná, že jsem do toho šla.. Tobě je jen 34let, spousta děti se rodí matkám v tomto věku, žádné obavy zakladatelko, všechno bude v pořadku :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.1.20 16:32

Je mi 37 let a před deseti dny se mi narodila dcera. Mám ještě syna, kterému je 7,5. Tak velký věkový rozdíl mám proto, že bych dvě malé děti blízko po sobě prostě nedala. Syn byl tak náročné miminko, že jsem si sáhla na dno svých psychických sil a nevěděla, jestli se ještě někdy zvednu. Další otazníky visely nad financemi a taky samozřejmě strach z porodu atd. První dva roky jsem zarytě tvrdila, že druhé nikdy, že jsem málem nepřežila ani to první. Jenže se synem to začínalo být lepší a lepší. Manžel vždycky říkal, že druhé mít prostě budeme, ale že mi nechá času, kolik chci. No a před rokem jsem na to tedy kývla, protože děti jsou pro mě to nejvíc, co mám. Když jsem viděla pozitivní test, tak mě ten strach málem semlel. Říkala jsem si, že jsem asi zešílela. Zatím to ale vypadá, že holčička je fakt za odměnu. Moc si to užívám. Porod je prostě porod a bolí no. Ale na to, že jsem byla jako prvorodička, tak to bylo rychlejší než u syna. Míň šití, rychlejší hojení. Už mě nic tak nerozhází. Sice od prvního miminka uplynula dlouhá doba, ale nic jsem nezapomněla, ty zkušenosti jsou znát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1209
7.1.20 18:46

V cervnu 2019 mi bylo 33 let, dceri v rijnu 2019 bylo 6 let a letos jde do skoly. Cekame druhe dite, termin zacatkem cervence 2020. U male sem vubec nevedela o tehotenstvi, akorat mi rostlo bricho. Porod vyvolavany, 18 hodin a pak akutni cisar :roll: Ted mi je od zacatku furt zle, priznam se, ze od prvni chvile se porodu desim, ocekavam stejnou „zabavu“ v porodnici. Bracha se narodil, kdyz bylo mamce 36 let, co pamatuju, tak tam zadne problemy nebyly behem tehotenstvi :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23360
7.1.20 19:52

34 není žádný hrozný věk. Já se rozbrečela hrůzou, když jsem zjistila, že jsem těhotná i když to bylo naše vymodlený. Byl z toho potrat v 8tt a smutek. Druhé přišlo za rok, kdy jsme tomu už moc nedávali šanci a kupodivu jsme byli oba úplně v klidu. Když se narodil bylo mi skoro 39. Až na to, že nemám tolik energie to beru teď všechno víc v pohodě. První je 6 a půl

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
včera v 22:21

Ahoj je mi 24let a máme 4 letacku a teď bysme chtěly druhé jen se bojím jestli to zvladneme dcerka je strašně závislá na mě ale sourozence by chtěla v roce 2019 jsem prodělala mimodeložní těhu a samovolný potrat bojím se po 4letech porodu a všeho kolem

• Nahlásit
  • Citovat
1545
včera v 22:33
@Anonymní píše:
Ahoj je mi 24let a máme 4 letacku a teď bysme chtěly druhé jen se bojím jestli to zvladneme dcerka je strašně závislá na mě ale sourozence by chtěla v roce 2019 jsem prodělala mimodeložní těhu a samovolný potrat bojím se po 4letech porodu a všeho kolem

A kdo se nebojí? Všechny! Teď záleží jestli strach prekonas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
včera v 22:38

A není pozdě si pořídit druhé po 4letech třeba si uz spolu nebudou hrát vůbec

• Nahlásit
  • Citovat
včera v 22:53

Máme doma 5 letou dceru, vždy jsme chtěli jen jedno dítě, ovšem postupem času jsme zjistili, že jsou potřeba dvě. Jedno dítě se cítí osamoceně, i když má třeba vše, sourozenec je potřeba. Teď má půl roční sestřičku, moc se nani těšila, ovšem si už spolu bohužel nepohraji. Ale má ji moc ráda. Známí jsou od sebe také 5 let a postupem času, jak mladší sourozenec roste, tak už si spolu hrají. Takže bych určitě do druhého dítěte šla. Jedno bude osamocené a myslím si, že věk nevadí, pořád tu bude někoho mít… No a ten druhý porod byl hrozně rychlý oproti tomu prvnímu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
včera v 22:54
@Anonymní píše:
A není pozdě si pořídit druhé po 4letech třeba si uz spolu nebudou hrát vůbec

Tak si ho radeji neporidis nikdy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
85118
včera v 22:58
@Anonymní píše:
A není pozdě si pořídit druhé po 4letech třeba si uz spolu nebudou hrát vůbec

Mám děti po osmi letech. Jedno holka, druhé kluk. Takze takoví ti „parťáci“ nebyli nikdy. Přesto jsem ráda, že je oba mám.
Zůstanou si tu pro sebe až tu jednou nebudeme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
583
včera v 23:36

@Anna766 my jsme od sebe se sestrou jeste vice a ten rozdil se setre a bude vic zalezet, jake jsou osobnosti. My si jsme velice blizke, blizsi nez lecktere vekove u sebe..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
85118
dnes v 00:30
@Capretta píše:
@Anna766 my jsme od sebe se sestrou jeste vice a ten rozdil se setre a bude vic zalezet, jake jsou osobnosti. My si jsme velice blizke, blizsi nez lecktere vekove u sebe..

Ona se dcera, je starší, k synovi chová tak nějak spíš jako máma, než jako sestra. Vychazi to z jejich povah, kluk je klidnější, dcera víc rázná…rádi se mají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama