Dve kaše denně?

235
25.7.13 11:57

Dve kase denne???

Zdravim damy :mavam: Mam devitimesicni cacoru, ktera pomerne dobre basti. Rano jsem byla zvykla davat ji jen UM, 240ml bez problemu vypila. Posledni tyden, ale pozoruju, ze je potom dopoledne hladova a dopoledni svacinu m sni jako kdyz nejedla. Zkusila jsem ji tedy k snidani koupit od Nesle vanilkova „mlicko s kasi“ je toho cca 200ml, ale velmi vydatne se mi to zda. To vyzahne a je spokojena.Ne hc ji to ale davat kazdy den, at ma nejakou zmenu. Napadlo me, muze snidat klasickou mlecnou kasi? Miva ji k veceri..ted napr. Straciatelli rovnez od nestle a zapiji UM na noc…neni t moc dve kase denne? Jinak dopo ma na svacinu ovoce, obed ji varim kazdy den, potom jogurt a jablko s piskotem pozde odpoledne nebo neco podobneho…pres den pije ovocnoi stavu redenou vodou…problem trochu je, ze teprve ucime na kousky na vsechno dela, ze se davi, take to zkousime zlehka…zkusila jsem ji rozdrtit piskoty a naredit UM nebo jogurtem, ale to ji ocividne nelaka :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

275
25.7.13 12:03

Ahojky,

to vis, ze muze. V jejim veku jeste miminka nepotrebuji nejak hrozne pestrou stravu. Az Ti trochu povyroste, muzes ji treba dat jogurt, nebo muesli pro deti :)
:mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
25.7.13 12:10

Mi doktor pro nepribirajiciho prcka poradil primichat kasi do ranniho UM. (samozrejme takovou co se do UM vmichava).
ale klidne dej i klasickou kasi na lzicku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
25.7.13 12:14

Nedávala bych, kaše jsou kalorie, které v podstatě nemají nějaký hlubší přínos. Jedna denně je ažaž, kdyby byla extrémně hubená tak neřeknu, ale pokud přibírá dobře, tak mi to skoro přijde jako zadělávání na nadváhu :nevim:
Dala bych po mlíku do ruky kus kůrky a ať se snaží, rohlík, kukuřičné křupky… A neskákej k ní při každém zakuckání, dokud dítě nemodrá, tak je vysoká pravděpodobnost, že se se zaskočeným soustem vyrovná samo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24456
25.7.13 12:32

Taky bych zkusila spíš pečivo. Ono když si dá do pusy celý kus chleba, tak to nebude takové drámo, jako když objeví pidikousíček v jinak hladké přesnídávce/příkrmu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9570
25.7.13 12:33

Souhlasím s @Gladys . Kolik váží a měří? V podstatě se řídím tím, že dávám jak dítě chce, ale kdyby měl apetit trvale, asi bych se snažila to korigovat. Pokud pozoruješ třeba týden, že má hlad, tak bych třeba i trochu kaše dala, ale pokud je jedlík pořád, tak bych spíš dávala víc něco do ruky na žužlání - dopoledne klidně tu kůrku, křupku, odpoledne kus okurky..To, co sní tvá malá mi nejí syn ani na 18M a to není žádný drobek..myslím, že jídelníček má dostatečný a kaloricky bych ho nezvyšovala :think: Dopoledne dáváš cca tu 190g přesnídávku (popř. v podobné váze mačkané ovoce)? Možná bych zkusila do něj dát třeba lžíčku nemléčné kaše (jáhelná, kukuřičná) nebo nějakou křupku po přesnídávce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
235
25.7.13 12:38

No prave, ze jsme dostali drobne"vynadano" ze malo pribira, naposledy na osmimesicni mela 7,6 a 70cm… Takze mame zvysit kalorickou hodnotu jidla pry…nicmene mala ji krasne a taky jsem doted nevidela duvod davat ji slazene veci…jogurt ji obyc bily, piskoty misto detskych susenek atd..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48747
25.7.13 13:10

Hezky to napsala @Gladys
Přidala bych nějaké jídlo navíc, ale 2 kaše denně né to mi příjde moc.
A s tím přibíráním je to individuální, v tom případě je moje prostřední dítě naprosto mimo tabulky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Poison Ivy
25.7.13 13:11

Ahoj, před měsícem jsem tehdy devítiměsíčnímu začala dávat dvě kaše denně, protože mu s tím, jak se hodně hýbal, začal velmi padat BMI a byl hubený už před tím, coby nejedlík, natož potom. Pořád má podváhu, ale viditelně se spravil, takže opět dostává jen jednu kaši denně a uvidíme.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama