Nespavost prvorodičky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kklarus
Kecalka 104 příspěvků 03.01.19 06:25
Nespavost prvorodicky

Ahoj holky, chtěla jsem se poradit s nějakou maminkou která si to toto také zažila a nebo jestli nemáte alespoň nějaké typy.jsem prvorodičky a mam doma skoro 14 denní holčičku. pres den hezký spinká, vždy skoro celé dopoledne, odpoledne už kouká nebo place, v noci také spí, ale už neklidným spánkem, kdy sebou pořád šíje. Problém je v tom, že já spát nemůžu. i když malá spí před den nejde mi usnout, v noci se zas budím každých snad 5 minut, už jsem unavená a vůbec nevím jak na svůj spánek. nemate nějaké typy? přijde mi že za chvíli padnu na hubu :(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
unuděná
Kelišová 5745 příspěvků 1 inzerát 03.01.19 06:48

Mela jsem to podobne,porad jsem nakukovala do postylky,poslou­chala,zda prvnatko dycha,i kdyz spal tvrde,ja byla jako na jehlach…Zlepsilo se to az vekem.Ale neboj,brzy si zvyknes,nebo se unavis natolik,ze usnout pujde samo.Ja mela pocit,ze prvni pulrok jsem upadala do komatu,neusinala :mrgreen: Pak to chvilku bylo lepsi a pak mi dite prestalo slusne spa a dalsi rok jsem se matozila.Ted,s od­stupem,ale na to stejne vzpominam s usmevem,to byly tehdy starosti :mrgreen:

Pipet
Generální žvanilka 24180 příspěvků 03.01.19 06:50

A spíš s malou v posteli? Ono je to někdy prospěšné i pro maminu - já teda vždy spala lépe, když jsem měla mimino hned pod nosem, mozek neměl pocit, že musí být tolik ve střehu.

kklarus
Kecalka 104 příspěvků 03.01.19 06:54

@Pipet
To jsem také zkoušela a nemělo to žádný ucinek,stejné jsem nespala.mozna ještě hůř než když spí v postýlce to mám pocit že aspoň těch 5 minut spím.

boska90
Ukecaná baba ;) 1158 příspěvků 03.01.19 07:02

Ja se teda s malym nevyspim v posteli jeste ted a to ma 14 mesicu. Porad me budi jakykoliv pohyb.
Hele, taky jsem to tak mela, po sestinedelce by se to mohlo uklidnit. Zkus poprait chlapa jestli by na malou mohl dohlizet aspon hodinku vedle v mistnosti, aby jsi se vyspinkala. Monitor máš? Pro me byl monitor celkem spasa a velkej uklidnovak. Kdyz nam jednou vypadla elektrina, tak jsem skoro vubec nespala, jen poslouchala dech

Uživatel je onlinetini
Ukecaná baba ;) 1477 příspěvků 03.01.19 07:08

Taky jsem to zazila.I tak si chod lehat s ni.Pokud to jde,aby ji pres den mel manzel jinde a ty hodku spala,tak to zkuste.Casem to prejde,ale mam deti uz velke a stejne nespim jak zabita,to jsem uz od jejich narozeni nezazila

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1936 příspěvků 03.01.19 07:26

znám, chápu a soucitim. Me zachránilo utéct z ložnice a spat v obýváku. Mimco bylo na monitoru, plac jsem slyšela, tak jsem mohla reagovat. Neslyšela jsem prave to vrteni, a takový ty zvuky co deti ze spánku vydávají, takže jsem se konečne vyspala. deti v posteli odmítám, protože to nespí ani ony, ani ja.

rena621
Ukecaná baba ;) 1325 příspěvků 03.01.19 07:42

Neklidna matka=neklidne dite. 14dni je jeste brzo Tvoje telo jeste neni ok po porode mas prvni dite. Mozno to beres az moc zodpovedne a proto nemas klid.Spani s ditetem u nekoho se vyplati u nekoho ne a kazda jsme jina a i kazde mimi je jine. Nam se vyplatilo odstranit bocnici a postylku pritahnout k posteli monitor dechu jsem vzdy otocila tak aby byl na neho vyhled. Porad jsem se budila videla ze blika zelene a spala dal dite kdyz se vzbudilo tak nakojila a spali dal.

Kukacka123
Závislačka 2852 příspěvků 03.01.19 07:51

@kklarus monitor dechu ;) mne to hodne uklidnuje…nemuzu mit teda nak tu zeznelo postylku prirazenou az k posteli, protoze pak snima i me je hodne citlivej…ale jinak ze zacatku jsem byla taky kazde sustnuti vzhuru :P to tak bohuzel je…nastesti mala spala a spi celkem klidne ;) v noci konim tak jednou, nekdy dvakrat…to si ji vezmu k sobe a kolikrat usneme u kojeni obe…vetsinou pak se mnou spi az do rana…a to mi prijde, ze spi klidnejc, jak me cejti…akorat mne nekdy dreveni ruka :mrgreen: musis vypozorovat, co vam vyhovuje nejvic :)

Anitramm
Zasloužilá kecalka 717 příspěvků 03.01.19 08:01

Vím, jak ti je, pro prvorodičku je to masakr ta změna, ze dne na den pořádně nespat. Já první týdny neusínala, ale padala jsem do kómatu, hned jak jsem lehla :lol: Zároveň se mi paradoxně(asi je to tak přírodou nastavený) nějak zostřil sluch, že jsem slyšela i jehlu spadnout na zem a hodně věcí mě pak budilo. Přes den prcek nespal skoro vůbec, proto jsem chodila spát v 7 s ním. Když už měl pár měsíců a nekojila jsem, střídali jsme se u něho s chlapem. 2 noci jsem u něj spala já, 2 on. Strašně mi to pomohlo, vyspat se celou noc vkuse. :lol: :palec:

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1857 příspěvků 03.01.19 08:52

@kklarus máš monitor dechu? Já byla klidná, že malou hlídá a já nemusím být ve střehu. A teda taky od prvního dne spala u sebe v pokojíčku a mám chuvicku, snížila jsem u ní citlivost, takže nebere každé zamruceni…

Hrnekmleka
Povídálka 27 příspěvků 03.01.19 09:08

@kklarus rodila jsem potreti, ale u toho posledniho se mi objevila po porodu nespavost. Myslim, ze na tom mela znacny podil zmena hormonu. Nebyla jsem nervozni z ditete, jenom takovy ten pocit, ze telo je unavene a hlava vybuzena :nevim: a do toho se stridallo poceni a zimnice… Sedlo si to asi po mesici. Pomahal mi manzel, do pulnoci hlidal on ve vedlejsi mistnosti a ja jsem se snazila neco naspat.

kklarus
Kecalka 104 příspěvků 03.01.19 09:10

Monitor dechu mame,ale dvakrát se nám spustil a malá byla v poho tak jsem ho vyndala z postýlky. On už je starší ten monitor tak jestli blbne kvůli tomu. Jako je to masakr a hlavně ty hormony,věčně i brečím,není den kdy bych nebrecela,sama sobě nerozumím a jsem z toho hotová.bojim se každé noci,každého jejího pláče že ji nedokážu uklidnit…

kklarus
Kecalka 104 příspěvků 03.01.19 09:12

@Hrnekmleka přesně tak to mám,nemyslím si že bych nespala kvulibtomu,že bych byla nervózní z male,co se týče jejího bezpečí,že dýchá atd. Ale ty hormony no

kklarus
Kecalka 104 příspěvků 03.01.19 09:16

Nejhorší je že jak jsem unavená a bez energie tak nemám ani pocit radosti z toho že ji máme,přitom jsem nemohla přijít do jiného stavu 3 roky,takže je vymodlena.a pak si přijdu jak nejhorší matka pod sluncem

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Mám méně fanoušků, protože jsem gay, stěžuje si Kovy. Jako vážně?

Karel Kovář (22) alias Kovy patří mezi nejznámější české youtubery. Jeho... číst dále >

Propadák Koptashow: Dopadne hvězda Sněženek a machrů stejně jako Mareš?

Česká televize začátkem roku 2019 spustila novou talk show. Moderátorem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >