Držení za ručičku při prvních krocích

27
16.4.20 08:20

Držení za rucicku

Zdravim!:) nam takov dotaz… mame roční děťátko, uz udelalo par krucku sam, ale pak spadnul na zadecek a od te doby sam nechce…jedne kdyz nas chytne za prstik a jisti se. Chodi sam jen pouze s jistotou toho prstiku… jeto taky škodlivé? - za obe ruce nesmíme krom změně těžiště, ale v tomhle případě?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5210
16.4.20 08:27

@Anonym1059 já myslím v pohodě :D naše chtěla také alespoň prst jen tak pro jištění :kytka:. Pak se pustila a chtěla sama, za prst chodila asi měsíc, pak už se odhodlala sama a už to šlo :D. Hlavně když upadne tak se tomu společně zasmát a šup zvednout, uvidíš jak se to rychle poddá :kytka:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5588
16.4.20 08:35

Je potřeba aby nemělo zvednutou ruku, takže jenom hlídat aby nemělo ruku výš než rameno, tak je to ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27947
16.4.20 08:36

Já myslím, že chození za jednu ruku je snad ještě horší - ono je taky otázka, pokud jsi v obýváku a podáš mu ruku a on udělá 10 krůčku a pak si sedne, tak je to fuk. Pokud chodíte na procházku a jdete celou ulici a celou dobu se drží za jednu ruku, tak je jasné, že to je špatně jak pro něj, tak pro dospělého - oba jsou nahnutí na jednu strnu, dítě ruku vytaženou nahoru…To že spadlo a ted se bojí, to samo vymizí, toho bych se nebála.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13666
16.4.20 08:37

Klidně voďte za obě ruce. Ale jak bylo napsáno, nesmí být ruce (ani jedna) vytažené nahoru nad rameno. Naopak pro rovnoměrnost držení těla je lepší, aby dítě mělo oporu pro obě ruce před svým hrudníkem. Zkus si sama na sobě postoj dítěte, když bys měla chodit s jednou rukou vytaženou nepřirozeně nahoru a tam někde se jistit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3266
16.4.20 08:47

Co pořídit nějaké chodítko? Dceři to při prvních krocích moc pomáhalo. Měla jistotu stabilitu a byla ráda, že ji to i hraje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
494
16.4.20 08:53

Já jsem mojí dceři pořídila malej kočárek, který jsem jí zatěškala krabicí mlíka :) aby se nepřevážil a jak s ním drandila. Obě ruce měla dopředu (takže nehrozilo že je nakloněná na jednu stranu). Pokud jde za jeden prstík a není ruka zvednutá nahoru tak to neva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27
16.4.20 08:54

@Martha03
Chodime na fyzio kvuli vytocene nozicce, a choditka mame vyslovene zakázané… ty v kterých jakoby sedi tak jsou uplne spatne, a ty které jakoby tlaci také, protoze opet ma těžiště jinde nez by mel mit a ty nozicky se vytaci automaticky.
( jinak pro rejpali na proc se nezeptam primo doktorky - jdeme az za 14 dni a volat ji kvuli tomu nechci, a zajímali me zkusenosti a rady ostatních maminek, vzhledem k tomu ze malého za ruku netaham, ale on se ji pouze jisti. jinak nedavam ji nahoru teda ale pred nej )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3266
16.4.20 09:05

@Anonym1059 dcera měla ten co se tlačí. Ale ano pokud řešíte fyzio, tak to není vhodné. Pak bych spíš volila formu podání obou rukou zepředu. Pokud se zatím jen pohybuje pomalu, tak bych při každém přidržení podala obě ruce, stoupla si před něj a udržovala ruce ve výšce ramen.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama