Druhé jméno pro miminko

39
24.5.17 01:40

Druhé jméno pro miminko

23. 5. 2017 11:07

Dobrý den. Čekáme přírůstek do rodiny (ještě nevíme zda-li chlapečka nebo holčičku) a chtěli bychom respektive já dát miminku dvě jména. Manžel chce aby mimčo mělo naše jména. Kluk Martin, holka Zuzana mě se to ale moc nelíbí a tak bych chtěla i druhé jméno. K chlapci mám vybrané jméno Martin Maxmilián a u holčičky se stále nemohu rozhodnut, napadla mě Zuzana Šarlota. Budu ráda za každý nápad :) Děkuji. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22085
24.5.17 05:15

Moc nechápu, proč dávat dítěti jména dvě, když ti není z důvodu křtu. Až se ti rozběhne k silnici, budeš na ni volat Zuzanošarlotó?! Nebo manžel Zuzanko a ty Šarlotko? Nešlo by vymyslet jiné jméno, které se bude líbit tobě i manželovi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
333
24.5.17 05:52

Malý jé křtěný a druhé jméno má po kmotrovy, ale v rodném listě má jen své jméno. Taky nevidím důvod dávat druhé jméno. Možná bych to otočila a dala Šarlota Zuzana/ Maxmilián Martin, je tam ta symbolika, že druhé jméno bude jednoho z vás. Mimochodem, Maxmilián je nádherné jméno, vybírala jsem si mezi ním a Mikulášem, Mikuláš vyhrál :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.5.17 06:03

Trochu jsem se touto problematikou zabyvala. Muzu Ti dat tip, ale neber to jako poucovani, chci Ti pomoci. Dulezite je, aby jmena dobre ladila k sobe, at uz „obsahove/vyznamove“ (vyber - duvod), ale i foneticky, coz se mi napr. u „Zuzana Sarlota“ moc nezda, vyber jmen pro kluka zni podle me lepe. Zalezi i na prijmeni, aby jmeno tvorilo hezky celek. Jde tez o kombinaci slabik, v anglosaske kulture, kde ma davani dvou jmen dlouhou tradici, se pouzivaji „pravidla“, jak jmena sladit a dat jim smrnc. Muzete neco nastudovat, pokud si jeste nejste vyberem jisti. Chvili to trva, ale kdyz se to dobre vymysli a jmeno obsahove splni naroky (napr. jmeno po nekom z rodiny nebo ma-li nejaky symbol/vyznam) a foneticky zni krasne, je to takove male umelecke dilo, vyhra na cely zivot, opravdovy dar od rodicu. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47778
24.5.17 06:25

Znam Zuzanu Julii, ale rika se ji Zulinko obe spojene do sebe ty jmena. Vsichni si to, tak osvojili. Ze ja az po roce zjistila, jak se opravdu jmenuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4252
24.5.17 07:12

Bez křtu k tomu nevidím důvod a nechápu tuhle „módu“. Od toho jste partneři, aby jste se dohodli na tom nejlepším, nejkrásnějším jménu, kterým budete dítě oslovovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21444
24.5.17 07:12

Zuzana Šarlota - no potěš koště!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1199
24.5.17 07:36

Před rokem jsme to resili take, kdy manzel chtel jmeno po predkovi. Jenze je dost zastarale a ja neumela prenest pres srdce, ze by se moje krasne uzasne miminko jmenovalo takovým jménem.

Nakonec jsme se rozhodli na kompromisu a dite ma jmena dve, myslim si, ze spolu i zni hezky. Každopádně ale prvni jmeno ma to, na kterem jsme se shodli oba.

Nakonec stejne diteti rikame vsichni, vcetne manzela prvnim jmenem a druhe ma jen pro otravnost, kdyz vyplnujeme formulare :lol: Ne, ja jsem rada, ze ma ve jmene stopu predka, ktereho mel manzel rad (a jmeno se dedilo z generaci na generaci, nez to prerusila manzelova matka).

Ve vasem pripade bych ale takto nepostupovala. Jednak jmena po rodičích mi prijdou fakt za trest. Co mam v okoli takto pojmenovane deti, vc sestry, tak cely zivot se akorat obhajuje, zda mel dotycny na mysli malou/velkou Xxx :nevim: a jak pises, co bys dala za jmena, tak mi to spolu nezní, navic Martin Maxmilián je strasne dlouhy, nebudou ti stacit na uradech ceske formuláře :mrgreen: no a taky si myslim, ze ve vysledku tem detem vetsinove stejne rikaji lide prvnim jmenem :nevim: jeste si myslim, ze dve kratka jmena k sobe se daji vyslovovat spolecne, jako moderni Sofie Ella, Anna Maria apod., ale to co pises uz mi dohromady moc smysl nedava. Osobne bych trvala na jmenech, na kterých se shodnete oba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2303
24.5.17 07:46

Zuzana Julie zní dobře, podle mě je to tím, že každé z těch jmen má jiný počet slabik. Zuzana Šarlota mají stejně, a je to dost sekané, ve výslovnosti mi tam zní Zu-za-na-šar-lo-ta, jako takové ra-ta-ta-ta :) :)
Jinak ještě zkuste počkat, nás u obou synů „trklo“ to správné jméno až měsíc před porodem :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.5.17 07:47

Martin Maxmilián? No nazdar. Vybrala bych jedno jméno pro každé dítě, na kterém se shodnete

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1111
24.5.17 08:06

Dala bych jmena po rodicich jako druha, at se doma neuzuzankujete. To je nekdy des, kdyz se mluvi o Jarce a ted ktera, mala, velka, stara, protoze se tak jmenuje babi, mama i dcera.

A hledala bych na vyvazenost, s tim ratata to je trefne. Chtelo by to neco kratsiho a neznejsiho. Treba Ela Zuzana?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4252
24.5.17 08:11
@Akivasha píše:
Zuzana Julie zní dobře, podle mě je to tím, že každé z těch jmen má jiný počet slabik.

A kolik které podle tebe má? :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2303
24.5.17 08:15

@Icestar Jsem to blbě napsala - myslela jsem výslovnostně :mrgreen: Prostě Šarlota je takové sekané a Julie ve výslovnosti pěkně sklouzne :lol: :lol: Nevím, neumím to asi dobře napsat :cert: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39
24.5.17 08:16

Děkuji všem co měly tu snahu mi poradit a těm co si tu jen rýpou vzkážu asi jen to, že jsem zde psala ohledně rady a né rýpání, tak se ženský vzpamatujte! Stejně jak vy nechápete mé rozhodnutí nechápu i já vás v tom, že komentujete něco, co se vám nelíbí! Běžte si rýpnout do někoho jiného, já vám o to nestojím, stoprocentně i vy máte něco do čeho by si druhý rád rýpnul, takže příště radši ruku fo kapse než začnete psát věty typu Zuzana Šarlota no potěš koště! Za prvé táto hláška je stará jak boty mojí babičky a za druhé chtěla jsem normálně poradit, ovšem ženy pokud normální rada je pro vás tento typ rad, tak je mi vás líto. Takže ještě jednou komu se to nelíbí ať mi… Raději nic nekomentuje, a těm kteří mají tu snahu mi pomoci poradit v tom jaká kombinace jmen by byla nejlepší děkuji. A mimochodem nestojím ani o to tu číst že nechápete proč dvě jména, já bych u vás asi taky dost věcí nepochopila a stačí když to chápu já ne? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39
24.5.17 08:20

@ngauruhoe Ela Zuzana by znělo dobře, jen už máme dcerku jménem Eleanor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama