Dvouleta dcera vubec nemluvi

325
20.11.19 11:49

Dvouleta dcera vubec nemluvi

Ptam se za kamaradku - ma cerstve dvouletou holcicku, ktera vubec nemluvi, ale opravdu vubec. Nerika ani zadne slabiky - baba apod. V podstate jediny hlasovy projev je bud plac nebo jakoby hučí. Prijde mi, ze celkove i hure reaguje na hracky a podobne podnety i na me, kdyz na ni treba mluvim apod. Sluch ma v poradku. Pak si kamaradka vzpomnela, ze mala pry driv i mluvila kolem toho roku, ze pry normalne brblala, rikala slabiky a pak prestala… Tak nevim, jetsli treba nemohla nastat zmena v souvislosti s ockovanim… Vzhledem k tomu, ze jsem vystudovana ucitelka, tak o detech obecne neco vim a vidim, ze tohle neni uplne v poradku. Nechci kamaradku nejak desit s moznosti PAS apod., ale být jí bych radeji zasla na neurologii - pro jistotu. Rekla jsem jí to velice citlive (byla jsem jiz druha kamaradka, co ji to rekla, takze jsem mela pripravenou pudu), ale zatim to nijak neresila. Malou porad omlouva, ze je ale v pohode, ze normalne reaguje, smeje se, hraje si, necha se objimat atd. A ze se proste roumluvi, ze babicka rikala, ze je to v pohode atd. Nemate s tim nekdo zkusenost? Dekuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1984
20.11.19 12:03

A kdy a jak mluvila ona nebo manžel jako dítě? Může a nemusí to nic znamenat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15405
20.11.19 12:05

Vidíš to dobře - určitě ji nestraš a neříkej žádnou diagnozu, ale podporuj ji v tom, aby se zašla poradit s pediatrem (hlavně nic nehledejte na internetu, tam všechno vypadá horší, než je ve skutečnosti) a nejspíš bude potřeba zajít i na neurologii a další vyšetření.

Paniku s očkováním nezačínej už vůbec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5746
20.11.19 12:05

@NikaXS Pokud dítě rozumí, reaguje na pokyny, třeba aby něco přinesla, ukázala, tak by asi nemuselo nemluveni nemuselo vadit.. Moje dcera se taky pořádně rozmluvila až ve 3letech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.11.19 12:23

Dcera mé sestřenice začala mluvit až ve třech letech. Je naprosto v pořádku.

• Citovat
  • Nahlásit
22964
20.11.19 12:33

Dcera začala mluvit až okolo 2,5 let. Už si teda přesně nepamatuju, co dělala a nedělala, ale teď šla do první třídy (je červnová a šla bez odkladu) a vše je v pořádku.
Ona ta řeč šla pak strašně rychle - ve 3,5 už uměla R.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
916
20.11.19 12:57

Mám synovce, který má 3 roky, a taky vůbec nemluví. Mají za sebou kolečko několika vyšetření a je v pořádku, autista taky není. Kamarádčin syn taky ve dvou letech vůbec nemluvil, ve 2,5 letech začal mluvit ze dne na den ve větách. Nemluvení ve 2 letech není žádná katastrofa a opravdu není potřeba strašit rodiče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
325
20.11.19 14:09

Mně prave uplne nesedí ani její reakce. Treba kdyz s nimi jsem a zavolam na ni, tak na jmeno nereaguje vubec, ani kdyz s ní primo mluvim, drepnu si k ni apod, tak se na me vubec nediva a jakoby me vubec nevnima. Mam s detmi nekolikalete zkusenosti a proste mi obecne neprijde uplne v poradku. U toho mluveni mi prijde zvlastni, ze tedy mluvila a pak prestala.
Ale nechci se jim do toho plest a uz vubec ne v nich vyvolavat nejakou nepodlozenou paniku. Jen je mam rada a nerada bych, aby se treba neco zanedbalo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
916
20.11.19 18:55

@NikaXS Tak pediatr je určitě na nějaká vyšetření pošle, pokud shledá, že není něco v nepořádku ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.11.19 10:28

Dobrý den, pokud je tam patrný regres v komunikaci a sociálních dovednostech je na zvážení, zda se nejedná právě o autistický regres. V 18 měsících se na projevy testuje u pediatra testem M-CHAT, ale někdy se otestuje minimálně a dítě propadne sítem. Lze otestovat dítě zdartma i doma podle videotestu…pokud Vás zajímají podrobnosti, napište SZ, pošlu odkaz. L

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.1.21 08:39

Holky ráda bych obnovila diskuzi. Syn dva roky a dva měsíce nemluví, ale vůbec. Vlastně neměl ještě ani první slovo. Když něco chce tak mě čapne za ruku a prostě ukáže. Reaguje dobře, na jméno slyší, teda když se mu zrovna chce. Staršímu synovi také trvalo než se rozmluvil, ale takové ty základy, jako je máma, táta, prý dělá haf a auto brm brm, po roce krásně zvládal. S doktorkou jsem ještě neřešila, tak nějak porad jsem tomu dávala čas. Moc všem děkuji :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
1741
19.1.21 08:51
@Anonymní píše:
Holky ráda bych obnovila diskuzi. Syn dva roky a dva měsíce nemluví, ale vůbec. Vlastně neměl ještě ani první slovo. Když něco chce tak mě čapne za ruku a prostě ukáže. Reaguje dobře, na jméno slyší, teda když se mu zrovna chce. Staršímu synovi také trvalo než se rozmluvil, ale takové ty základy, jako je máma, táta, prý dělá haf a auto brm brm, po roce krásně zvládal. S doktorkou jsem ještě neřešila, tak nějak porad jsem tomu dávala čas. Moc všem děkuji :kytka:

A rozumi? Od kamosky dcera treba umela ve 2 a pul letech tri slova, takove to opakovani slov zacla az pred 3. narozeninami..doktorka rikala, ze to budou resit az na trilete prohlidce, ted chodi k logopedovi, ale jinak je uplne v poradku a ve skolce se rozmluvila raz dva…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
859
19.1.21 08:51
@Anonymní píše:
Holky ráda bych obnovila diskuzi. Syn dva roky a dva měsíce nemluví, ale vůbec. Vlastně neměl ještě ani první slovo. Když něco chce tak mě čapne za ruku a prostě ukáže. Reaguje dobře, na jméno slyší, teda když se mu zrovna chce. Staršímu synovi také trvalo než se rozmluvil, ale takové ty základy, jako je máma, táta, prý dělá haf a auto brm brm, po roce krásně zvládal. S doktorkou jsem ještě neřešila, tak nějak porad jsem tomu dávala čas. Moc všem děkuji :kytka:

Nekdy deti maji opozdenejsi vyvoj, neter se rozmluvila až ve školce.
Možná zkus zajít k doktorce, ale myslím si, že to nic nebude.
Možná Tím, že ví, že když Vas stačí chytit za ruku a ukazat a vy to udelate tak proste nemluví naco? Deti jsou chytre a vyčůrané :D. Mozná doma zkuste, že mu to nedáte dokud o to neřekne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15405
19.1.21 08:53
@Anonymní píše:

no chtělo to vytáhnout na dvouleté prohlídce. Tak jako tak to potřebuješ probrat s pediatrou. Nejspíš bude potřeba počkat, ale je potřeba vyloučit různé možné komplikace a to fakt potřebuje udělat ošetřující lékař.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1741
19.1.21 08:59
@Ou píše:
no chtělo to vytáhnout na dvouleté prohlídce. Tak jako tak to potřebuješ probrat s pediatrou. Nejspíš bude potřeba počkat, ale je potřeba vyloučit různé možné komplikace a to fakt potřebuje udělat ošetřující lékař.

No nase doktorka teda dvouletou prohlidku nedela..v roce a pul a pak triletou, takhle to ma i vetsina kamaradu s detma… prave od te kamardky, co dcera nemluvila vim, ze volala doktorce nwkdy kolem dvou a pul let a ona rikala, ze do te trilete prohlidky je jeste cas, a ze to budou resit na ni, kdyz se nerzmluvi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat