Dvojpohlavnost

336
16.12.05 00:27

Dvojpohlavnost

Ahoj všichni,

píšu za známou.

Čeká druhé dítě je už v 5 měsíci a zjistili jí, že mimnko trpí takzvanou dvojpohlavností.
To znamená, že na venek má penis, varlata chybí, zato má vaječníky.
Děti nebude moc mít na 100%.
Jezdí po různých testech a zatím to vypadá, že by mělo být jinak v pořádku(mentálně).
Do 27.12. se mají rozhodnout jestli si ho nechají nebo ne.

Má s tímto druhem vady někdo zkušenost?
Chtěla by znát rady i někoho jiného než jen lékářů, které do teď navšívila.

Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2733
16.12.05 08:39

Nikky, já Ti bohužel neporadím, jen jsem vůbec v šoku, že takovéto postižení vůbec existuje?!!! v životě jsem o tom neslyšela…Kamarádce přeju hodně sil…
K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
509
16.12.05 09:03

Nikky,
také jsem šokovaná, nikdy jsem o tomhle neslyšela. Je těžké v takovéhle situaci radit, ale já bych si asi tekové miminko nenechala. Pořád bych musela myslet na to, jak se asi bude cítit, až bude veliké. Ani žena ani muž, bez možnosti mít děti ať tím nebo oním způsobem. Ale na druhou stranu je možné, že by se s tím vyrovnalo a žilo by spokojený život. Hrozně moc držím tvé kamarádce palce a ať už se rozhodne jakkoli, ať si za svým rozhodnutím stojí a nenechá se nikým vynervovat.

Věrka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
16.12.05 09:15

Těžko v takové situaci radit. Nejlepší je asi poradit se s odborníkem a probrat to s manželem.
Taková situace je asi hodně těžká a osobně bych to bohužel asi řešila stejně jako příspěvek výš:( Ale je to hrozně těžký to říct, v té situaci nejsem…
Nejspíš by dítě asi podstoupilo nějakou hormonální léčbu a operaci a ve výsledku by to dopadlo tak, že by to byla holčička, která by byla naprosto neplodná.
Ale určitě za kamarádkou necho´d s tím, že ti tu holky řekly, že by šly na potrat. Každý je jiný, navíc říct něco, co neprožiješ, je lehký, možná, že v tý situaci bychom se zachovaly jinak…spíš bych jí fakt odkázala na odborníka, který by jí řekl, co by následovalo po porodu dítěte, které by bylo oboupohlavní. Jak se to řeší, co to může znamenat, co se může stát, co se stím dá dělat a jak takové případy řešily jiné ženy stímto problémem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7799
16.12.05 09:19

Ahoj,
já vím, že něco takového existuje, ale nesetkala jsem se s tím. Asi kvůli tomu, že nebude moct mít děti, bych si ho brát nenechala. Ale to ostatní??? Asi by z něho byla holka (z penisu by byl klitoris), ale zajímal by mě její život, zda bude plnohodnotný, i po sex. stránce, zda navenek bude vypadat normálně…to by mělo vliv na moje rozhodnutí.
Držím palce, je mi jí líto, budou to mít těžké vánoce s takovýmhle rozhodováním.
A ještě něco, já bych brala ohled i na to, jak rychle se povedlo otěhotnět, zda rychle nebo po delší době či léčbě. Kdyby nebyl s otěhotněním problém, asi bych volila ten potrat a zkusila to znova :cry:
Alenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
827
16.12.05 09:20

Jo, jak se říká: „Cesty Páně jsou nevyzpytatelné!“ Ať už se rodiče toho miminka rozhodnou jakkoliv, přeju jim hodně síly!!!! A jestli se děťátko narodí, tak jemu taky!!!!!

Budu ráda, když dáš, Nikky, vědět.

Bebet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
16.12.05 09:21

Ahoj, těžko říct. Ale co si jen hodně málo pamatuju ze školy, tak snad se potom delají kr. testy na hormony a podle toho se určuje jestli je to hormonálně chlapec či dívka. Pak se dělají různé plastické operace, udělá se pochva. Prý jsou pak schopni vést"normální" sexuální život. Samozřejmně děti mít nemůžou. To ale řeknou ti doktoř kamárdce lípi, já jen doufám, že jsem to nějak nezkomolila. Kdyby mělo být jinak zdravé, tak nevím, jestli bych šla na přerušení. Je to smutné, ale děti dnes nemůže mít spoustu lidí a toto dítě by s tím vědomím vyrostlo a např. by mohlo v dospělosti rovnou počítat s adopcí. Ale jak jsem psala, asi záleží, jestli nemá i jiné vady. Držím kamarádce palce. jitka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
16.12.05 09:22

Ahoj,známá to měla dokonce u dvou dětí. První je dnes už 19 letá slečna, vybrali jí,že jí nechají operovat na holčičku,řekla bych,že se to k ní i hodí a teď má dvojčátka a to jedno z nich to mělo také, je to ale chlapeček.Jsou teprve čtyřletí a tak to nedokáži posoudit. Ale bohužel ta holčina je mentálně postižená. Nevím, nejsem lékař a jestli to má nějakou souvislost. Ale asi být na jejím místě nedokázala bych si to mimčo nechat vzít. pa,věrka

• Nahlásit
  • Citovat
3152
16.12.05 09:37

Naše známé potkalo totéž, bohužel to měli buď anebo - buď si nechají tohle dítko nebo nebudou mít žádné, takže se rozhodli to risknout. Holčičce je dnes 14, vypadá normálně, dokonce je velmi chytrá (takže v tomto ohledu zřejmě není potřeba mít obavy, že by to mělo vliv), výborná sportovkyně. Jen má trochu hlubší hlas, ale nevím, zda mě neovlivňuje to, že vím, jak to s ní bylo. Bohužel nejsme tak dobří přátelé, abych se mohla vyptat na podrobnosti, oni o tom samozřejmě mluví neradi, zvlášť teď, po letech se k tomu nechtějí ve vzpomínkách vracet. Navíc - oni jim to tenkrát snad ani podle ultrazvuku neřekli, řešili to až po porodu, kdy je čekal šok.
A myslím si, že to není tak, že byste si řekli,co chcete - opravdu se to řeší podle nějaké hladiny hormonů, zda to bude chlapec nebo dívka.
Tak pokud se rozhodnou pro, ať to všechno dobře dopadne!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
322
16.12.05 11:23

Ahoj,
pokud je mimčo jinak v pořádku, tak nevidím důvod, proč si ho nenechat. Že nebude moct mít děti? To je sice smutné, ale takových lidí je spousta. Kdoví, třeba je ani nebude chtít a pokud ano, může adoptovat. Že se mu budou smát? Možná, ale copak je pro něj lepší nežít?? Posměchu je přece vystavena spousta dětí, ze spousty důvodů. Omlouvám se, ale nechápu názory typu „bojím se, jak by se to dítě cítilo, mohlo by se cítit špatně, tak ho radši nechám zabít“, copak to je pro něj lepší? Pokud se rozhodne pro potrat, pak to chápu jedině z toho hlediska, že se bojí, že ona by to nezvládla. Tuto obavu chápu, je to těžší než mít zcela zdravé dítě. Pro mě osobně by ale bylo těžší o to dítě přijít.
Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1436
16.12.05 11:28

Ahojky. Dost smutne :-(
Ja by som na potrat za tychto okolnosti nesla. V 5m som uz citila pohyby a to by som proste nedokazala. Myslim si, ze dnes uz je medicina na takej urovni, ze dokaze pomoct. Nezda sa mi to az taka vada, zeby sa s tym nedalo zit.
Deti dnes ma problem pocat alebo donosit pomaly tretina ludi. Ak to bude dievcatko, tak ma predsa vajecniky a ktovie aka bude za 20 rokov legislativa a moznosti. Moze si nechat dieta vynosit (viem ze momentalne to v CR a SR nejde), ale co bude o 20-30 rokov??
Mozno sa v tej dobe bude dat aj transplantovat maternica a dieta aj donosi.
Ked to bude muz, tak moze bude mat penis a spermie mozu riesit darcovsky. Ved to tak dnes riesi kopa ludi nie??
A v 5m by to uz asi bol vyvolavany porod a to teda fakt nic moc. Ved v 24 tyzdni sa uz da dieta zachranit a dokaze prezit, to uz nie je len nejaka mala fazulka. :-(
Osobne nemam nic proti potratom, ale v 5m sa mi to zda uz troska brutalne. Samozrejme ak by dieta malo vadu nezlucitelnu so zivotom tak to je nieco ine.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
860
16.12.05 12:28

ahoj,
myslím, že se s tím dá žít, miminko už je velké na „potrat“. Slyšela jsem, jak tu někdo psal, že se podle hormonů zjistí, jestli je to spíše chlapeček nebo holčička a potom se pomůže operací. Hlavně aby bylo to malé zdravé mentálně, držím palce ať to dobře dopadne!!

R.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
343
16.12.05 12:52

ahoj,

to samé potkalo i jedny naše známé, holčičce je teď 5 let, je po několika plastických operací (vagina, modelace vněj. pohlav. orgánu). Kdo to neví nic by nepoznal, ale jak to bude s případným těhotenstvím nevím … Také bere hormony a chybí jí některé důležité minerály pro správný vývoj. Mě ale taky připadá, že má hlubší hlas (jak už tu někdo psal) a je malinko mentálně zpožděná (asi jako po mozkové obrně).
Ona sama si své „postižení“ neuvědomuje, jen má po několika měsíčních hospitalizacích vypěstovanou averzi na doktory (bílé pláště) a je neuvěřitelně rozmazlená - přece jí nemůžou plesknout nebo napomenout, když je tak nemocná .....

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
907
16.12.05 14:55

Holčička nebo kluk?

Ahoj Nikky!

No já jsem o tomhle problému už něco slyšela. Jen jsem zůstala poněkud v šoku, jak mohli doktoři tento problém diagnostikovat v 5-tém měsíci těhotenství?! :o To bylo na základě genetických testů nebo čeho? Na základě ultrazvuku snad ne???!!! :roll: To bych se tím asi nenechala v žádném případě zvyklat k tomu, abych uvažovala o přerušení těhotenství! Vždyť určitě všichni znáte ze svého okolí alespoň jednu maminku, které na základě UTZ řekli, že čeká kluka a byla to holka nebo naopak! Ani dost dobře nechápu, že mohli říct, že má jen penis a nemá varlata. Pokud vím, tak v odborné literatuře se uvádí, že varlata sestupují do šourku v 37tt!!! Do té doby je to vlastně prázná kůžička! A sama podle svého syna vím, že když se narodil a třeba po koupání jsem ho vytáhla z vany, tak se mu zimou prostě někdy stalo,že se mu varlátka z šourku vytáhla nahoru a byla to prázná kůžička. No možná jim dělali opravdu nějaké hodně detailní UTZ, na kterých to bylo opravdu poznat, ale zaráží mě, že to poznali už v 5-tém měsíci! A byli na amniocentéze? Jak ta dopadla?
No a k samotnému problému - jít na potrat nebo ne? Nešla bych. Jak už zde psaly holky, tak se pak dají vymodelovat jak mužské tak ženské pohlavní orgány a to na základě hormonálních testů. Že nebude moct mít děti je sice problém, ale ten může mít i kdyby bylo jinak úúúúplně zdravé! A určitě se to dá vyřešit - adopce, osvojení nebo si třeba zrovna najde partnera s dítětem! Takže bych to určitě nebrala za důvod k potratu.
Tak přeju hlavně pevné nervy a ať to dopadne co nejlíp! Hlavně aby se s tím rodiče co nejlíp srovnali!
Monika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
595
16.12.05 16:02

Ahoj Nikky,
hermafroditismus bohužel není ojedinělý, ale naštěstí se příroda nesplete zas tak často. Medicína dneska dokáže hodně a tak bych se toho z fyzického hlediska tolik nebála. Před několika lety jsem na netu náhodou narazila na stránku, kde psal o svém osudu takto postižený mladý muž. Bylo to velmi zajímavé, tak jsem to celé prošla. Bohužel si to nepamatuji přesně slovo od slova, což je škoda. Myslím, že se jmenoval Nikola (neutrální jméno). Mám pocit, že se psal něco v tom smyslu, aby rodiče takto postižených dětí nepřistupovali k operaci moc brzy, ale až ve chvíli, kdy se dítě nebo spíš mladý člověk dokáže rozhodnout sám, jestli chce být ženou či mužem. Je těžké žít takto dlouhá léta, ale určitě je lepší podstoupit operaci ve správnou dobu a ne příliš brzy. Když např. vyberete pohlaví ženské a ta dotyčná se začne cítit mužem, půjde znovu na operaci? Bude zase brát další hormony? Myslím, že právě tohoto muže nenechali operovat, ale vychovávali ho jako dívku. On se pak rozhodl být mužem i když snad měl být hormonálně ženou. Není to jednoduché a opravdu je třeba odborníka.
Co se týče potratu, v tom neporadím. Sama nevím jak bych se rozhodla a tak nemůžu nikoho odsuzovat za to, že se rozhodl, tak jak se rozhodl, protože nevím jak dobře či špatně se s tím dá žít. Nicméně je otázka, zda se na ten UZ dá v tomto případě 100% spolehnout.
Tak snad se rozhodnou správně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Reklama