Poradíte s nehamánkem?

81
16.5.20 19:29

Poradíte s nehamánkem?

Maminky, má některá z Vás také nehamánka? Syn do roka a dva měsíce jedl příkrmy všechny. Ne kvanta, ale jedl všechno. Poté je začal odmítat. Tak jsem mu začala dávat to co jíme my. Ale to také nechtěl. Nakonec jsme skončili na vývarech s nudlemi bez zeleniny, rýži a těstovinách. Ještě jí ovocné kapsičky a pečivo. Občas smetánek. A kukuřičné křupky. Kojila jsem ho do dvou let. Teď mu bude v červnu dva a půl. Naštěstí odkoukal od sestry, teplé mléko, UM mi odmítal. Teď mu nevadí, když mu přidám odměrku Nutrilonu do kravského bio mléka. To mu dávám třeba 5× denně, aby měl bílkoviny a živiny. Ale jsem už z něho zoufalá, maso mi nechce od doby co přestal jíst příkrmy. Cokoliv co příkrm připomíná nejí. Ani dušenou zeleninu.
Mám strach, že mu budou chybět živiny a bude se špatně vyvíjet.
Máte některá s takovým dítkem zkušenosti a jak se to u vás dál vyvýjelo?
Díky předem za zkušenosti.

Michaela

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

14682
16.5.20 19:35

@Chechia dcera má 3,5 roku - jí mléko, některé jogurty, pečivo, šunku, nudlovou polévku, rýži, brambor, těstovinu, knedlík - vše samotné nebo s trochou šťávy nebo omáčky, ovocné kapsičky, banán a jablko - víc nic
dávám jí sirup Multi-sanostol a kapičky Vigantol
- když je ve školce, je často nemocná - kašel bez dalších příznaků, když je doma je zdravá
je velká a váha tak akorát, baculaté tváře a baculaté ručičky
moc ho nenuť do jídla, ať k tomu nedostane odpor úplně
já též nejím zeleninu celý život a jsem zdravá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15007
16.5.20 20:35

Mam doma takto nejedlý děti 3.. První co omez, je to mliko. Když mu dáš 5× denně flasku s mlikem nema hlad na normální jidlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13354
16.5.20 20:53

Přesně, to mléko ho zaplacene a víc ti jist urcit nebude. Nechala bych mu mléko ráno a večer a přes den nabízela jen jídlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1129
16.5.20 21:12

Souhlasím s mlékem. Od jednoho roku má dítě přijímat do cca 0.5l mléka za den včetně mléčných výrobků.

Ve dvou a půl letech bych tedy již vařila jídlo a nedávala příkrmy. Děti mají různé období, kdy jedí špatně. Naše děti si jedno období vystačily se „suchými“ vařenými těstovinami či brambory.

Doma volně polož (na talíř na dostupné místo) nakrájené ovoce či zeleninu a třeba si vezme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15007
16.5.20 21:18

Je to tak.. Moje deti mahi období, kdy jedí jakz takz.. Sice jen ty svoje oblíbené kousky, ale v primerenem mnozstvi.. A pak se to vystrida a neji nikdo nic. Nejmladší, je mu 2 a pul ted odmita maso.. Ji suchy testoviny, suchou ryzi, suchy knedliky.. Nekdy pro zmenu snibtakir kurete s ryzi a celej rizek. A pak ma den, kdy sni za cely den jen rohlik a misku pohankove kase.. Nenadelam s tim nic. Prostredni zase treba neji ve skolce.. :roll: doufam, ze z toho vyrostou..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
81
20.5.20 08:08

@Elen8 syn byl kojený a UM odmítal, později odkoukal od sestry kravské a pak jsem mu do toho začala dávat 1 odměrku UM kvůli vitamínům. Když mu nedám mléko tak za celý den by neměl žádnou bílkovinu. Jogurt nechce a teď i odmítá smetánek. Asi jak píšete nechat na stole vše a ať si sám na to přijde, je problém aby vůbec ochutnal, čím se víc nutí tím nemá větší zájem. Snad ho to někdy přejde. Nedivím se, že mu už to jednotvárné jídlo nechutná, ale když nic nového do pusy nevezme, je to začarovaný kruh.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama