Druhé miminko a práce

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
10.11.21 14:47

Druhé miminko a práce

Dobrý den maminky, chci se zeptat chtěla bych druhé miminko, mám už jednu holčičku tak bych kni chtěla sourozence, ale partner chce počkat až ji budou 3 roky a já se vratila aspoň na půl roku do práce abych nepřišla o místo ale mám na dobu neurčitou tak jsi myslim že jsem pořad chráněna kdybych otěhotněla dříve že by mě z práce nevyhodily co jsi myslíte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26277
10.11.21 14:50

Pokud mas smlouvu na neurčito, tak te vyhodit nemůžou. Ale záleží kdy bys nastoupila na mateřskou, to bys musela stihnout do těch třetích narozenin dcery nebo nastoupit zpátky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11995
10.11.21 14:59

Pokud máš na dobu neurčitou tak se vracet nemusíš. Může ti to navazovat a zamestnavatel ti bude opět držet zaměstnání do 3 let dítěte. Mě teda přijde lepší se nevracet zvlášť na půl roku. To se ani nerozkoukas a pro zaměstnavatele to taky není úplně top znovu někoho hledat, zaucovat atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2264
10.11.21 15:02

Já to tak měla. Otěhotněla jsem když bylo mladšímu 15 měsíců, do práce jsem nastupovala po pěti letech. Už jsem se dost těšila :mrgreen:. Pokud máš smlouvu na neurčito, tak je za mě lepší to „sfouknout“ najednou, než se na chvíli vracet, zaučovat, najíždět na nový režim a pak zase domů a nanovo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
90
10.11.21 17:21

Taky mi přijde jednodušší, aby druhá mateřská navazovala, než se vracet na chvíli do práce a pak řešit zase odchod. Ale to je na tobě a partnerovi, ať vše vyjde. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
223
10.11.21 22:11

Je to o preferencich, ja se chtela vratit na rok abych nebyla porad jenom doma, chtela jsem mezi lidi a neco jineho zazit. Dopadlo to tak ze jsem se vratila na 2mesice a za par tydnu jdu zase na MD, celkem me to stve, zamestnavatele myslim taky.. Na druhou stranu by me stvalo kdyby to snazeni pak treba dlouho trvalo a deti od sebe mely napr 4 roky, to jsem si rikala ze je lepsi min nez vic, ale to jsem se taky mozna spletla :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
14.11.21 08:39

Za mě jako personalistku je rozhodně lepší se vrátit (pokud má žena o práci zájem a baví ji, když to má jen jako šolich, tak je to fuk). Pokud někdo takhle vypadne na víc jak 3 roky (u těch náročnějších oborů i míň), tak je na místě reorganizace a zrušení místa, to je prostě jasně ekonomicky odůvodněné. :nevim: Ale jsou obory, kde to nikdo neřeší - školství atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat