Doktorka mě žene na kontrolu cukrovky ve 37. tt

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.18 14:08
Ogtt v 37tt?

Zdravím, dneska jsem byla u Dr. a ona si všimla, že jsem nebyla na cukrovce protože když se ráno nenajím max do půl hodiny, tak zvracím jak blázen a vím že to není ani povinný, tak jsem to nějak extra neřešila protože vždycky všechny testy byli ok. Ona když si toho všimla, začala nadávat jak si to představuju, že to musím a ať zítra ráno jedu do nemocnice na ambulanci a že mi ho udělají. Přitom jsem už v 37tt a sama mi dnes řekla, že už se otevírám a malá půjde brzy ven, že do termínu tam určitě nebude. Nechápu tedy, proč mě tam žene když už to prakticky nemá cenu :think: :think: máte někdo podobnou zkušenost? :nevim:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

tininas
Ukecaná baba ;) 1352 příspěvků 25.09.18 14:12

Ahoj.

a/ OGGT je nepovinné, takže gynekolog Ti nemá co nadávat.

b/ V 37.tt je toto vyšetření bezpředmětné.

Příspěvek upraven 25.09.18 v 14:30

nenivolnynick
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 1 inzerát 25.09.18 14:14

Povinné neni nic. Ve 37tt bych na nej uz nešla.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.18 14:14

@tininas já si právě taky myslím, kord když mi říkala že porod je prakticky „za rohem“ takže dieta na 2-3 dny by ani neměla smysl :think:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.18 14:16

@nenivolnynick když ona mi skoro až vyhrožovala, že když to nebudu mít, tak mě v porodnici sežerou a že i dětská doktorka mi pak dá určitě bídu :?

nenivolnynick
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 1 inzerát 25.09.18 14:17

No za rohem.. preju ti to :mrgreen: ale.ja v 37 se taky otvirala a bylo vse pripraveno a každou navstevu se divila co tam delam :mrgreen: rodila ksem den po ofiko terminu

tininas
Ukecaná baba ;) 1352 příspěvků 25.09.18 14:17
@Anonymní píše:
@tininas já si právě taky myslím, kord když mi říkala že porod je prakticky „za rohem“ takže dieta na 2-3 dny by ani neměla smysl :think:

No, samozřejmě.

Nestresuj se. Za pár dní/týdnů už to nebudeš muset řešit. :)

nenivolnynick
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 1 inzerát 25.09.18 14:18
@Anonymní píše:
@nenivolnynick když ona mi skoro až vyhrožovala, že když to nebudu mít, tak mě v porodnici sežerou a že i dětská doktorka mi pak dá určitě bídu :?

To je vylozene profesionalka :roll: a btw je hodne vsimava, dyt se tam chodi kolem 25tt..?

Hoa Mai
Kelišová 5782 příspěvků 21 inzerátů 25.09.18 14:20

Nemá smysl na takové vyšetření jet, dělá se do 28. týdne, v 37. je jednak neprůkazné, jednak naprosto zbytečné.
Tvoje doktorka je nejspíš nějaká hysterka. Mě se ve druhém těhotenství stalo že jsem byla na Oggt objednaná, ale zaspala jsem a další volný termín už neměli. Na poradně si doktorka všimla, že nemá výsledky testu, tak jsem jí popravdě řekla proč, ona na to, že v pohodě, že mi ten cukr zkontroluje z krve, která se bere ve 30tt (ono to sice není tak přesné, jako Oggt, ale aspoň orientačně).
A mmch, že si toho tvoje doktorka všimla až tak pozdě něco vypovídá o její pečlivosti.

tininas
Ukecaná baba ;) 1352 příspěvků 25.09.18 14:22

Příspěvek upraven 25.09.18 v 14:29

Hoa Mai
Kelišová 5782 příspěvků 21 inzerátů 25.09.18 14:24
@Anonymní píše:
@nenivolnynick když ona mi skoro až vyhrožovala, že když to nebudu mít, tak mě v porodnici sežerou a že i dětská doktorka mi pak dá určitě bídu :?

8o :roll: Jak na to proboha přišla? Mám tři děti a v porodnici se nikdo o test na cukrovku nezajímal. A dětská už vůbec ne, jak by mohla? Vždyť těhotenskou průkazku necháváš v porodnici. Dětskou dr. bude zajímat propouštěcí zpráva z porodnice a tam není o testech prováděných během těhotenství ani slovo.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.18 14:24

@nenivolnynick taky bych ráda kdyby tam ještě zůstala aby se „dopekla“ :D jojoo, žáďanku jsem dostala někde ve 24tt a říkala mi, že se dělá nejdýl do 28tt tak ať se objednám. No objednala jsem se 2× ale pozvracela se už cestou na autobus tak jsem to vzdala :lol: a ona si všimla až dneska a řekla že ji to nezajímá ať prostě jedu tak se bojím co mi provede když tam přijdu bez výsledků :lol: :think:

nenivolnynick
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 1 inzerát 25.09.18 14:28

Da ti poznamku :mrgreen: ne promin, ale je padla na hlavu, sama vi, ze kdyz uz, tak si mela vsimnout driv a ani tak by te nemohla na ty testy nutit.. jako po tomhle vystupu bych zmenila Dr, protoze to proste neni jednani lekare, se kterym bych chtela mit neco spolecneho

TRG
Zasloužilá kecalka 718 příspěvků 25.09.18 14:29

No, já bych tam šla… Jako myslela bych si o tom své, ale šla bych. Teda, já bych tam šla už dřív, tenhle test bych nevynechala, ale mně není blbě, když se nenajím a nedělá mi blbě ani ten sladký roztok a navíc nemám dobrou rodinnou anamnézu. A šla bych tam proto, aby se mohla kdyžtak zajistit pro miminko správná poporodní péče, respektive abych tu chvilku do porodu kdyžtak držela aspoň jakous takous dietu. Pokud by mi bylo bez jídla blbě, tak jsou i jiné způsoby, jak ověřit, jestli nemáš těhotenskou cukrovku. Kdyžtak mrkni sem, ale jestli tě špatné zprávy spíš stresují, nečti nic: :P https://www.tehotenskacukrovka.cz/…matku-a-dite No a změnila bych doktorku. Cukr nalačno ti kontrolovali? Nebo jsi nebyla na žádném odběru cukru nalačno? Teda, u nás to normálně naberou spolu s dalšími běžnými věcmi, ale nevím, jestli to je normálka…
Ať má kdo názor na testy na těhotenskou cukrovku a těhotenskou cukrovku jakékoliv, doktorka to dost prošvihla. Můj doktor si tohle hlídá. Na nic mě nenutí jít, ničím nestraší, nenadává, ale hlídá si všechno možné. A taky bych si nenechala nadávat. Teda, já bych se neohradila, moc to neumím, ale přehlásila bych se jinam.

Edit: teď čtu ty další příspěvky. Já bych si došla zjistit jinak, jestli ten cukr nemám zvýšený (aspoň na normální odběr - ten dlouhodobý cukr). Jestli fakt takhle i teď zvracíš, tak ten test OGTT ani provést nejde. Ale šla bych na to takhle na konci jen aby to kdyžtak v porodnici věděli, že to mají zkontrolovat u miminka.

Edit 2: Jo a doktorce řekni, že ses jim dvakrát před testem pozvracela a nešlo to provést. To ti fakt nemůže říct ani prd. Teda, může… ale to by byla fakt… :mrgreen:

tininas
Ukecaná baba ;) 1352 příspěvků 25.09.18 14:43
@TRG píše:
No, já bych tam šla… Jako myslela bych si o tom své, ale šla bych. Teda, já bych tam šla už dřív, tenhle test bych nevynechala, ale mně není blbě, když se nenajím a nedělá mi blbě ani ten sladký roztok a navíc nemám dobrou rodinnou anamnézu. A šla bych tam proto, aby se mohla kdyžtak zajistit pro miminko správná poporodní péče, respektive abych tu chvilku do porodu kdyžtak držela aspoň jakous takous dietu. Pokud by mi bylo bez jídla blbě, tak jsou i jiné způsoby, jak ověřit, jestli nemáš těhotenskou cukrovku. Kdyžtak mrkni sem, ale jestli tě špatné zprávy spíš stresují, nečti nic: :P https://www.tehotenskacukrovka.cz/…matku-a-dite No a změnila bych doktorku. Cukr nalačno ti kontrolovali? Nebo jsi nebyla na žádném odběru cukru nalačno? Teda, u nás to normálně naberou spolu s dalšími běžnými věcmi, ale nevím, jestli to je normálka…
Ať má kdo názor na testy na těhotenskou cukrovku a těhotenskou cukrovku jakékoliv, doktorka to dost prošvihla. Můj doktor si tohle hlídá. Na nic mě nenutí jít, ničím nestraší, nenadává, ale hlídá si všechno možné. A taky bych si nenechala nadávat. Teda, já bych se neohradila, moc to neumím, ale přehlásila bych se jinam.

Edit: teď čtu ty další příspěvky.Já bych si došla zjistit jinak, jestli ten cukr nemám zvýšený (aspoň na normální odběr - ten dlouhodobý cukr). Jestli fakt takhle i teď zvracíš, tak ten test OGTT ani provést nejde. Ale šla bych na to takhle na konci jen aby to kdyžtak v porodnici věděli, že to mají zkontrolovat u miminka.

Edit 2: Jo a doktorce řekni, že ses jim dvakrát před testem pozvracela a nešlo to provést. To ti fakt nemůže říct ani prd. Teda, může… ale to by byla fakt… :mrgreen:

Ty si ale pleteš cukrovku II. stupně a těhotenskou cukrovku, že?

Tento test zakladatelce nijak nepomůže.

Za chvíli porodí a bude vše ok.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Jana Tunu napadla ochranka klubu: Chtěl jsem jen zahrát písničku, brání se

Moderátor Jan Tuna (45) o sobě dal zase vědět. Tentokrát svou zadnici... číst dále >

Pryč s šedým a upršeným hnusem! Chci slunce a hranolky, kňourá Kopřivová

Podnikatelka a travellerka Veronika Kopřivová (27) trpí jako zvíře, chuděra.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >