Reklama

Dvakrát potrat, co teď?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.17 23:20
dvakrat potrat co ted?

Áhoj předem se omlouvam za moji cestinu ziju v anglii a skolu sem dodělávala tady :nevim:.mam dve dceri tehotenstvi v naprostem poradku i porody po 4 letech jsme se rozhodly o ještě jednoho potomka otěhotněla sem a v 9tt na ultrazvuku zjistily ze nebije srdicko ze se zastavilo :roll: :,( v anglii to proste chodi jinak doktor mi řekl źe mam počkat tyden jestli to telo nevylouci samo ze je to setrnejsi tak se stalo asi uz 3 den spontani potrat… rekla sem si no joo jednou se to stalo po druhé to bude v poradku poslechla doktora ze po první menstruaci se muzeme snazit povedlo se asi po 2 mesicich tentokrát potrat ve 12tt na ultrazvuku zjistily ze se mimco nevyvíjelo jak mnelo a bylo cca 5 tyden jenom. zase se to opakovalo potrat 8o :,( mam za sebou krevni testy na stitnou zlazu ty mam v poradku ultrazvuk v poradku vic tady semnou delat nechteji je to prej normalni a nekdy to tak priroda udelapo miminku porad touzim ale hrozne se bojim ze se to bude opakovat. není tady někdo komu se to třeba stalo taky a na po treti se povedlo? mam nadváhu velkou vazim 120kg ale to sem mnela i u poslední dceri a bylo vse v poradku :think: snazim se z hubnout jist zeleninu ovoce atd. ale vaha nejde dolu tak jak bych ja chtěla. :pocitac: vim ze to bohužel muze mit nejakou zasluhu ta moje vaha. :nevim: nemate někdo nejakou zkušenost? radu? budu moc rada

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Ou
Závislačka 4986 příspěvků 11.02.17 23:29

Není to vaše chyba či vina - v reálu dochází k zamlklým těhotenství běžně a často - prostě se zrovna genetická loterie vajíčka a spermie netrefila a nespojily se v organismus, který by byl schopný se plně vyvinout v člověka. No a vám se to teď holt stalo několikrát za sebou. Obecně do 3 měsíce od početí je těhotenství věc velmi nejistá.

Před současným rozvojem medicíny byste si vlastně ani nevšimla, že jste těhotná, jen byste měla pocit, že možná, nebo že máte nepravidelný cyklus.

Tím že chcete otěhotnět a hlídáte každou změnu, tak si toho všímáte a prožíváte to velmi intenzivně.

Ideální by bylo teď nějakou dobu počkat a řešit něco jiného, nevěnovat početí a těhotenství pozornost, vyčistit si hlavu od výčitek, úzkostí a podobně.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.17 23:34

@Ou dekuju snazim se ale ted zrovna v mem okoli moje tri kamarádky jsou tehotne a ja na to nemuzu prestat myslet ja vim asi mi s toho hrabne :nevim:. mate pravdu musim zkusit na to tak nemyslet třeba to pak pujde :think:

hapovab
Kecalka 442 příspěvků 12.02.17 07:12

Moje sestra potratila u prvniho 3× a u druheho 2×.Vzdy ve 12 tydnu. Nikdy neprisli na to proc.Ted ma dve velke deti, tak nestracej nadeji, vyjde to.

Hanka_S_V
Echt Kelišová 9451 příspěvků 12.02.17 07:38

Ten potrat v 5 tt, to ani nezačlo být srdíčko ne, to se mohlo zjistit daleko dřív. Ale takhle na začátku je to bohužel dost častý. nemusí to znamenat nic, všechna vajíčka nejsou životaschopná (a počet tich kvalitních s věkem klesá) a prostě zrovna vyputovala ta špatná (spermie taky může být špatná). Věřím že sis už to špatné vybrala :hug: Základní krevní obraz se štítnou žlázou máš zkontrolovaný, tak je snad vše OK. I v ČR se berou dva potraty jako prostě velká smůla a další vyšetření se dělají až po třetím. Držím palce :hug:

článek o potratech
http://bartak-alexandr.webnode.cz/…i-potraceji/

Bugaboo
Závislačka 2777 příspěvků 17 inzerátů 12.02.17 07:57

Je to tezke, ale zivot je svine…ja o to prisla 2×…jednou v 27tt (kluk), podruhe loni v unoru v 19tt (kluk)… ale ja to vzdy v hlave sesrotuju rychle a minulosti se netizim…proste dite chci a tecka…ted jsem 35tt a uz melu z posledniho:-) Bude dobre, chce to verit, nezabyvat se tim, co bylo, ale je a bude a pujde to snadneji, psychika je mocna carodejka…drzim vsechny palecky, co mam:-) PS: strasili me, ze kluka nikdy nedonosim a moje telo nici muzske hormony.. a cekam kloucka, vse tabulkove, zadny jediny problem nebyl…kdyz to proste ma prijit a udrzet se, tak to tak bude!:-)

Hanka_S_V
Echt Kelišová 9451 příspěvků 12.02.17 08:34

@Bugaboo tyjo to je šílený v tak pozdním týdnu, moc tě obdivuju že to tak zvládáš a přeju co nejpohodovější poslední týdny těhotenství :kytka:

Bugaboo
Závislačka 2777 příspěvků 17 inzerátů 12.02.17 09:08

@Hanka_S_V moc dekuji, ale je to opravdu v hlave, na jine veci jsem cira a srab, ale tohle jsem si vzdycky nejak logicky v sobe vysvetlila a ani nijak moc nesmutnila, proste jsem vedela, ze jednou to dam a bude to zdrave a bez problemu:-)… dekuju dekuju, ty posledni tydny se tahnout desne, poslicci solidni a brzy ataknu 100kg…ale zase, uz ted vim, jak se tesim na prcka a hubnuti, ze to dam:-) Dovnitr to slo, ven to musi:-)

Hanka_S_V
Echt Kelišová 9451 příspěvků 12.02.17 09:26

@Bugaboo jeee no já měla poslíčky taky už takhle brzo, tak moc dobře vím jak se pak ten poslední měsíc táhne. Tak hlavně ať nakonec ještě nepřenášíš jako já :D

Bugaboo
Závislačka 2777 příspěvků 17 inzerátů 12.02.17 09:50

@Hanka_S_V nes­traaaaas:-) o kolik si prenasela? 8o

Hanka_S_V
Echt Kelišová 9451 příspěvků 12.02.17 11:55

@Bugaboo nakonec jen den, ale vzhledem k tomu že mi od 34. týdne vyhrožovali předčasným porodem a na každé kontrole mi doktorka říkala jak už se neuvidíme, mi to přišlo jako věčnost :D

Bugaboo
Závislačka 2777 příspěvků 17 inzerátů 12.02.17 12:14

@Hanka_S_V to me taky furt strasili a uz na ty moje vsechny tehu vlastne presluhuju…dcera byla v 33+3 a naprosto zdrava, jen prtava…tak ted je to pro me vse nove, ted mam obr buben, v nem asi otesanka a funim jak lokomotiva…pri predstave, ze jeste 5 tydnu, mam mzitky pred ocima :) :)

Peeetha
Závislačka 3886 příspěvků 164 inzerátů 15.02.17 21:33

@Bugaboo ty jo, jsi dobra take te moc obdivuji a drzim pesti at to zvladnes co nejpohodoveji ;) @Anonymni ja jsem potratila 2× a pak se narodila dcera, neztracela bych nadeji, urcite se povede :palec:

Bugaboo
Závislačka 2777 příspěvků 17 inzerátů 16.02.17 07:58

@Peeetha moc moc dekuji…uz jsem 36tt, ted verim, ze to vyjde, ale finish vyhlizim hodne, poslicci jsou sileni:-) ty se taky opatruj:-)

Peeetha
Závislačka 3886 příspěvků 164 inzerátů 16.02.17 09:27

@Bugaboo tomu verim :) ten konec je vzdy narocnejsi, me se dcera narodila v unoru a 9 dni jsem ji prenasela a myslela jsem ze ji snad neporodim :D ze se toho nedockam

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Gottovi volali, že letos Slavíka nedostane. Důvod? Rakovina a Ortel

Karel Gott a Lucie Bílá tuhle zprávu jenom těžko rozdýchají. Pořadatel ankety... číst dále >

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama