Reklama

Triple test - jak dlouho

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Veronika16072000
Stálice 68 příspěvků 26.09.18 07:48
Triple test jak dlouho

Ahoj holky ve čtvrtek jsem byla asi na triple testech piši asi protože mi Sestřička vzala jednu ampulku krve a neřekli mi k tomu vůbec nic.. Jen že když mi nezavolaji že je vše ok..ale už mi neřekl jak dlouho to má trvat jsem 17+4 tt.. Nevíte prosím jak dlouho to trvá? Děkuji..

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

smurfka
Nadpozemská drbna 29544 příspěvků 26.09.18 07:53

co to je za prehistorika který ještě dělá triply.. :zed:
tak když to nevíš, tak si sestřičce zavolej ne? já tyto testy odmítla - poprvé mi je udělal bez mého vědomí, podruhé už jsem se nenechala..( ale za jak dlouho mi volali, to už fakt nevím )

Avu
Ukecaná baba ;) 1445 příspěvků 26.09.18 08:02

@smurfka Chodím do velmi dobrého moderního gynekologického centra a představ si, že i tam dělají triple testy. Dr. mi jasně řekl, že vycházejí falešně pozitivně, že to ví a přihlíží k tomu, ale že stejně ženám doporučuje odběr podstoupit, protože v těchto jediných testech se zkoumá alfa-fetoprotein, který může poukazovat na špatný vývoj neurální trubice. Pokud by tento marker vyšel špatně, je to pro ně pouze indikace k velmi podrobnému UTZ, zaměřenému právě na neurální trubici.

@Veronika16072000 Výsledky u nás byly cca do týdne, ale u nás volají jen, když vyjdou špatně :)

smurfka
Nadpozemská drbna 29544 příspěvků 26.09.18 08:04

@Avu ano vychází falešně pozitivní nebo falešně negativní..on to ví a stejně na to ženu naláká..pak se akorát ženská z výsledku vystresuje a zbytečně podstupuje další vyšetření, nebo se uklidní a přitom je to špatné…
A že se tam zkoumá alfa-fetoprotein..i ten může přece vyjít falešně pozitivně stejně jako celý výsledek.. :nevim:

warita
Echt Kelišová 7704 příspěvků 26.09.18 08:12

Me taky tlacili do triple testu. Ptala jsem se, na co to ma byt dobre, kdyz velky ultrazvuk dopadl na 1*. Ze prej kdyby tam byly nejake rozstepy patere.

Tak jsem se velmi naprimo zeptala asi 3×, jak je mozne, aby ten rozstep nevidela uz na tom prvnim ultrazvuku. Doktorka se osivala, vyhybala odpovedi (ONI ZA TO KASIRUJOU PENIZE OD POJISTOVNY), az nakonec neco zahuhlala o tom, ze ten rozstep muze byt malicky, treba jenom nastipnuti jednoho obratle.

Tak ji rikam, ze kvuli nastipnuti jednoho obratle bych prece na potrat ale nesla, ze?

To samozrejme ne, pritakala doktorka.

A byl by ten rozstep videt na velkem ultrazvuku ve 20tt?

No to asi ano, znela odpoved.

Tak a ted mi reknete prosim, k cemu je jeste jednou ten tripple test? Odpoved nemela.

Odpoved totiz je, ze oni si to nauctuji pojistovne a maji z toho prijem. O nicem jinem to neni.

Veronika16072000
Stálice 68 příspěvků 26.09.18 08:37
@warita píše:
Me taky tlacili do triple testu. Ptala jsem se, na co to ma byt dobre, kdyz velky ultrazvuk dopadl na 1*. Ze prej kdyby tam byly nejake rozstepy patere.

Tak jsem se velmi naprimo zeptala asi 3×, jak je mozne, aby ten rozstep nevidela uz na tom prvnim ultrazvuku. Doktorka se osivala, vyhybala odpovedi (ONI ZA TO KASIRUJOU PENIZE OD POJISTOVNY), az nakonec neco zahuhlala o tom, ze ten rozstep muze byt malicky, treba jenom nastipnuti jednoho obratle.

Tak ji rikam, ze kvuli nastipnuti jednoho obratle bych prece na potrat ale nesla, ze?

To samozrejme ne, pritakala doktorka.

A byl by ten rozstep videt na velkem ultrazvuku ve 20tt?

No to asi ano, znela odpoved.

Tak a ted mi reknete prosim, k cemu je jeste jednou ten tripple test? Odpoved nemela.

Odpoved totiz je, ze oni si to nauctuji pojistovne a maji z toho prijem. O nicem jinem to neni.

Tak to jsem netušila :nevim:
Myslela jsem že tyhle testy jsou důležité..

smurfka
Nadpozemská drbna 29544 příspěvků 26.09.18 08:40
@Veronika16072000 píše:
Tak to jsem netušila :nevim:
Myslela jsem že tyhle testy jsou důležité..

důtežitý je 1.screening ve 13tt, pak velký utz ve 20tt a pak velký utz ve 30tt..
triply jsou zastaralé, výsledky bývají neprůkazné a akorát to ženy vystraší a žene na další zbytečné vyšetření..( případně to falešně uklidní, protože to nezjistí to co by mělo ) :nevim:

Ivčis
Závislačka 3740 příspěvků 26.09.18 08:49

Ja na něj šla taky. Jako zbytečně mi nepřijde dát apulku krve, jako zbytečné mi prijde se stresovat když vim ze 1.screening vyšel dobře. Takže výsledky se dozvím na další kontrole a věřím ze budou dobré. Jinak mi říkal doktor ze to kombinují právě s tim screeningem a špatné vysledky uz se takřka nevyskytují, ale tuhle možnost asi nemá každý doktor.

Tichošlápek
Extra třída :D 10052 příspěvků 26.09.18 08:49

U nás byly výsledky během tydne a posílali je mailem ;) byla jsem na prvo screeningu i triplech v obou těhotenství. Každého volba

Popokatepetla
Závislačka 3075 příspěvků 26.09.18 08:54
@Avu píše:
@smurfka že stejně ženám doporučuje odběr podstoupit

no proč asi, protože z toho mají peníze od pojišťoven. Mě triple testy už před 5 lety dr.nedoporučovala, že to těhotné pak zbytečně stresuje, když vyjdou falešně pozitivní.

Veronika16072000
Stálice 68 příspěvků 26.09.18 08:56
@Popokatepetla píše:
no proč asi, protože z toho mají peníze od pojišťoven. Mě triple testy už před 5 lety dr.nedoporučovala, že to těhotné pak zbytečně stresuje, když vyjdou falešně pozitivní.

Mě se nikdo neptal jestli chci nebo nechci :lol:
Prostě vám vezme sestra krev :lol:

Veronika16072000
Stálice 68 příspěvků 26.09.18 08:58
@Ivčis píše:
Ja na něj šla taky. Jako zbytečně mi nepřijde dát apulku krve, jako zbytečné mi prijde se stresovat když vim ze 1.screening vyšel dobře. Takže výsledky se dozvím na další kontrole a věřím ze budou dobré. Jinak mi říkal doktor ze to kombinují právě s tim screeningem a špatné vysledky uz se takřka nevyskytují, ale tuhle možnost asi nemá každý doktor.

Já na screeningu bohužel nebyla ..
Jdu až za 14dnů na velký screening..

smurfka
Nadpozemská drbna 29544 příspěvků 26.09.18 08:58
@Popokatepetla píše:

no mě se nikdo neptal..vzali krev a ani neřekli na co..
pak jsem byla pěkně na.sraná, když mi řekli že to bylo na triple..
celý ten gyndař byl na hov.no..ještě že v druhém jsem šla jinam..( ted je z něho primář nemocnice - nechápu když si na něho dost lidí ztěžovalo..ale tak politicky se angažuje, tak je to jasné no :roll:

Avu
Ukecaná baba ;) 1445 příspěvků 26.09.18 09:00

@Popokatepetla Vytrhla jsi jednu větu z kontextu toto, proč to doporučuje. Znám svého doktora a vím, že sám s pojišťovnami bojuje a rozhodně není ten typ, co dělá vše pro peníze z pojišťoven, i proto, že do centra dochází jako externista. Ale absolutně mu věřím, předem mě na to upozornil a jasně mi řekl, že špatný výsledek je pouze indikace k podrobnému UTZ a výsledek sám o sobě nesvědčí o ničem.

smurfka
Nadpozemská drbna 29544 příspěvků 26.09.18 09:07

@Avu aha takže výsledek nesvědčí o ničem = test o ničem..
pokud mi řekne dr že mi udělá test který nesvědčí o ničem, poklepu si na čelo a může to být světový odborník.
Podrobný utz ve 20tt má být podrobný uzt..a ne že udělám podrobnější tomu kdo podstoupil TT.. :?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Ovíněný Gregor pouštěl bomby: Líbí se mi, když před sebou páry prdí

Herec a hudebník Ondřej Gregor Brzobohatý (35) platí za uhlazeného... číst dále >

Dojímáte se, že Meghan vzdala hold lady Dianě? Dojímáte se úplně zbytečně

Od té doby, co Kensingtonský palác oficiálně potvrdil těhotenství vévodkyně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >