Dvouleté dítě nechce kousat

Anonymní
2.6.20 21:47

Dvouleté dítě nechce kousat

Ahoj. Za dva týdny bude mít malá 2 roky. Má problém s kousáním. Nebo se jí nechce První příkrmy jsem jen mačkala, pak měla malá angínu, dr radil během nemoci mixovat, aby se lépe najedla a nedráždilo jí to krk a už jsme u toho zůstali :-/

Vyloženě nemixuju, ale musí to být konzistence, že to může spolknout a to je náš problém - místo kousání VŠE polykáme. Uhryzne si třeba chleba z krajíce, ale přijde mi, že v puse to tak nějak spíš rozmělní jazykem o patro, než aby používala opravdu zuby a pak spolkne. Co se vyloženě nedá rozmělnit tím jazykem + patrem, tak se snaží polknout tak, jak to je a samozřejmě pokud je tam větší kousek, tak jí to nadavuje, tudíž to buď pak drží rok v puse a nakonec vyplivne, protože i já mám nervy jen jedny Anebo to mělní do té doby, než to nějak spolyká, ale ty zuby používat nechce (přitom má skoro všechny). Občas ukousne banánu, ale zase… spíš mělní jazykem, pak polkne.

Snažím se ji vést aspoň teď ze začátku ke zdravé stravě, takže sladkosti vyloženě nejí, vánočku nebo buchty jí nechutnají stejně tak rohlík nechce.
Když jí to „svou“ kašovitou konzistenci, tak toho sní poměrně dost, sice se nenakrmí sama, musím já, ale sní to. Když jsme včera a dnes zkoušely tu kouskovitou stravu, zasekly jsme se u třetí lžičky…jako katastrofa celkem.
Co se týká mluvení, tak zvládá základní slova, přijde mi, že se snaží mluvit, sice to ještě tak patlá, ale líná není, že by mlčela.

Vaše rady zní?
Hodně jsem četla, že nechat den, dva vyhladovět a podávat jen tu kouskovitou stravu, aby prostě musela začít kousat. Radíte jet takhle od rána a celý den? Asi jo, že. Pokud se mi ráno nají ovesné kaše, tak asi těžko bude ke svačině s radostí chroupat jabko, že… chjo. A dělat to stylem, že jí na každý ten chod dát jiné jídlo (ale kouskovité) anebo - nesníš oběd? Dostaneš to samé za dvě hodiny, pak zase za dvě hodiny...……..???
Přemýšlím, že zítra jí dám ještě to, nač je zvyklá, ať se nají a má nějaké živiny a ten další den najedu na kousky, obrním se (doufám) trpělivostí a…děj se vůle boží…
Budu ráda za všechny vaše triky! Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

25597
2.6.20 21:50

Já pro hladovění nejsem. Byly jste u zubaře?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.6.20 21:53

Zubaře plánujeme teď v nejbližší době. Chtěli jsme jít už minulý rok v jednom roku, ale zubař říkal, že je to zbytečné a máme přijít až teď - ve dvou letech. Takže zítra objednávačka a nebudu s tím otálet.

• Nahlásit
  • Citovat
25597
2.6.20 22:15
@Anonymní píše:
Zubaře plánujeme teď v nejbližší době. Chtěli jsme jít už minulý rok v jednom roku, ale zubař říkal, že je to zbytečné a máme přijít až teď - ve dvou letech. Takže zítra objednávačka a nebudu s tím otálet.

Může mít nějaký problém v puse.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
977
2.6.20 23:28

Problemy s kousanim resi logoped. Nekteri se na to primo zameruji. Existuji na to kousani i ruzne pomucky. I tady jsou o tom diskuze. Co jsem cetla byva to 1 az 2 setkani, kdy logoped rekne, jak postupovat. Cetla jsem, jak davali maminky potravu primo na stolicky, proste takove postupy site na miru diteti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
191
3.6.20 12:15

Já řeším problém zase u 18 mesicniho. Má 16 zubů. Např. jablko nebo okurku, papriku rozkouse. Ale pak jakoby nevěděl co s tím má v puse delat a vyplivne to ven :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13827
3.6.20 12:23

Kluk to vlastně taky spíš polyká :think: má všechny přední zuby a teprve teď dolní dvě stoličky :nevim: Tak jak to měl dělat jinak :nevim: a nemluví. Ale já to budu řešit, až kolem 2 let, počítám u logopeda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.6.20 20:18

No…ten logoped se mi moc nechce, protože malá je takový stydlín typu - u všech doktorů řvu jak tarzan jen co otevřu dveře, takže i preventivka je horoucí peklo pro všechny zúčastněné :-) Takže si myslím, že by asi s kontrolou pusy logopedka moc nepochodila, alespoň prozatím.
Za dnešní den mám jeden poznatek - oběd jsem jí dala hovězí hustý vývar..vodu, nudle, zeleninu a maso na pidi kousky jsem jí dávala zezačátku a nijak ji „nepeskovala“..aby se najedla- vše zas klasicky polykala, i když nějaký náznak kousance tam byl. A jako grande finále jsem nechala takové větší kousky masa - a učily jsme se kousat… po delší době a myslím že i chvilkové snaze, fakt hezky kousala, musela jsem jí ale pořád připomínat.
Ale…problém byl to pak spolknout, to jí prostě jaksi nešlo. Nakonec jsem jí řekla, ať to vyplivne, protože jsem myslela, že to asi rozkousané nemá, ale měla to na úplnou bezvadnou kaši, takže zpět na lžičku a do pusy. No a pak jsem musela přistoupit na to, že jsem jí k tomu dala hryznout chleba (miluje ho a je to můj velký pomocník v situacích, kdy něco nechce moc sníst). No a s tím chlebem to sežmoulala a spolkla…tož chápete to?… :lol:
Tudíž…za 1) buď sousto přímo spolkne a nekouše
anebo za 2) sousto musí kousat a má pak následně problém to asi nějak přepravit dozadu do pusy ke spolknutí…budem trénovat, ale teda že se zaseknem na tomhle, to jsem nečekala.
zakladatelka

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama