Reklama

Těhotenská cukrovka a porod v Motole

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.09.18 13:52
Těh. cukrovka a porod v Motole

Holky zítra jdu na kontrolu do Motola a budu 39+6 a mám tehotenskou cukrovku jen na dietě. Máte někdo zkušenosti, jestli nechají přenášet a nebo budou vyvolávat na termín porodu?

Reklama

Reakce:

Russet
Extra třída :D 11039 příspěvků 26.09.18 13:58

S těhotenskou cukrovkou mě nenechali přenášet ani den na termín porodu mě přijali na vyvolávání.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.09.18 14:07

@Russet a měla si ji jen na dietě?

Russet
Extra třída :D 11039 příspěvků 26.09.18 14:31
@Anonymní píše:
@Russet a měla si ji jen na dietě?

Ano. Měla jsem jen o desetinu překročený ten dvouhodinový limit cukru. A miminko průměrné - 3,5 kg.

lachtanice86
Kelišová 6071 příspěvků 26.09.18 14:46

Taky mi bylo řečeno že mě nenechají přenášet. Jsem jen na diete

Leli_83
Ukecaná baba ;) 1530 příspěvků 21 inzerátů 26.09.18 14:58

Já teda rodila jinde, ale bylo mi řečeno, že dnes už se nevyvolává, pokud nejsou nějaké další problémy. Byla jsem u druhého dítěte taky na dietě a měla jsem z toho hrůzu, protože první jsem přenášela 9 dnů a prakticky do posledního dne zamknutá na 10 západů, prý by vyvolání nemuselo vůbec dopadnout. Druhého prcka jsem nakonec ale rodila ještě před termínem, takže v pohodě.

Upřímně - já bych volila asi jinou porodnici, pokud by mě do vyvolání nutili. :nevim: Mně fakt nabídli akorát častější kontroly, pokud bych byla po termínu, klidně i 2× denně na monitor.

TRG
Kecalka 478 příspěvků 26.09.18 15:07

Pokud je těhotenská cukrovka výborně kompenzovaná jen dietou, doporučuje se nezasahovat. Tak je to aspoň na webu tehotenskacukrov­ka.cz… Ale asi je na porodnici, jak se k tomu postaví. Budu řešit to samé, taky mám zatím jen dietu. Uvidime, co za pár měsíců gynekolog a diabetolog a paj co porodnice. Ale v Praze rodit určitě nebudu, tak nevím. Spíš bych tipla, že „u nás“ by „jen“ s dietou nevyvolávali. Nebo ne hned na termín.

lachtanice86
Kelišová 6071 příspěvků 26.09.18 16:56

@TRG taky nejsem z prahy ale třeba mě na dia hned řekli že doporučuji vyvolání. A to je na stránkách těhotenskacukrov­ka.cz moje dia vůbec nebere v potaz.

TRG
Kecalka 478 příspěvků 26.09.18 17:29

@lachtanice86 Mně ty stránky na diabetologii doporučili. :mrgreen: A o porodu se zatím nemluvilo ani v dia ani u gynekologa. Termín mám až v březnu a nějak si to nemaluju. Tak nějak s vyvoláváním počítám a hádat se nebudu, ani mi to nějak nevadí. Teda, kdyby se gynekolog s diabetologem shodli, že je to v pohodě a až v porodnci s tím měli problém, tak se třeba možná nechám od gynekologa „propustit“ třeba až v tom 40 TT a domluvím se na vyvolání o fous později, můj gynekolog má i monitory. Ale to je tak daleko, že to je jedno. A hlavně jestli budu mít ty hodnoty vyšší, tak mám docela jasno.

lachtanice86
Kelišová 6071 příspěvků 26.09.18 17:39

@TRG to je dobrý. No v každém městě je to jinak. Já mám termín „až“ v listopadu takže u nás už to téma padlo.

nozu
Extra třída :D 11584 příspěvků 26.09.18 20:40

měla jsem těhotenskou cukrovku u obou dětí a v obou případech mi říkali, že nejpozději v den termínu budou vyvolávat. Chodila jsem i do dia poradny přímo do Podolí, paní doktorka se podílela na přípravě webu k těhotenské cukrovce. No, u obou dětí jsem měla spíš opačný problém a u prvního hrozil porod už ve 32 tt (vysvětlila jsem dceři, že je ještě brzo a vydržela do 38+3tt :mrgreen: ). Syn se nakonec rozhodl „vylodit“ už ve 37+4tt. Takže nakonec jsem zkušenost s vyvoláváním neměla. Za ty roky se už ale mohly ty názory lékařů posunout trochu jinam. Primárně bych to asi řešila v porodnici a rozhodovala se podle aktuální zdravotní situace.

TRG
Kecalka 478 příspěvků 26.09.18 22:25

@nozu Jen tak pro zajímavost, diagnostikovali ti cukrovku podle OGTT, nebo glykémie na lačno? A stačila dieta? Sorry za zvědavost. ;)

nozu
Extra třída :D 11584 příspěvků 27.09.18 07:38

v obou pripadech OGTT. v prvnim tehotenstvi v 16 tt, protoze jsem mela cukr v moci. v druhem tehotenstvi jsem byla na testu uz v 11 tt a uz tam cukrovka byla. strasili me inzulinem, ale v obou pripadech jsem to zvladla s dietou. po obou porodech cukrovka zmizela, ale na stari s ni tak nejak pocitam. miluju sladky, takze cely zivot na diete z preventivnich duvodu byt nechci.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Bavil lidi, teď je překvapuje svou vážností: Donutilova herecká proměna

Téměř každé Vánoce nás baví rolí důstojníka, který demonstrativně roztrhá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >