Dušnost i po porodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Taače
Zasloužilá kecalka 525 příspěvků 07.01.19 03:12
Dušnost i po porodu

Zdravím vás :)

Úderem třetího trimestru mi začaly dost nepřijemné stavy dušnosti - kdykoliv jsem měla něco na zádech. Stačilo, aby mě partner vleže objal a už jsem nemohla dýchat, měla pocit sevření a jakoby úzkost. Přičítala jsem to břichu, děloze, co tlačí na bránici, kilům navíc,…

teď jsem ale 3 týdny po porodu, děloha už stažená. Jenže mi zůstalo 11 kilo z nabraných 23. Dušnost stále trvá, nejspíš je to i horší. Když chci nechat malou odříhnout a opřu se s ní, vydržím max minutu. Podprsenku na sobě nesnesu, už nezvládám ani trička a tílka na tělo, musím si půjčovat partnerovy volné.

Myslíte, že za to může nadváha? (cvičit chci hned jak se zahojím, snad do týdne, už to tolik nebolí :palec: ). V těhotenství jsem trpěla na vysoký tlak a otoky - tlak už mám v pořádku, nohy stále nateklé. Je to fakt už omezující…

Než s tím poletím k lékaři, tak bych ráda věděla, jestli to náhodou není třeba normální a mám to řešit až po šestinedělí.

Děkuju :palec:

Reakce:
nonina
Závislačka 4091 příspěvků 07.01.19 04:22

Já bych minimálně telefonickou konzultaci s lékařem doporučila. Ne nadarmo se říká, že raději destkrát zbytečně, než jednou něco zanedbat.
Popisované projevy velmi připomínají problémy s tlakem, i ty oteklé nohy. Nevím, zda si tlak sama pravidelně měříš, když tvrdíš, že ho máš v pořádku. Každopádně , obzvláště pokud se to zhoršuje, tak nečekej a řeš s lékařem.

Vemas
Kelišová 5398 příspěvků 07.01.19 05:03

Bez k dr. Nechci te strastit, ale muze to byt i plicni embolie

Verun83
Echt Kelišová 9080 příspěvků 33 inzerátů 07.01.19 05:17

Normalni to teda neni. Bez k dr.

xjuklickova
Kelišová 5203 příspěvků 1 inzerát 07.01.19 06:17

Šup šup k doktorovi. A nenechat se odbít, vyzadovat RTG, muze jit o závažné onemocnění, s relativne snadnou léčbou.

cverunka
Závislačka 2715 příspěvků 07.01.19 07:05

Já to měla podobné, těhotenství jsem fakt pretrpela a pak už mi to zůstalo. U mě to bude štítnou žlázou, která se mi rozjela.

Taače
Zasloužilá kecalka 525 příspěvků 07.01.19 08:23

To jste mě teda moc nepotěšily :? Tlak mám špatný od 17. týdne cca, od té doby doma měřím 3× denně a hodnoty po porodu jsou ukázkové. I v porodnici už byly. :think: Já jsem doufala, že mi řeknete „máš nadváhu, padej cvičit a pak si stěžuj“ ale že by to mohlo být něco horšího mě nenapadlo :(

dada85
Kecalka 291 příspěvků 07.01.19 09:31

@Taače taky sem to měla a po porodu se zjistilo málo železa. Po měsíci braní železa to bylo dobré. Zajdi k dr.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Vraha si mažu! Přátelé obviněného Davida začali s odvetou na sociálních sítích

Zatímco jednoho známí označují za milého chlapce, který se bohužel zapletl do... číst dále >

2. díl seriálu Nejhezčí mluvčí Česka: Na kterém úřadě najdete krásnou Sabinu?

Redakce Expresu pro vás připravila nový seriál, díky kterému detailně poznáte... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >