Dvouletá holčička strká všechno do pusy

420
28.4.06 08:35

Dvouletá holčička strká všechno do pusy

Ahoj holky,
kamarádka by potřebovala poradit se svou holčičkou. Je jí dva roky a dva měsíce a všechno strká do pusy. Začala s tím jako všechny miminka, akorát nepřestala :-( žuzlá plyšáky, papír, alobal, venku bobule, kamínky, písek, prostě všechno. Je to už fakt divný, jsem u nich na návštěvě a musíme jí kažkých 10 min rvat něco z pusy. Zaleze si do kouta a tam žužlá kus látky nebo v obchodě vezme krabičku s čokoládkou a než zaplatí, je krabička celá rozmočená. Sní lentilky a pustí se do krabičky. Co s tím?
Děkujem za rady,
Lucka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

574
28.4.06 08:44

Ahojky,

já ti asi moc neporadím. Mám skoro 2 letou holčičku a do pusy si strká stále ruku.Ale ještě nemáme všechny zuby venku tak si myslím, že je to k tomu.

Co kdyby kamarádka navštívila doktora? Ten by jí snad mohl poradit a nebo ať si nechá napsat doporučení k dětskému psychologovi, ten poradí určitě.

Fakt mě nic jiného nenapadá.

Přeju hodně sil a ať je brzy po problému.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
420
28.4.06 09:11

Díky, zapomněla jsem dodat, že zuby má všechny a dělala to, ať zrovna rostly nebo ne, takže s tím to nesouvisí. Kamarádka tomu nepřikládala žádnou váhu, ale už o tom začíná přemýšlet :( Malá si od nás včera půjčila plyšovou kočku a během chvilky měla kočka úplně mokrou tlapku a malá nepřítomný výraz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
227
28.4.06 09:38

Ahojky, tak mymu prckovi bude 17 mesicu a taky porad ocucavme. nejhorsi je to venku, prijdeme na pisek a hned si strci do pusy cizi babovicku. Prijdeme na cviceni, deti dostanou micky a uz je ma v puse. Proste furt jenom neco vyndavam z pusy. A kdyz nema co, ocucava si ksandy u kalhot, jezdce u zipu a podobne. Taky si rikam, ze uz by ho to mohlo prejit. Jak to odnaucit bohuzel neporadim, ale taky si rada necham poradit.
Romca a David, vecne neco zuzlajici

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
625
28.4.06 09:43

Ahoj,
my taky přidáváme do klubu. Kačce je 16m a neustále má něco v puse. Někdy vypadá jak aportující pejsek. Naštěstí nejí písek, to jediné mě uklidňuje. Tak jsem zvědavá na nějaké rady.

Mimochodem Romčo-zdravíme Davídka:-)

Jana+Kačenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38
28.4.06 10:40

Nase dcerka (21 mesicu) si nekdy zuzla prstiky, ale ted ji asi rostou posledni stolicky, tak to mozna souvisi. Taky ale porad rada neco chroupe. Temer porad mam pro ni pripravene kousky jablicka, okurky, rekvicky, kedlubny, obcas nejake bio krupky bez soli a cukru apod., vse ve tvaru, aby se ji to dobre drzelo v ruce. Kdyz jsme venku, chroupe neco skoro porad. Tak co kdybyste tem zuzlacim detem zkouseli nabidnout nejake zdrave zuzlaci alternativy? Mohlo by je to uspokojit a jeste by bastily vitaminy.
Jinak jsem kdysi nekde cetla, ze strkani veci do pusy by melo v urcitem veku (nevim ale uz ve kterem) prestat, a pokud ne, muze to byt priznakem retardace. Ale tim nechci vubec strasit, myslim, ze jsem to tenkrat cetla v souvislosti s detmi s Downovym syndromem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
595
28.4.06 13:08

Ahojky,
u nás frčely šampony, tekutá mýdla, krémy a podobné sajrajty. Ale po 2 roce to nějak postupně přešlo. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1983
28.4.06 16:22

Holky, já sice nemám vůbec žádné zkušenosti zatím, ale jediná souvislost která mě napadá je s kojením - nenahrazuje si to dítě tak nějak to prso v puse? :?: Ale fakt nevím jestli to není blbost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
595
28.4.06 16:26

Evewolf,
u nás ne. Lucinka měla prso v pusince naposled ve 2 měsících. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1983
28.4.06 16:30

Tak to nevím :(
Já mám totiž kamaráda, normálního dospělého chlapa, kterej takhle onípává rožky u kapesníků, košil a tak. Ne teda že by je žužlal v puse :lol: ale doslova je „ožužlává“ prstama. Podle toho jak mi to jednou popisoval, to způsobuje nějakej druh „blaha“ … tak nevím. A taky u toho má nepřítomnej pohled.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
595
28.4.06 16:59

No vidíš, já zas znala paní, která ještě po čtyřicítce neusnula jinak než při cucání palce svého manžela. Taky z toho byla blahem bez sebe. :lol: Jak usíná teď nevím, protože se rozvedli. Ale Lucinka necucá už nic nevhodného, jen bombony. :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1983
28.4.06 17:13

Ariana
Tak to je paní teda dobrá :lol: :lol: :lol: to je zajímavá úchylka …

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
595
28.4.06 17:18

Jo to jo. A hlavně její manžel byl asi dost trpělivý, tem můj by si palec před spaním cucat nenechal. :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
420
28.4.06 19:59

Ahojky,
já jsem právě taky slyšela nebo četla, že pokud s tím strkáním věcí do pusy dítě nepřestává, může být zaostalé. Co jste tu psali, byli to všechno o dost mladší děti, malé od kamarádky je už 26m :( Navíc má závislost na flašce s dudlíkem, dokáže vysosnout celou flašku vody během deseti minut žužlání, ale to má asi víc dětí. Tak nevím, co jí mám poradit :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
156
2.5.06 22:43

taky jsem v nějaké chytré knížce četla že prozkoumávání světa pomocí pusinky by se mělo po 18 m postupně vytrácet a že pokud děťátko dál všechno strká do pusinky je to znak retardace… já bych se svěřila pediatrovi, ten by měl mít jasno a případně poslat děcko za odborníkem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama