Reklama

Druhé dítě po roce a půl

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.18 08:06
Druhe dite po roce a pul

Ahoj dceři je 20 měsíců a cekame další. Chci se zeptat na Vaše zkušenosti, jak jste to zvládali s druhym dítětem a jak to zvládaly děti. Doufám, že se z toho nezblaznim :) díky
Zatím to nikdo neví tak Prosím anonym.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 8016 příspěvků 27.09.18 08:11

Synovi je 22m a na leden čekáme druhé - takže rozdíl 26m a těším se, počítám s tím že ze začátku to bude masakr než si zajedeme „režim/systém“ ale bude to fajn :)

chaela
Ukecaná baba ;) 1157 příspěvků 27.09.18 08:13

Ahoj, tak pokud teď má dcera rok a třičtvrtě a těhotenství máš teprve na začátku (udrzuju z toho, že to zatím nikdo nevi), tak děti od sebe nebudou rok a půl, ale skoro dva roky a půl.
To je v něčem super, v necem děs. Můj starší měl kolem toho věku nejhorší fázi období vzdoru a byla jsem fakt ráda, že to naše mimino už bylo větší, protože kdybych mu v tu dobu donesla domu novorozence, asi by nás všechny sežral i s nábytkem. Ale zase byl už rozumným, dost toho chápal, mluvil vcelku pěkně…to bylo zase lepší než když mu byly ty necelý dva roky, když se naše mimino narodilo. Každej rozdíl má něco do sebe. A nejvíc záleží na povahach děti, pokud se ti narodí urvany mimino, je jedno jestli máš k tomu doma dcouletaka nebo púbertaka.

zrcadlo
Kelišová 6746 příspěvků 27.09.18 08:21

A budou od sebe teda 1,5 roku? :think: Já mám děti 20m od sebe a je to super, první půlrok pro mě těžká pohoda, protože druhé dítě jen jedlo, spalo a usmívalo se, takže když bylo navázané u mě, tak jsem se starším dělala všechno jako dřív (stavěla, tvořila, malovala, chodila na procházky), jen jsem u toho občas nakojila a přebalila. Fičák nastal až cca v 10m mladšího dítěte, kdy se začalo už hodně rychle hýbat a bořit (chtělo se zapojit do hry a neumělo to). Teď jim jsou 3 a necelých 5 a jsou to parťáci, kteří bez sebe nedají ani ránu.

Kamarádka má děti 22m od sebe a měla to přesně naopak, první půlrok šílený (problémy s krmením, uřvané mimino) a pak se jí to zklidnilo.

Verun83
Echt Kelišová 8677 příspěvků 33 inzerátů 27.09.18 08:27

Deti mam od sebe 26m. Prvni pul rok v pohode, za to dalsi rok totalni krize. Uz je to 2r a nasledky vecneho stresu resim do ted.

Verunecka289
Závislačka 3328 příspěvků 27.09.18 08:29

Máme tři děti: 5let a 5 měsíců, 3 roky a 5 měsíců a třetí má 14 měsíců, není to vždycky růžový, ale dá se to :) první dva jsou od sebe dva roky, bez jednoho dne teda :lol: ale byla to pohoda, syn malou miloval, teď už se trošku hádají, ale to je asi normální :lol: když se nám narodila třetí, oba ji od miminka milovali. Ono asi dost záleží, jak to dítěti podáš ;) taky je důležitý „neodstavit“ první dítě, pořád se musí cítit důležitě, nebo jak to říct…

Ornwen
Závislačka 4365 příspěvků 27.09.18 08:38
@Anonymní píše:
Ahoj dceři je 20 měsíců a cekame další. Chci se zeptat na Vaše zkušenosti, jak jste to zvládali s druhym dítětem a jak to zvládaly děti. Doufám, že se z toho nezblaznim :) díky

Takze deti budou od sebe dva a kousek? Ja mam rozdil 28m a je to fajn. Maji se radi, zadne naschvaly. Jen normalni bitky (mam dva kluky). Horsi bylo tehotenstvi s akcnim dvouletakem. A to jsem nemela zadne problemy. Byt tehu a chodit do prace je pohoda oproti tomu byt doma s deckem :roll:
Po porodu fajn, chvili dokonce meli spolecny jeden spanek. Ted ma malej rok a pul a prituhuje. Koordinace aktivit, strkanice o hracky. Malej je hroznej maman a nelepsi se to, takze i zarlivost statsiho je vesti.ale projevuje se hlavne stejnou uknouranosti jako u maleho, ne agresivne. Fakt je, ze starsi mel vzdycky rad deti, uz od malicka.

ElucaK
Kecalka 203 příspěvků 27.09.18 08:40

Nas to ceka v dubnu, to bude dceri 2r a 4mesice. Jeste porad nevim, jestli se mam tesit nebo bat. Druhe je planovane, ale nad // jsem se zdesila :lol: Hlavne se bojim sestinedeli. U prvniho to byla jedna velka katastrofa, ja ho cele probrecela a do toho kojeni, ktery mi neslo a pocit zkazeneho zivota. Ted je to perfektni, ale pomalu zacinaj vztekaci sceny, tak nevim, co nas ceka za pul roku. Bohuzel trpelivost je u me cizi slovo, takze to byva nekdy divocina :zed:

Bebuše
Echt Kelišová 7858 příspěvků 27.09.18 08:42

Mám dcery od sebe 18m. Nebudu ti lhát, bylo to docela náročné. Teď mají dcery 3 a 4,5 obě chodí do školky (každá do jiné třídy). Každá sama je pohodička dohromady 20× do hodiny jekot. Jinak se milují, je až dojemné, jak jedna druhou brání… Nejhorší byly první tři měsíce s novošem, který řval 24 hodin denně a k tomu 18m batole. A potom když se malá začala pohybovat sama venku a větší ještě nebyla 100% samostatná…
Jinak je to fajn, občas neuvěřitelné. Zrovna včera se holky nějak neshodly. Jak jsou hodné k ostatním dětem, tak mezi sebou je to docela drsné. Koukám, že je jedna kousnutá na nosu a druhá na čele. Tak jsem na ně uhodila a obě mi svorně tvrdily, že se kously sami :lol: :lol: :lol:

Tichošlápek
Extra třída :D 10081 příspěvků 27.09.18 08:44

Mam děti od sebe 22 měsíců a v klidu ;) aspoň za par let budeš mít dva partaky a nebudeš se znovu crcat s miminem, když uz jsi z toho vypadla

Aspera
Generální žvanilka 20528 příspěvků 1 inzerát 27.09.18 08:48
@Anonymní píše:

Mám děti přesně po 24 měsících. Ze začátku to byl masakr, dvě děti na plenách, syn ještě nesamostatný. Ke kočárku jsme pořídili skate, aby jsme mohli chodit ven na delší dobu. Tak za rok a půl to pak byla pohoda. Už si spolu začali hrát a nejvíc jsem to ocenila, když v 5 letech začal mít syn zájem o deskové hry a 3 letá je už v té době neničila a jednoduší zvládla hrát s námi. Nyní je jim 4,5 a 6,5 a už hrajeme hry pro starší, chodíme na dlouhé výlety, které je oba baví. Takže za mě super a neměnila bych.

iwa83
Kelišová 6336 příspěvků 27.09.18 08:49

Já uvidím jaká bude praxe za pár dní. Budou od sebe necelých 2,5 roku. Zatím se dcera na sestru těší, chodí hladit bříško, chce aby ji šťouchala, sama se ptá. říkám si, že to bude mazec a náročné hlavně fyzicky a i ustát to jako rodiče, aby z nich nebyly rivalky. Uvidíme jak dopadneme.
Mám o 2 roky staršího bráchu a dloooouho (do jeho 14) jsme se nesnášeli a mlátili a prostě hrůza děs. Nevím jak to rodiče mohli přežít. Proto se bojím, aby to nebylo u nás stejné. První dcera je hrozný akčňák a zároveň trochu mazel. Síce chodí teď do školky, děti miluje a je hrozně společenská, ale je to předse jen prtě, co tú mámu potřebuje. V noci nespí celou noc - chce čúrat, nebo se jí něco zdá a začne brečet. Jestli druhé bude stejné jako ona, tak se minimálně 3 měsíce nevyspím. Ale vím,javascript:; že heslem je pro ten začátek „vydržet, přežít“.

iwa83
Kelišová 6336 příspěvků 27.09.18 08:51

@Bebuše :lol: :lol: to jsem se pobavila - kously se samé :D To vymyslí fakt jen dĚti :D

Aspera
Generální žvanilka 20528 příspěvků 1 inzerát 27.09.18 08:54
@Ornwen píše:
Takze deti budou od sebe dva a kousek? Ja mam rozdil 28m a je to fajn. Maji se radi, zadne naschvaly. Jen normalni bitky (mam dva kluky). Horsi bylo tehotenstvi s akcnim dvouletakem. A to jsem nemela zadne problemy. Byt tehu a chodit do prace je pohoda oproti tomu byt doma s deckem :roll:
Po porodu fajn, chvili dokonce meli spolecny jeden spanek. Ted ma malej rok a pul a prituhuje. Koordinace aktivit, strkanice o hracky. Malej je hroznej maman a nelepsi se to, takze i zarlivost statsiho je vesti.ale projevuje se hlavne stejnou uknouranosti jako u maleho, ne agresivne. Fakt je, ze starsi mel vzdycky rad deti, uz od malicka.

Přesně tak, to byl dobrý masakr. V práci bylo líp a to jsem učila až do mateřské.

Ornwen
Závislačka 4365 příspěvků 27.09.18 08:58

@iwa83 v klidu, muj temer ctyrletyse budi xkrat za noc. Knoura, curat a tak. Nastesti malej po odstavu se vzbudi max jednou a tose vetsinou i sam obslouzi lahvickou s vodou a spi.
Clovek si zvykne. Ja byla vzdycky spaci typ a mam smulu.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Rytmus a jeho nové hnízdečko: Luxusní bungalov objevil úplnou náhodou

„Miluju život a jeho plány,“ vyznal se Patrik Vrbovský (41) alias Rytmus.... číst dále >

Chášakdžího umučili a rozřezali. Proč se nikdo nebouří a Saúdy měříme jinak?

Před zraky celého světa se odehrává vyšetřování zmizení saúdskoarabského... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >