Riziko vrozených vad

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.09.18 14:40
Riziko vrozenych vad

Ahoj, chci se zeptat cim se zvysuje riziko nejakych vad nebo postizeni u ditete. Testy me teprve cekaji, momentalne jsem 11tt. Mam z toho hrozny strach a doufam ze miminko bude zdrave. Ja i otec jsme v hodne dobre fyzicke kondici, stravu mame dobrou vyvazenou, zadne nemoci ani zdravotni problemy. Oba nekuraci a alkohol minimalne. Hodne pohybu, nikoho postizeneho v rodine nemame. muze to mit na dite vliv ze by riziko bylo v takovem pripade mensi nez u rodicu se spatnou zivotospravou atd? Nebo je to čistě náhodné a nema to vliv. Snazim se trochu uklidnit ze vse bude v poradku :D ale jako prvorodicka o tom vím prd a ze vseho jsem vystrasena :D

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

lachtanice86
Kelišová 6623 příspěvků 26.09.18 14:44

Já sportovala hodně, strava výborná, manžel ne a screening včetně triple testu i přes můj vyšší věk naprosto skvělý. Lepší než nějaké mladší. Takže těžko rict. Ale nestresovala bych se dopředu

Ella9
Kecalka 102 příspěvků 26.09.18 14:44

Bude to dobré. Nestresuj se, tím ničemu nepomůžes. Ale to určitě víš. 8)

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16725 příspěvků 26.09.18 14:53

nstresuj se předem :hug: Z 99% bude vše v pořádku :kytka:

Janli
Kelišová 6243 příspěvků 26.09.18 15:26

Bohužel to na to nemá vliv. Ale je zbytečné se stresovat předem. Pravděpodobnost je malá.

ugluk
Hvězda diskuse 43473 příspěvků 26.09.18 15:31

Většinou je to dané geneticky už při početí, nezmůžeš nic. Dobrá kondice a zdravá životospráva je samozřejmě plus i pro průběh těhotenství a vývoj miminka, ale neznamená to, že takovým lidem se problémy vyhýbají. Hodně velký vliv má věk matky. Takže prostě věř a nepřivolávej si katastrofické scénáře, neovlivníš to ;)

Celina
Závislačka 3560 příspěvků 26.09.18 15:35

Podle toho, co píšeš, není ke stresu žádný objektivni důvod…i když tvoje malé obavy chápu. Pokud máš dobrého gynekologa s kvalitním ultrazvukem, bude schopen podrobně miminko prohlédnout a uvidíš, že je v pořádku. Triple testy jsou pravěk, na ty bych vůbec nešla, akorát falešnou pozitivitou straší maminy :cert:
Přeji hodně klidu a zdravé mi miminko :mavam:

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18744 příspěvků 26.09.18 15:38
@Janli píše:
Bohužel to na to nemá vliv. Ale je zbytečné se stresovat předem. Pravděpodobnost je malá.

Samozřejmě, že životospráva matky na riziko výskytu VVV vliv má, jak jsi přišla na to, že to tak není?

Ibi
Ukecaná baba ;) 2245 příspěvků 26.09.18 15:46

ahoj, nejprve bych Ti ráda napsala, že riziko velmi nízké, zkus tedy se zbytečně nestresovat, to miminku neprospívá :kytka: my máme bohužel špatnou zkušenost. Oba zdraví, nekuřáci, alkohol příležitostně, strava v rámci možností zdravá, bez VVV v rodině. A na 2.screeningu u miminka objevili VVV srdce :( genetika nakonec ukázala, že to byla náhodná, kterou v podstatě člověk nemůže nijak ovlivnit, zabránit jí… Na druhou stranu mám kamarádku, která v 1. trimestru pořád do sebe cpala léky na kašel, různá ATB atd a miminko má zdravé :nevim:

Serpentini
Zasloužilá kecalka 856 příspěvků 26.09.18 16:26

Hele, to riziko je tam vždycky a u každého (i když samozřejmě u někoho vyšší, u někoho nižší), ale ty za sebe jsi udělala a děláš co můžeš, takže nijak vysoké není ;)

mau-mau
Závislačka 3217 příspěvků 26.09.18 16:31

Oba jsme taky byli mladí se zdravou životosprávou a dítě máme to první s VVV. Není to genetika, je to do značné míry i náhoda, co ovlivňuje vady vzniklé při početí nebo brzy po něm. Samozřejmě je to i věk. Tak nezbývá než si věřit, že tys to štěstí na zdravé miminko měla. Ale obavami si vadu nevyrobíš, to se zase a neboj. U druhého jsem se bála děsně a zdravé je! ;)

Medvidek1998
Povídálka 45 příspěvků 26.09.18 17:21
@lachtanice86 píše:
Já sportovala hodně, strava výborná, manžel ne a screening včetně triple testu i přes můj vyšší věk naprosto skvělý. Lepší než nějaké mladší. Takže těžko rict. Ale nestresovala bych se dopředu

U mne take tak

Janli
Kelišová 6243 příspěvků 26.09.18 17:22

@hanka.br. Pokud rodiče vyloženě nepracují v radioaktivním nebo silně znečištěném prostředí, nejsou vystaveni jedům nebo nefetují, pak je celkem jedno jestli sportují nebo provozují gaučing jestli jedí zdravě nebo se ládují klobásama. Já sama jsem si v prvním těhotenství vylosovala černého petra a dlouho jsem se obviňovala, že to byla moje chyba. Nakonec mi kamarádka lékařka sehnala všechny možné materiály a výzkumy, abych pochopila, že náhoda je někdy sviňa.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18744 příspěvků 26.09.18 17:53
@Janli píše:
@hanka.br. Pokud rodiče vyloženě nepracují v radioaktivním nebo silně znečištěném prostředí, nejsou vystaveni jedům nebo nefetují, pak je celkem jedno jestli sportují nebo provozují gaučing jestli jedí zdravě nebo se ládují klobásama. Já sama jsem si v prvním těhotenství vylosovala černého petra a dlouho jsem se obviňovala, že to byla moje chyba. Nakonec mi kamarádka lékařka sehnala všechny možné materiály a výzkumy, abych pochopila, že náhoda je někdy sviňa.

O náhodě s tebou nepolemizuji, ale nesouhlasím s tvým tvrzením, že nezáleží na kondici, pohodě a životosprávě rodičů, respektive matky. Pokud jsi to vyčetla z těch materiálů, pak sis to mylně vyložila. Správná životospráva je jedním z preventivních opatření všech VVV a komplikací v těhotenství. Źe ani lidé s příkladnou životosprávou nemají 100% jistotu narození zdravého dítěte je jasné, faktor náhody hraje roli u všech párů, ale alespoň snižují riziko vad, které by mohly vyplývat z jejich špatných návyků nebo snížné imunity.

Janli
Kelišová 6243 příspěvků 26.09.18 17:59

@hanka.br. čísla si mylně nevyložíš…

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Partnerka Dvořáka ze StarDance: „Každá chyba je u nás trestanější!“

Jejich pár teď postoupil do finále, což tanečnice Lenka Nora Návorková bere... číst dále >

Nejhorší pařba roku: Na večírku StarDance se víc zívalo, než pilo, Necpál nedopadl dobře

Z příjemného zvyku jako by se stala vynucená povinnost. Účastníci letošního... číst dále >

Články z Ona Dnes

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >