Vyrozumění a projednání přestupku

397
27.3.21 09:51

Vyrozumění a projednání přestupku

Ahoj ženy, mám dotaz. Dnes ráno jsem si šla na poštu pro doporučený dopis od PČR, ve kterém píší, že budou na základě mého oznámení ze dne xxxx v hodinu XXX přestupek projednávat. Problém je, že já jsem nikde nic neoznámila, dost mě to vrtá hlavou a nevím co si o tom mám myslet, myslíte že se spletli?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1418
27.3.21 10:06

Zajdi na mesto na odbor prestupkovy a zeptej se. No je to divne, ze ti neco takoveho posilaji a nic si neoznamovala :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14127
27.3.21 10:09
@migmina píše:
Zajdi na mesto na odbor prestupkovy a zeptej se. No je to divne, ze ti neco takoveho posilaji a nic si neoznamovala :nevim:

Co s tim ma spolecneho mesto? Vzdyt pise, ze prestupek projedna PCR :roll:

@Hiavnaan píše:
Ahoj ženy, mám dotaz. Dnes ráno jsem si šla na poštu pro doporučený dopis od PČR, ve kterém píší, že budou na základě mého oznámení ze dne xxxx v hodinu XXX přestupek projednávat. Problém je, že já jsem nikde nic neoznámila, dost mě to vrtá hlavou a nevím co si o tom mám myslet, myslíte že se spletli?

Mas tam kontaktni jmeno a telefon, tak tam v pondeli zavolej a zeptej se. Neboj, oni jsou na to zvykli :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
397
27.3.21 10:22

@cecetka
Mám tam jméno i adresu, telefon ne… já tam zavolám, protože to nechápu…v těch jejich paragrafech jsem nic moc nevyčetla o co vážného by se jednalo tak nevím no…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1418
27.3.21 11:49
@cecetka píše:
Mas tam kontaktni jmeno a telefon, tak tam v pondeli zavolej a zeptej se. Neboj, oni jsou na to zvykli :)

Pise o projednani prestupku. A prestupky se resi na meste.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1418
27.3.21 11:51

Pokud nekdo podava TO tak nejprve se podava vypoved na policii a spis posilaji na mesto na odbor prestupky. Je to cele divne. V pondeli tam hned zavolej. Vysledek me zajima, jestli nejaka chyba v systemu nebo neco jineho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
397
27.3.21 12:39

@migmina
Mám to v plánu, znění dopisu:
Vyrozumění podle paragrafu 74 odstavec 4 zákona číslo 250/2016 SB. o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich

Na vaši žádost o vyrozumění ve věci přestupku proti občanskému soužití dle 7/1 b, c,bod 4 z. č. 251/2016 sb. zakona číslo 251/2016 SB. o některých přestupcích, který jste dne XXX v XXX hodin oznámila na územní odbor xxx, vám sdeluji, že dne XXX bylo vaše oznámení v souladu s paragrafem 74 odst.2 zákona číslo 250/2016 sb. oznameno příslušnému správnímu orgánu k projednání
Takže tak celý víkend zkažený

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2123
27.3.21 13:20
@migmina píše:
Pise o projednani prestupku. A prestupky se resi na meste.

Tak to prostě být nemusí, přestupky se řeší nejen na městském úřadu, ale i na policii, na hygieně (to je dnes populární), ale třeba na stavebním úřadu (když něco bez povolení přistavíte, tak dostanete pokutu).
Takže zakladatelka mohla spáchat dopravní přestupek (ani si to neuvědomila), zachytila ji kamera a teď to s ní budou projednávat.

Příspěvek upraven 27.03.21 v 13:46

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2123
27.3.21 13:36

Takže se jedná o: § 7

Přestupky proti občanskému soužití
(1) Fyzická osoba se dopustí přestupku tím, že

1. jinému ublíží na zdraví, nebo
  1. úmyslně naruší občanské soužití tak, že

4. se vůči jinému dopustí jiného hrubého jednání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14127
27.3.21 13:38
@Hiavnaan píše:
@migmina
Mám to v plánu, znění dopisu:
Vyrozumění podle paragrafu 74 odstavec 4 zákona číslo 250/2016 SB. o odpovědnosti za přestupky a řízení o nichNa vaši žádost o vyrozumění ve věci přestupku proti občanskému soužití dle 7/1 b, c,bod 4 z. č. 251/2016 sb. zakona číslo 251/2016 SB. o některých přestupcích, který jste dne XXX v XXX hodin oznámila na územní odbor xxx, vám sdeluji, že dne XXX bylo vaše oznámení v souladu s paragrafem 74 odst.2 zákona číslo 250/2016 sb. oznameno příslušnému správnímu orgánu k projednání
Takže tak celý víkend zkažený

Tak tohle bude resit mestsky urad. PCR ti oznamuje, ze nejsou vecne prislusni k projednani a celou vec postoupili dale. Ale meli by ti napsat, kteremu uradu konkretne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27700
27.3.21 13:52
@Luboš P píše:
Tak to prostě být nemusí, přestupky se řeší nejen na městském úřadu, ale i na policii, na hygieně (to je dnes populární), ale třeba na stavebním úřadu (když něco bez povolení přistavíte, tak dostanete pokutu).
Takže zakladatelka mohla spáchat dopravní přestupek (ani si to neuvědomila), zachytila ji kamera a teď to s ní budou projednávat.Příspěvek upraven 27.03.21 v 13:46

Vždyť pisou, ze to ona oznamila. Tak tezko nejaky dopravní přestupek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2123
27.3.21 13:59
@vokishka píše:
Vždyť pisou, ze to ona oznamila. Tak tezko nejaky dopravní přestupek.

Ano, omlouvám se. Tady se někdo vůči jinému dopustil hrubého jednání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27700
27.3.21 14:08
@Luboš P píše:
Ano, omlouvám se. Tady se někdo vůči jinému dopustil hrubého jednání.

Jenomze ona nic neoznamovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2123
27.3.21 14:44
@vokishka píše:
Jenomze ona nic neoznamovala.

Ano, moje babička by řekla: „kdoví, jak to tenkrát bylo“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat