Dumpster diving

Anonymní
27.3.21 14:48

Dumpster diving

Znáte někoho, kdo to dělá, nebo máte i sami svou zkušenost?
Už skoro rok mám hodně priskrceny příjem. Tento měsíc jsem měla několik neplánovanych a celkem velkých výdajů, dostalo mě to do pomerne složité finanční situace, kdy mám v peněžence posledních 400 Kč a na účtu jednu velkou 0, výplata bude až za 14 dní. Hlady neumreme, trvanlivých potravin mám dostatečnou zásobu, i nějaké maso v mrazáku, ale chybí mi ovoce a zelenina. Opravdu vážně přemýšlím nad tím, že bych jela ohlédnout kontejnery u supermarketu - údajně bývají dobrým zdrojem neprodaneho ovozel. :oops: Máte s tím někdo zkušenost? Klidně i na straně prodavaček, které to jídlo vyhlazují (co se vyhazuje, jestli se mezi tím dají najít opravdu nezávadné kusy, jestli ty kontaky nejsou strezene…). Strašně se stydím, beru to jako poslední možnost, ale v přírodě ani na zahradce ještě žádné plody nenajdu…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
760
27.3.21 14:58

Ahoj a rodina nebo nejaka kamaradka by ti nejake jidlo nedarovala? Tohle bych nedelala, musi to byt nehygienicke a ponizujici hrabat se v kontejnerech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3307
27.3.21 15:02

Tak tohle bych nedala. I když budiž ti ke cti, že napomůžeš neplýtvání jídla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.3.21 15:03
@quanavera píše:
Ahoj a rodina nebo nejaka kamaradka by ti nejake jidlo nedarovala? Tohle bych nedelala, musi to byt nehygienicke a ponizujici hrabat se v kontejnerech.

Pro mě je asi víc ponizujici zebrat u rodiny a kamarádů. Neumím si představit, že bych za nimi přišla s tím, že nemám peníze a potřebuji půjčit pár kilo jablek a mrkve. Určitě by mi pomohli, ale mám v sobě nějakou hrdost, která mi to nedovolí…ty popelnice jsou pro mě asi schudnejsi cesta.

• Citovat
  • Nahlásit
760
27.3.21 15:10
@Anonymní píše:
Pro mě je asi víc ponizujici zebrat u rodiny a kamarádů. Neumím si představit, že bych za nimi přišla s tím, že nemám peníze a potřebuji půjčit pár kilo jablek a mrkve. Určitě by mi pomohli, ale mám v sobě nějakou hrdost, která mi to nedovolí…ty popelnice jsou pro mě asi schudnejsi cesta.

Hrdost dej stranou, je normalni v dnesni dobe si pomahat. Oni to urcite pochopi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53437
27.3.21 15:15

Odkud jsi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1066
27.3.21 15:17

Znám pár lidí, co to praktikuje/praktikovalo (všelijaké důvody - finanční, ekologie, životní styl), jsou to spíš cizinci a shodli jsme se, že v ČR to nejde - jednak zaprasené popelnice, jednak kvalita. Ono když se zamyslíš nad tím, jak vypadá zelenina, co se u nás prodává (běžně najdeš plíseň tak na >5 % výrobků), tak je jasné, že se nevyhazuje vůbec nic… Ale zkusit to můžeš, třeba budeš mít štěstí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
105
27.3.21 15:19

A co potravinova banka?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.3.21 15:21
@quanavera píše:
Hrdost dej stranou, je normalni v dnesni dobe si pomahat. Oni to urcite pochopi.

Diky :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.3.21 15:22
@aiwwa píše:
Odkud jsi?

To tu asi veřejne psát nechci, byť jako anonym. Ale není to ani Praha, ani Brno nebo jiné velké město.

• Citovat
  • Nahlásit
3795
27.3.21 15:23

Zkušenost nemám, pár kamarádů před nějakým časem něco takového podnikalo. Ale problém je, že většina supermarketů mívá tyhle popelnice na neprodané věci zamčené. U nás vedle baráku je Tesco a každou chvíli vidím, jak tam sypou bedýnky jogurtů, ještě naprosto použitelné zeleniny, pečiva z toho stejného dne, které se akorát nestačilo prodat… strašný. Ale zkrátka politika supermarketů je taková, že to raději vyhodí, než aby to nabídli zadarmo.
Doporučuju si předtím přes den okouknout u obchodů v okolí, jestli se ti nepodaří poznat, zda ty jejich kontejnery na jídlo zamykají, nebo ne.

Takže ti moc z vlastní zkušenosti neporadím, ale fandím ti!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53437
27.3.21 15:24
@Anonymní píše:
To tu asi veřejne psát nechci, byť jako anonym. Ale není to ani Praha, ani Brno nebo jiné velké město.

Chápu. :hug: zkus tu potravinou banku, nebo místní charitu. To není žádná ostuda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.3.21 15:25
@listento píše:
Znám pár lidí, co to praktikuje/praktikovalo (všelijaké důvody - finanční, ekologie, životní styl), jsou to spíš cizinci a shodli jsme se, že v ČR to nejde - jednak zaprasené popelnice, jednak kvalita. Ono když se zamyslíš nad tím, jak vypadá zelenina, co se u nás prodává (běžně najdeš plíseň tak na >5 % výrobků), tak je jasné, že se nevyhazuje vůbec nic… Ale zkusit to můžeš, třeba budeš mít štěstí.

Toho se právě trochu bojím. Aby to nebylo všechno jen shnile a plesnive. Když vidím, co večer v těch regálech zbývá…ale je otázka, jestli se to z těch regalu rovnou sesype a nebo se to ještě přebírá kus po kusu.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.3.21 15:29

@losani @aiwwa Potravinová banka je ale spíš na ty trvanlivé věci, ne? Těstoviny a rýži mám, luštěniny taky, mléčné výrobky (respektive čerstvé mléko) zvládnu sehnat zdarma. Šlo mi vyloženě o „prilepseni“ ovocem a zeleninou než o to, že bychom umírali hlady.

• Citovat
  • Nahlásit
1642
27.3.21 15:48

Tihle frajeři https://food-not-bombs.cz/ mají člena, který tím dokonce krmí lidi ve velkém :) Takže asi to jde. Když narazíš na nezamčené konejnery.

Nicméně potravinovou banku nebo nějaké středisko Charity zkus. Aspoň třeba kořenovou zeleninu by mít mohli…

A osobně bych se vykašlala na hrdost, oslovila rodin nebo nebližší kamarádku a poprosila je o pomoc. Když je ti blbý prosit o mrkev, poprosila bych o půjčení třeba tisícovky nebo tak něčeho. A za dva týdny to můžeš vrátit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat