Dvouletá holčička se nechce koupat

19.5.20 22:12

Dvouletá holčička se nechce koupat

Maminky prosím radu :think: cca poslední týden dcera nechce koupat, jinak je vodník, ať už vanička, vana, sprcha… Kadi do plen takže musíme pořádně okoupat spodek aspoň jednou denně… Vždy byl problém s mytim vlasů, řev vždy. Má na svůj věk husté a dlouhé vlasy, teď v teple zpocene a umýt šamponem holt musíme když je to už fakt moc ekl.
Ale teď už se koupelně vyhýbá obloukem, je problém i sundat pleny či ji prevlekat, oblékat, klasika vztekaci dvouletacka, strašné období Jinak naše vzteklina je v dubnu dvouletá a před měsícem jsem přestala úplně kojit, je na mě ještě zavislejsi, nemůžu sama ani na WC, celý den jen slyším mami, ani tátu a babičku už moc nebere, hysterka volá jen mami mami při všem.
Jsem na prášky a nevím jak to dlouho zvládnu, půjdu si pro antidepresiva a bude mi vše jedno, pokadena v jedné plene na den asi ????????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3753
19.5.20 22:16

Tak neskákej jak dítko pískne! Tata a babička ji asi neposlohujou jako maminka bych tipla… Ve dvou a kousek už by ani ty plíny nemusela mít. A prostě do sprchy a nebudu se o tom debatovat. Tak případně to prořve. ONo ji to za pár dní přejde. A tohle chození na záchod s dítětem nechápu vůbec. Dcera to zkoušela taky asi v těch dvou už nevím. Prostě jsem ji vypakovala, že na záchodě chci být sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8301
19.5.20 22:21

Hele, je to fáze. U nás to bylo to samé, plenu má dodnes, jsou mu 2,5 roku. Na střední s ní nepůjde. Na záchod se mnou chodí on i jeho desetiměsíční ségra. Dělá to každé dítě. S koupáním jsem to dělala tak, že jsem ho prostě posadila, svlékla a rychle ve vaně osprchovala. Co se vlasů týká, musí je mít zákonitě dlouhé, když se takhle vzteká a nechce si je mýt? U nás tyhle záchvaty byly vždycky v období, kdy rostly zuby. Naposledy asi před měsícem. Od té doby je to docela klidné a rozumné dítě. Vydrž ještě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1352
19.5.20 22:21

Že by sis vzala antidepresiva a nechala jí nekoupanou třeba týden :think:?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.5.20 22:25

@Berry77 třeba to tak dopadne :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.5.20 22:27
@Aduš8 píše:
Hele, je to fáze. U nás to bylo to samé, plenu má dodnes, jsou mu 2,5 roku. Na střední s ní nepůjde. Na záchod se mnou chodí on i jeho desetiměsíční ségra. Dělá to každé dítě. S koupáním jsem to dělala tak, že jsem ho prostě posadila, svlékla a rychle ve vaně osprchovala. Co se vlasů týká, musí je mít zákonitě dlouhé, když se takhle vzteká a nechce si je mýt? U nás tyhle záchvaty byly vždycky v období, kdy rostly zuby. Naposledy asi před měsícem. Od té doby je to docela klidné a rozumné dítě. Vydrž ještě

I když vlasy zkratime, chudák kadeřnice tedy, tak stejně umýt občas musím :zed: zuby má už všechny, proste teď prochází zas nějakým šíleným obdobím :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12154
19.5.20 22:31

Ja bych vubec nediskutovala, pokud to k nicemu nevede (pokud chces dlouhe vlasky, musis je myt, dokud se nenaucis na nocnik, musis se denne kouoat atd). Tak holt bude ve sprse/vane brecet :nevim: u nas myti vlasu u jednoho z deti pruda dodnes, skolni vek. Druhe jsem zase asi rok prepirala s cistenim zubu. Ale pro me to nejsou veci, ktete bych nechala byt, takze radsi s revem, nez vubec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12154
19.5.20 22:33

Jo a spolecne chozeni na zachod jsem tedy netolerovala nikdy, i kdyby to dite melo jecet za dvermi. Utirat si zadek nebo nedejboze menit tampon opravdu pred dvouletym ditetem delat nebudu :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.5.20 22:34
@unuděná píše:
Ja bych vubec nediskutovala, pokud to k nicemu nevede (pokud chces dlouhe vlasky, musis je myt, dokud se nenaucis na nocnik, musis se denne kouoat atd). Tak holt bude ve sprse/vane brecet :nevim: u nas myti vlasu u jednoho z deti pruda dodnes, skolni vek. Druhe jsem zase asi rok prepirala s cistenim zubu. Ale pro me to nejsou veci, ktete bych nechala byt, takze radsi s revem, nez vubec.

Přesně tak, navic na hygienu jsem ďas :thinking: holt hysterické záchvaty při každém mytí :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16229
19.5.20 22:44

Kojena do 2 let? Oo

JInak, moje dcera ma obdobi, kdy se koupat chce a obdobi, ze nechce. Vlasy byly vzdy problem, nesnasi myti vlasu a to jich ma taky hooooooodne. Ma je snad hustejsi nez ja. Kdyz mela to nejhorsi obdobi, tak jsem koupala jenom kazde 3 dny, pokud se nejak nezaprasila venku. Vlasy myju jednou tydne, v tomto veku se jim nemasti a staci oplachnout teplou vodou, aby se smyl prach. I to byl teda problem, ale nejak jsem ji vzdy ukecala. Jo a na moji dceru plati: „chces vypadat jako princezna? Koukej, tady uz zacinas mit vlasy jako baba jaga“. To zacne kvicet, ze neni jezibaba, je PINCEZNA!!! No a pincezny se musi o vlasky starat, aby vypadaly jako pincezny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.5.20 22:46
@warita píše:
Kojena do 2 let? OoJInak, moje dcera ma obdobi, kdy se koupat chce a obdobi, ze nechce. Vlasy byly vzdy problem, nesnasi myti vlasu a to jich ma taky hooooooodne. Ma je snad hustejsi nez ja. Kdyz mela to nejhorsi obdobi, tak jsem koupala jenom kazde 3 dny, pokud se nejak nezaprasila venku. Vlasy myju jednou tydne, v tomto veku se jim nemasti a staci oplachnout teplou vodou, aby se smyl prach. I to byl teda problem, ale nejak jsem ji vzdy ukecala. Jo a na moji dceru plati: „chces vypadat jako princezna? Koukej, tady uz zacinas mit vlasy jako baba jaga“. To zacne kvicet, ze neni jezibaba, je PINCEZNA!!! No a pincezny se musi o vlasky starat, aby vypadaly jako pincezny.

S ní ještě není domluva bohužel, princezny ji nezajímají a neumí mluvit, je jí fuk že je špinavá a pokadena :flushed: je spíš takový chlapeček, ani sponku a gumičku si nenechá, prostě malá rošťanda, holt beran :grin:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1147
19.5.20 23:31

Mám dceru 2,5 roku. Vlasy taky nesnáší umývat, když se jí ptám jestli chce sprchu nebo vanu, vyřve si vanu ale za 5 minut už leze ven.. Škoda vody :lol: Já bych se s ní tolik nepárala. Semnou na záchod teda nechodí, normálně bych ji řekla ať počká za dvěma a je to. Chvíli si pořve a zvykne si. To samé koupání, prostě rychle osprchnout neprodlužovat to. Pleny už moje nemá ale každý dítě má svůj čas..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9098
20.5.20 00:07

@Doubravka87 Hele klid. Proste ji nemyj, ona na to neumre. Z nejhorsiho jednou, dvakrat tydne rychle ocakni sprchou. V dnesni dobe jsou zinky, vlhcene ubrousky… Vlasy vypustit, na to uz neumre tuplem. Jsou to takove faze. Nejstarsi dcera to mela taky, mesic nevlezla do vany po dobrem, po zlem (a opravdu ji tam neslo dat a nasilim okoupat v podstate ani ve dvou lidech, natoz, kdyz jsem s ni byla sama a jeste s pupkem jak hrom). Po mesici ze dne na den vse OK. Mesic predtim odmitala jist cokoliv nez suchy rohlik a sunar, to se priznavam, ze jsem resila s Dr. Kdyz preslo koupani, nechtela chodit ven. Pak mladsi dcera se taky asi mesic nekoupala, to jsme se na to uz vybodli uplne a ani jsme nezkouseli ji presvedcovat. A po cca mesici taky z niceho nic dobre.

Deti jsou v podstate nevdecni parchanti, trochu to komplikuje fakt, ze je clovek sam porodil a nesou jeho genetickou informaci, jinak by je obcas s chuti prohodil oknem :mrgreen:. :hug: :hug: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
759
20.5.20 08:32

Jsou věci, o kterých nediskutuju a provedla bych je i přes odpor dítěte. Je to jen období, syn je taky vodomil, ale takových období, kdy se nechtěl koupat, bylo už několik. Neptala jsem se ho, prostě se po kakání šel umýt zadek, ať s tím souhlasil, nebo ne. Děti prostě pořád zkouší, je jen na tobě, jestli to dítěti budeš tolerovat, nebo ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1352
20.5.20 08:59

@Hobitka promiň, ale jestli dítě "myješ " vlhčenými ubrousky, jen proto, že dělá scény, tak jsi docela čuně. Neříkám, že je nutné novorozence koupat denně, ale tohle je dvouleté (!) dítě, které je upocené, ulepené, od jídla, od písku a do sprchy by prostě šlo a basta.
Stačí si ujasnit, kdo doma určuje pravidla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama