Dvouleté dítě nechce večeřet

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Strz
Povídálka 41 příspěvků 24.01.17 18:56
Dvouleté dítě nechce večeřet

Ahoj holky, už nevím, co s ním. Synovi jsou téměř dva roky, vždycky jedl docela dobře, i když si u jídla občas rád prohlížel knížky nebo jinak zabavoval. Ale zejména naše jídlo jedl rád a často i sám. Poslední dobou, asi měsíc, jsou s ním u jídla větší a větší problémy, až jsem se dostala do fáze nechceš, nejez (u jídel, která normálně jí). Ale když mi za celý den sní snídani, trochu dopolední svačinky a k odpolední tři plátky pomeranče, a přesto nechce večeři, tak už fakt nevím. Když nechce jíst přes den, tolik to neřeším, ale na noc chci, aby jedl. Večeři do něj doslova nacpu, i když za cenu, že je to u pohádky, kdy moc nevnímá, že jí. Sotva má jít spinkat, stoupne si v postýlce a že má hlad. To už tedy většinou nic nedostane a musí jít spinkat, i když sotva odejdu, tak se vzteká a naříká, ale maximálně pět minut. Často se vzbudí kolem půlnoci, že chce jíst. Snažím se ho ukonejšit jinak, aby mi jedl přes den. Potom je schopný spát i do osmi. Rostou mu zadní stoličky, ale to už asi tři měsíce a představa, že se to bude horšit, je fakt děsná. První už se mu prořízla a zlobit začal až teď, když se mu prořezává druhá. Jinak je většinou spokojené, živé a veselé dítě. Taky jste to některá zažila? Co s tím? Přejde to?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

mixa30
Kecalka 327 příspěvků 24.01.17 19:13

U nás normální stav :) Kolem toho druhého roku, přestal jíst, jedl jen suché rohlíky a sladkosti a křupky( ty nedostával, ale vím, že by to spořádal na posezení). Náš malý ale do dvou let pil před spaním flašku UM, tak tam byla aspon jistota, že se nají. Teď je to tak, že třeba 14 dní jí jak kyselina a pak 14 dní to do něho sotva nasoukám :) Ještě teď někdy stratím nervy, když nechce jíst a to už jsem si na tuhle situaci docela zvykla. ale jinak je zdraví má 27 měsíců 95 cm a skoro 15 kg :) Půst se na něm fakt nepodepisuje :)

rvhp
Kecalka 169 příspěvků 24.01.17 19:17

@Strz @mixa30 To samé u nás. 14 dni je jak otesanek a 14 dni přežívá na jogurtech.

Renaku
Ukecaná baba ;) 2123 příspěvků 4 inzeráty 24.01.17 19:23

Nerostou mu náhodou pětky? U nás to trvalo snad půl roku. Já bych ho nechala, pokud normálně prospívá. A před spaním nemá mlíko?

kacka52
Závislačka 4150 příspěvků 24.01.17 19:25

Z mojí dcery by tě asi trefilo. Je to těžký nejedlík. Když sní alespoň něco k večeři, je to úspěch. Už jsem se za těch 2,5 roku naučila to neřešit. Má den, kdy jí v pohodě a hodně (asi 2× za měsíc), no a zbytek prostě jíst nechce, nemá hlad. Ráno si dá suché pečivo s kakaem, oběd jak kdy, někdy ho sní, někdy se v tom dloube, na svačiny většinou ovoce nebo jogurt, taky sázka do loterie, večeře zbytek od oběda nebo pečivo. Dnes na 3leté prohlídce měla 13,5 kg a 93,5 cm.

Pomka
Kelišová 7319 příspěvků 24.01.17 19:39

@kacka52 tak moje dcera ma pri stejne vysce stejnou vahu. I kdyz je tedy o dost mladsi nez tvoje. Mam taky nejedlika. Uz asi paty den neveceri a temer neobedva. Dnes k obedu 5 lzic polevky a byla jsem rada. Mne se taky budi v noci hlady. Vecer pred spanim davam flasku UM a jeste jednou v noci.

kacka52
Závislačka 4150 příspěvků 24.01.17 19:49

@Pomka Dcera spí naštěstí v pohodě celou noc. Nemá prostě nějak hlad :nevim: Je schopná do sebe nacpat 250g vaničku jahod, docela v pohodě prý jí ve školce svačiny i obědy. Já už to doma neřeším, nechce, tak nejí. Spíš mi vadí, když má hrozný hlad, hrozně chce jogurt a i když se 3× ptám, jestli opravdu ho bude jíst, sotva se ho dotkne. To bych vraždila. Nemá ani vyloženě oblíbená jídla. Jednou bramborou kaši sní s chutí, za 14 dní už zas nechce. Jedinou stálicí jsou vývary, ty jí poměrně pravidelně a polévky obecně. Kromě kulajdy, tou včera i dnes pohrdla :mrgreen:

Tamtama
Extra třída :D 11779 příspěvků 24.01.17 21:02
@kacka52 píše:
Z mojí dcery by tě asi trefilo. Je to těžký nejedlík. Když sní alespoň něco k večeři, je to úspěch. Už jsem se za těch 2,5 roku naučila to neřešit. Má den, kdy jí v pohodě a hodně (asi 2× za měsíc), no a zbytek prostě jíst nechce, nemá hlad. Ráno si dá suché pečivo s kakaem, oběd jak kdy, někdy ho sní, někdy se v tom dloube, na svačiny většinou ovoce nebo jogurt, taky sázka do loterie, večeře zbytek od oběda nebo pečivo. Dnes na 3leté prohlídce měla 13,5 kg a 93,5 cm.

nápodobně, jen starší měl na tříleté 14 kg a přes 100 cm (jsem líná se zvednout a podívat :mrgreen: ).. a nejí pořádně doteď, bude mu 5
a mladší (2,5) má tohle období teď taky..

kacka52
Závislačka 4150 příspěvků 24.01.17 21:12

@Tamtama Já jsem taky nebyla žádný velký jedlík, tak to má dcera po kom mít. Bylo období, kdy mě jídlo vyloženě obtěžovalo :mrgreen: Já jsem se s tím smířila a vařím nějak podle ní, aby aspoň trochu snědla. Myslím, že zvládnu i dva nejedlíky, tam už rozdíl asi nebude.

Pomka
Kelišová 7319 příspěvků 24.01.17 21:17

@kacka52 tak na skolku jsem zvedava. Jestli tam bude jist… :think: jinak moje neji temer mlecne veci, ani moc brambory, polivky nic. Oblibena jidla ma, to ovsem znamena taky, ze si da jen par lzicek. Povetsinou jidlo ani neochutna. Dle doktorky hubena neni, asi ten sunar :D

axelina
Ukecaná baba ;) 2018 příspěvků 3 inzeráty 24.01.17 21:18

@Strz ahoj u nas se to tak střídá po měsíci…mam syna 4.5 roku a nikdy moc dobře nejedl…ted má asi mesic že nejí skoro vubec.. teda jedl by mlsky ale teple jidlo do něj nedostanu… snažím se teda omezovat mlsky a nabizet ovoce zeleninu aby měl vyvážený jídlo ale že nechce jist nic teplýho tím se nestresuju…

Tamtama
Extra třída :D 11779 příspěvků 24.01.17 21:35

@kacka52 já prý jako dítě jedla jen suchý rohlík a banán :lol:

kacka52
Závislačka 4150 příspěvků 24.01.17 21:46

@Pomka Školka dokáže poměrně zázraky, alespoň v našem případě. Včera jsem vařila bulgur s pečenou zeleninou, doma pohrdla. Dnes to dostala na oběd do školky (chodí do soukromé, obědy dodávám) a snědla půlku porce. Ten dav dětí je mocný. Ona i když je se stejně starým bratrancem, tak žere jak nikdy :mrgreen: U dcery je problém maso, vejce, houby, vařená zelenina, jogurty taky moc nejí, buchty/koláče vůbec. Má ráda těstoviny (omáčky ze zeleniny mixuji), bramborové noky, kaši. Ale není to pravidlo, někdy nejí ani to.

kacka52
Závislačka 4150 příspěvků 24.01.17 21:48

@Tamtama Já sladkosti, sladkosti a jen sladkosti :mrgreen: Naši byli poměrně benevolentní a taky to neřešili. Z obliby sladkostí jsem vyrostla, naopak teď sladké nemám ráda.

Strz
Povídálka 41 příspěvků 24.01.17 22:06

Děkuju za uklidnění. Je mi jasné, že nás prcek není výjimkou, ale dřív jedl hezky, tak jsem z toho nervózní. Hlavně se bojim, aby neměl v noci hlad. UM nikdy neměl, takže ho ani ted na noc nedostává. Proto mám pocit, že do něj alespoň na noc musím nějake jídlo dostat. A to nás od dubna čekají jesličky… Snad to bude opička, a když jedi ostatní děti, bude on taky. Ted je hlavně šílene od něj večer odcházet s tim, že má spinkat, zatímco on stoji v postýlce a porad opakuje mami hami, ačkoli večeři snědl a víc už stejne nechce. Doufám, že to brzy skonci

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak Babiš ml. psal o Protopopových? Jí nedůvěřuji, ten Rus se mi smál!

Kauza Čapí hnízdo a Andrej Babiš mladší hýbe celou veřejností i politickou... číst dále >

Řeším Jirkovy dluhy a jsem ve stresu! Andrea Pomeje vysvětlila svůj údajný nezájem

Zatímco nejlepší kamarád Jiřího Pomejeho Pavel Pásek a jeho tatínek Jiří... číst dále >

Články z Ona Dnes

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >