Hypotonie a vyvoj reci

102
18.5.20 15:09

Hypotonie a vyvoj reci

Mile maminky, ty ktere mate dite s hypotonii. Jak prosim probihal vyvoj reci? Moji holcicce je 17 mesicu, velmi dobre rozumi, vse v knizce ukaze. Rika toto: mama, tata, baba, cici, kocka=ne, pes=baf baf, slepice=ko ko, koza=nee neee, husa a had=ssss, kravicka buuu, kralik=kaa kaaa, kacenka= gaga, babovocka=ba, na pokyn rekni rekne lalala, lev zarve jako lev, ptacek a kure pipi, ovce bebe, konicek zvuk klapani kopyt pusinkou, rika kde tim nas vyzyva ke konverzaci ukazuje a rika u toho kde, kdyz se zeptam ano nebo ne rekne ne. Ma dobrou pasivni slovni zasobu. Ma slabsi svaly take v pusince. Motoricky zacala chodit v 16 mesicich. Jak probihal vyvoj reci u vasi deti prosim?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2764
18.5.20 15:16

Tak to toho rika hodne :dance:. Je sikovna. Nebala bych se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
102
18.5.20 15:22
@Oriseka píše:
Tak to toho rika hodne :dance:. Je sikovna. Nebala bych se.

Rika vzdycky to za tim rovna se…koko atd nerekne samozrejme slepice :lol: a ty mas hypotonicke dite?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
102
18.5.20 15:23
@Oriseka píše:
Tak to toho rika hodne :dance:. Je sikovna. Nebala bych se.

Ona si obcas zacpava ouska je citliva na zvuky, ale neboji se jich to ne. Nemas s tim zkusenost prosim? :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2764
18.5.20 15:39
@xtrnj202 píše:
Rika vzdycky to za tim rovna se…koko atd nerekne samozrejme slepice :lol: a ty mas hypotonicke dite?

Ano, mladsi syn je hypotonicky. Ale samo ma hypotonie ruzne stupne zavaznosti. Kdyz zacala chodit uz v 16 mesicich, tak to je vlastne jeste v norme. Necekam, ze bude umet rict slepice :lol:, ikdyz takove deti urcite jsou, co to dokazi v 1,5 roce rict.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2764
18.5.20 15:42
@xtrnj202 píše:
Ona si obcas zacpava ouska je citliva na zvuky, ale neboji se jich to ne. Nemas s tim zkusenost prosim? :,(

Ano, precitlivelost na zvuky(pila, sekacka, stekot osa) mame taky. Samo o sobe to nic neznamena a cekam, ze to casem zmizi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2764
18.5.20 15:44

Jeste si zacpava usi a rika ne ne, kdyz zpivam. Asi mi chce neco naznacit :mrgreen:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
102
18.5.20 15:48
@Oriseka píše:
Jeste si zacpava usi a rika ne ne, kdyz zpivam. Asi mi chce neco naznacit :mrgreen:.

Mockrat dekuji. Ona prvni krucky udelala v 16 mesicich, ale vlastne v 15, narodila se o 1 mesic drive. Jsi moc hodna dekuji a jsem nesmirne rada, ze je tvuj chlapecek v poradku. Moc prosim, jak u vas probihal vyvoj reci? Jak pisi, co rika a vek, jak jste na tom byli vy? A vite pricinu hypotonie? Moc dekuji :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2764
18.5.20 16:01
@xtrnj202 píše:
Mockrat dekuji. Ona prvni krucky udelala v 16 mesicich, ale vlastne v 15, narodila se o 1 mesic drive. Jsi moc hodna dekuji a jsem nesmirne rada, ze je tvuj chlapecek v poradku. Moc prosim, jak u vas probihal vyvoj reci? Jak pisi, co rika a vek, jak jste na tom byli vy? A vite pricinu hypotonie? Moc dekuji :(

Rada bych ti napsala, ale dite je zatim male, takze nevim, zda ti to pomuze. Syn ma 2 roky. Chodit zacal ve 13 mesicich. Pricinu hypotonie jsem nehledala, ze ji ma jsem se dozvedela ve 3 mesicich. Cvicili jsme vojtovku a rychle se lepsil. Na 1,5 roce mel asi 10 slov. Ted jich ma o neco vic. Nevim ceho se konkretne bojite. Takovou slovni zasobu, jakou ma vase dcera, ma dite s dysfazii treba ve 3 letech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
102
18.5.20 16:16
@Oriseka píše:
Rada bych ti napsala, ale dite je zatim male, takze nevim, zda ti to pomuze. Syn ma 2 roky. Chodit zacal ve 13 mesicich. Pricinu hypotonie jsem nehledala, ze ji ma jsem se dozvedela ve 3 mesicich. Cvicili jsme vojtovku a rychle se lepsil. Na 1,5 roce mel asi 10 slov. Ted jich ma o neco vic. Nevim ceho se konkretne bojite. Takovou slovni zasobu, jakou ma vase dcera, ma dite s dysfazii treba ve 3 letech.

Mockrat dekujia 10 slov pocitas takova slova, co pisu? Slovo je zvuk zviratek. A chodite nekam na neurologii? Ano, presne jak pises toho se bojim a pak autismu, ani to nechci vyslovit. Ale tam by snad nemluvilw v tomto veku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2764
18.5.20 16:46
@xtrnj202 píše:
Mockrat dekujia 10 slov pocitas takova slova, co pisu? Slovo je zvuk zviratek. A chodite nekam na neurologii? Ano, presne jak pises toho se bojim a pak autismu, ani to nechci vyslovit. Ale tam by snad nemluvilw v tomto veku?

Ano, pocitam. Na neurologii nechodime a ani jsme nechodili. Jen na rehabilitaci, odkud nas asi v roce vyradili. Dysfaticke deti maji tech 10 slov treba ve 3 letech. Nic autistickeho v popisu nevidim. Mam jeste starsi dite s diagnozou, tak to mam dost nastudovany. V 18 mesicich se dostava dotaznik, tak si ho z netu stahni a zkus ho pro uklidneni. Jako mohl by mladsi syn mluvit lip, ale jinak je ok, tak nas v nejhorsim ceka logopedie. To me fakt nedere. Vlastne nejde ani o pocet slov, ale o to, jestli komunikuje a jestli rozumi. Protoze na co je rec, kdyz ji dite neumi vyuzit ke komunikaci? Rec mi prijde ok, vklidu napis, co dalsiho te zneklidnuje :mavam:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
102
18.5.20 16:56
@Oriseka píše:
Ano, pocitam. Na neurologii nechodime a ani jsme nechodili. Jen na rehabilitaci, odkud nas asi v roce vyradili. Dysfaticke deti maji tech 10 slov treba ve 3 letech. Nic autistickeho v popisu nevidim. Mam jeste starsi dite s diagnozou, tak to mam dost nastudovany. V 18 mesicich se dostava dotaznik, tak si ho z netu stahni a zkus ho pro uklidneni. Jako mohl by mladsi syn mluvit lip, ale jinak je ok, tak nas v nejhorsim ceka logopedie. To me fakt nedere. Vlastne nejde ani o pocet slov, ale o to, jestli komunikuje a jestli rozumi. Protoze na co je rec, kdyz ji dite neumi vyuzit ke komunikaci? Rec mi prijde ok, vklidu napis, co dalsiho te zneklidnuje :mavam:.

Moc dekuji. Jsi hodna. Muzeme si moc prosim napsat do zpravy? :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1311
18.5.20 16:59

Syn se narodil se svalovou hypotonií, údajně se tak rodí 1/3 dětí a důvod se neví. Začal chodit až v 18M, ale vývoj řeči měl rychlejší než jeho starší sestra (alespoň na ten věk). Teď mu byly tři roky a půjdeme na preventivku. Jako já mu rozumím, mluví ve větách, i v celku skloňuje - ale já ani vlastně nevím, jak se má vyvíjet „zdravé“ dítě, jelikož u starší dcery je podezření na vývojovou dysfázii…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2764
18.5.20 17:11
@xtrnj202 píše:
Moc dekuji. Jsi hodna. Muzeme si moc prosim napsat do zpravy? :hug:

Jiste.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
102
18.5.20 19:53
@Pocahonta píše:
Syn se narodil se svalovou hypotonií, údajně se tak rodí 1/3 dětí a důvod se neví. Začal chodit až v 18M, ale vývoj řeči měl rychlejší než jeho starší sestra (alespoň na ten věk). Teď mu byly tři roky a půjdeme na preventivku. Jako já mu rozumím, mluví ve větách, i v celku skloňuje - ale já ani vlastně nevím, jak se má vyvíjet „zdravé“ dítě, jelikož u starší dcery je podezření na vývojovou dysfázii…

Moc dekuji a moc prosim jak mluvil maly v 17 mesicich? Jako moje dcera nebo vice?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat