Dudlíky

860
12.8.05 15:12

Dudlíky

AHoj holky,
zajímaly by mě vaše zkušenosti s dudlíčky (šidítky), která značka vám nejvíc vyhovuje, atak…
Naši malou berušku totiž nemůžu naučit na dudlíčka, nejraději má v puse můj prs (samozřejmě) nebo prst (dříve jsem ji krmila stříkačkou v kombinaci s prstem, než se mi uzdravili rozpraskané bradavky).
Když jí dávám dudlíček, tak se přímo vzteká, je celá rudá a nechce ho ani za nic. Zkoušela jsem jak ortodontické, tak normalní „bambulky“,…ale jí se to nějak nelíbí, jinak než dudláním neusne, prostě musí něco v tý svý pusince mít a taky jí to pomáhá na prdíky…
Poraďte, jak jí naučit na dudlíka…
Díky. Radka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2343
12.8.05 15:25

Ahoj Radko,
oběma mým dětem vyhovovaly dudlíky NUK, silikonový tvarovaný. Nejdříve velikost 1 - od narození, po půl roce větší. Ty klasické bambulky můžou být na takovou malou pusinku moc velké, ale některé děti zase jiné nepřijmou. A některé děti nepřijmou žádný dudlík :roll: Sice odstranění dudlíku byl u dcery docela problém (v necelých 3 letech), ale kamarádka je zase nešťastná, že její dítě dudlík nechce a je těžké ho uklidnit.
Momentálně je prý problém s dovozem dudlíků NUK, ale v lékárnách jsem je zatím viděla.
Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1076
12.8.05 15:29

Ahojky,

Filip taky odmítal dudlík. Měla jsem různé tvary, silikonové, kaučukové a nic. Myslela jsem, že už dudlík nepřijme, ale i tak jsem to každou chvíli zkusila. Nakonec to dopadlo tak, že jsem na chalupě z nouze vytáhla ze šuplíku ještě zabalený dudlík mojí neteřinky - klasickou kytičku, velikost 3 (cca od 18 měs.). A světe div se - dudáme. Můžeš to zkusit, není to zas taková velká investice :lol: . U nás asi 22 Kč.

Mějte se hezky a ať krásně prospíváte.

Katka a kluci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
204
12.8.05 15:39

Ahoj,
taky jsme zpočátku dudat nechtěli. Pořád jsem zkoušela, až nakonec podlehla uplně obyčejné kytičce s kulatou savičkou, tuhle už jsem nesehnala, ale dala si pak říct i babynováckým.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
656
12.8.05 16:21

Tak u nás vedl NUK silikonový anatomický… Malá jiný nechtěla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
52
12.8.05 16:34

Ahoj,
u nás jsme taky spokojeni s dudlíkem NUK, ale nevadí nám ani jiný typ. Akorát když Davídek usne, vyplivne dudlík a spí bez něj a pak když se probudí a nemá zrovna hlad, tak se o něj zase přihlásí. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2480
12.8.05 16:35

Ahoj!

Tak u nás nejdříve Nuk, ale co poznal jiný (Tommee Tippee), tak už jiný než ten a Avent (podobný tvar) nechce. Podotýkám, že kaučukové. Zkusila jsem i obyč. kytičku, ale tu střílel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Jaa
1150
12.8.05 17:01

Ahojky:O)
Sára taky dudlík nejdřív nechtěla, původně jsme měli od NUKu, silikon i kaučuk - nedělala v tom rozdíl, plivala oba. Potom si začala cucat paleček, takže jsme se rozhodli, že ji dudlík prostě „protlačíme“. Koupili jsme ortodontické od MAMu a po čase (asi 3 týdny) se to podařilo:O) Teda ne, že by se v tom zrovna vyžívala, ale když je unavená, ráda si ho vezme a pak většinou hnedka usíná.
Pa, ať se vám to podaří:O)
Jaa a Sára

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1308
12.8.05 17:14

Aleš dudlíky také celý první měsíc odmítal.Měli jsme NUK silikonové a MAM silikonové. Nakonec se občas zadaří s MAM latexovým. Ale dudá jen občas v kočárku nebo autosedačce. Navíc musím občas toho dudána mu v kočárku zaaretovat plyšákem, aby ho nevyplivl.¨

Hodně štěstí při hledání toho pravého :-)
Jo a u nás teď vede ručička ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19603
12.8.05 17:21

Ahoj,
nase zlaticko se naucilo dudat ted v 9 mesicich, protoze nam konecne vyrasili prvni dva zuby a uz se asi tlaci dalsi. Ale pouziva ho jen zridka, misto kousatka. Ale moc dobre si vzpominam, jak bylo tezke ji uklidnit a uspat. zadne ale nechtela, mela jsem sand 7 druhu, vsechn moznych tvaru a nic. Ted ma NUK 1 silikonovy, zadny dalsi kupovat nehodlam.

Mroe

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54
12.8.05 17:52

Ahojky,

my můžeme doporučit BABY NOVA, zpočátku odmítala jakýkoliv(vyzkoušeno cca 5 druhů) a tenhle vzala malá na milost, ona ho stejně používá výhradně na usínání, možná až začnou růst zuby bude její potřeba stoupat, jen se modlím, aby dobře dopadlo odnaučování.

sany

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
300
12.8.05 19:37

Ahoj,
a co takhle zkusit Avent, dělají taky pro novorozeňátka a je opravdu malý, ale cena je myslím něco kolem stovky, takže risk. První klučík měl NUKY, ale druhého se mi na dudel nepodařilo naučit. I když je pravda, že jsem se moc nesnažila. Je nám 7m a zatím jsme ho nepotřebovali… Jo taky se říká, že nejmenší mimi spíš přimou ten latexový než silikonový, u nás to tak bylo. :lol:

Iriss + 2svišti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
377
12.8.05 19:54

Ahoj,

my jsme přijeli s dudlíkem už z porodnice a to obyč,kytičkou.V porodnici jsme dostali kázání,jak nemáme na dudlu mimísky učit,že pak nebudou chtít prso.U nás se to nepotvrdilo a já ho tam propašovala.Niki moc uklidňoval.Po té aféře s nevyhovujícími dudlíky jsem se rozhodla,že jí koupím jinou značku a to Nuk latexový.Bez problémů přijala nový tvar,což jsem byla docela překvapená.Teď máme prozměnu silikonový Nuk a chutná moc.Z odnaučování si hlavu nedělám,je to myslím lepší řešení než odudlaný paleček.
Tak vyberte ten NEJ a ať Vám chutná :lol:
Naďa a Niki

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
534
12.8.05 21:40

Ahoj,

neházej flintu do žita. Děti do dvou měsíců dudlíky odmítají poměrně často. U nás to bylo stejný. Eliška dudlík přijala až ve dvou měsících.

Nejdřív jsme měli NUK, taď nedáme dopustit na MUM.

Karolinka a Eliška (12m + 10d)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
319
12.8.05 21:43

Ahoj,my používáme NUK silikonový ještě ten do půl roku,ale taky nám chvíli trvalo než jsem naší princeznu na něj naučila.
Hodně trpělivosti a když to nevyjde-náš lumpík byl úplně bez dudlíčku a taky vyrostl. :wink:
Pa L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama