Dvouletý nesní normální jídlo!

Anonymní
21.6.20 21:43

Dvoulety nesni normálni jídlo!

Mám syna 2 roky a měsíce a to co předvádí mě dožene snad do Bohnic.
Už několik měsíců odmítá jist normální jídlo, tim myslím jako třeba ryzi s masem těstoviny, brambory, atd. Vlastne to nesnedl nikdy, pokud to bylo vcelku. Neznám, co je to mu dát oběd s nama aby jedl :zed:
Už nemůžu, dnes zas predvedl scénu s lososem, když jsem to na něj zkoušela po 14 dnech znovu.
Musela jsem se jít vydýchat pryč, nebo jsem měla chuť mu nasekat už!!
Dřív jedl obědy, ale stylem hory omáčky, aby to nebylo suché, maso na minipidi kousky a stejně to plival, nebo se nadavoval. Ale jiné tvrdé věci sní, na čem třeba bych si třeba ja vylamala zuby :zed:
Pořád chce jen mliko, pečivo, nebo dětské kaše. Z jídel, co jime my, dá trochu polivky. Když mu jen něco nabídnu, začne vřískat a vzteka se, že dostane příšerný hysterak na půl hodiny, až je celý propoceny. Radši nic nesni a hladovi.
Jak kdyby to jídlo bylo otrávené. Je mu jedno, že my jime, že jí 4 lety bratr, nic ho z jidla nezajímá. Nemůže být pořád na pecivu, jogurtu a kaši :,(
Už nemůžu, za ty mesice to na mě došlo a já já z toho fakt zoufalá. Nenutím nabízím, nekricim, nechce ani NIC ochutnat. Ze zoufalství jsem mu v restauraci objednala hranolky. Jen je viděl a hned řekl ne, nechci! Ani parek v rohlíku, do toho by ani nekousl. (schválně uvádím oblíbené dětské jídla, jinak jime celkem zdrave)
Aniž by cokoliv ochutnal, hned křičí nechci!. Za půl roku by mohl do skolky a co by a jak jedl? On se umí davit stylem, že se poblije :zed: vytáčí mě to vím dal víc a cím je starší, tím je horší.
Rostou mu stoličky, ale přece ta nechuť netrvá několik měsíců, ne? :( holky poraďte, klidně i nlazonecpro mě, jsem fakt už na dně.
Vím, že budete radit, nechceš, nejez, nic jiného nebude. Přečetla jsem spoudty diskuzi. Ale to na něj fakt nefunguje, práve naopak, má pocit vítězství :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
21.6.20 21:46

Mělo tam být 2 roky a 4 měsíce

• Nahlásit
  • Citovat
182
21.6.20 21:52

Asi nijak extra neporadim, ale napada me-jaky mate rezim pres den? jaky ma syn vydej energie? chodite hodne ven? myslim si ze kdyz je vydej, musi byt i prijem :think: takze pokud spis sedi doma, zavedla bych caste prochazky, hrani s detmi atd.,to by mu melo vytravit ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4045
21.6.20 21:52

No, když mu to pečivo (představuji si pod tím rohlík) nebo kaši nedáš, tak co se stane?
Není to tak, že mu stačí chvilku trucovat s řvát, a vy povolíte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9419
21.6.20 21:54

A sklenicku sni? Nejstarsi holka jedla sklenicky cca do 2r, nemixovane nepozrela. Tak jsem ji davala sklenicky. Mela jednu na 2 dny. Pak trochu zacla neco normalniho, rozjedla se az ve skolce, sla ve 4.5r. Ted sni celkem vse (8r), neni nakonec vubec mlsna, jen ji nejede varena zelenina.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.6.20 21:55

Syn taky tragédie s jídlem od začátku, ale ne teda jako u vás… Je mu už 5 let a zlepšilo se to velmi. Nesmíš mu dávat nic, co mu chutná z toho co jsi psala, a hlavne ne to mleko, protože to je velmi energeticky vydatné. Zacni klidne ovocem, to je sladké. Udrlat to hrou, smat se u toho. At to zkusi treba i nekdo jiný s ním. Treba babicka. O vikendu ho tam poslat…Jinak nám školka pomohla. Ze zacatku tam taky nic nejedl. Postupne se to zlepšovalo a ted uz se tam i nají. Asi příklad ostatních dětí. Ale učitelky z nej nemohly. Nejdřív mě poučovaly, myslely, že za to můžu já. Ale pak pochopily…nekdy to tak dítě má je to boj o nervy. Držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
21.6.20 21:58

@biancaa chodíme ven 2× denně. Když jdeme přísl staršího do skolky. Jsme před 1.5 h venku. Odpoledne jdou s manželem na 2 h ven. Každý všední den, o víkendu ještě víc. Je pořád v pohybu, hlad má, řekne, že chce jist. Právě třeba tu kaši, nebo chleba (rohlíky neji, má rád chleba - zitny, toustovy, obyc, celozrnný atd, opeceny s oliv. oleji jako krutony v troubě, a jinak naštěstí namazany ji(šunka, sýr vejce atd). Neplacam ho suchým rphlikem místo jídla.) kaše třeba s avokadem, ořechy, nebo jiné ovoce. Nesladim.

@J_Doe rve a jak přestane, jde si místo oběda (kaše) lehnout a usne hladový. Na svačinu mívá chleba s něčím a zeleninu. To sní.

• Nahlásit
  • Citovat
8599
21.6.20 21:58

Hele, moje kamarádka měla dvojčata, k oběma stejný přístup. Jeden byl zrout, co mu dala, snědl a druhý? Do svých skoro 5 let byl živ jen z jogurtu, tatranek a kaší. Zkoušela všechno, psychologa, jídlo dávat stříkačkou, nechat hladovět, byla svého času totálně na složení. A nakonec se to že dne na den zlomilo a dneska jsou oba už dvanáctiletí velcí kluci. Ale jinak ano, synovi rostly stoličky nedávno a jsou věci, které od té doby nechce jíst, i když je má dávno venku. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.6.20 22:02
@Hobitka neji, driv je jedl, teď za boha ne a ne :cert:
@Anonymní píše:
Syn taky tragédie s jídlem od začátku, ale ne teda jako u vás… Je mu už 5 let a zlepšilo se to velmi. Nesmíš mu dávat nic, co mu chutná z toho co jsi psala, a hlavne ne to mleko, protože to je velmi energeticky vydatné. Zacni klidne ovocem, to je sladké. Udrlat to hrou, smat se u toho. At to zkusi treba i nekdo jiný s ním. Treba babicka. O vikendu ho tam poslat…Jinak nám školka pomohla. Ze zacatku tam taky nic nejedl. Postupne se to zlepšovalo a ted uz se tam i nají. Asi příklad ostatních dětí. Ale učitelky z nej nemohly. Nejdřív mě poučovaly, myslely, že za to můžu já. Ale pak pochopily…nekdy to tak dítě má je to boj o nervy. Držím palce.

Dekuji, babičky jen kroutí hlavou a mamka mi řekla, že jsem si ho tak naučila, to fakt chceš slyšet. Nikdo ho nenakrmi, ani kdyby se na řasy stavěl. Sám taky jist nechce, i když to umí. Ji jen to pečivo, jinak lžíci ho musím krmit. :(
Když vidím ostatni děti, jak s chutí ji, je mi na nic. Přitom je šikovný, mluví ve větách, umí spoustu věci, od 2 jezdí na koloodrazedle. Už mu i dřív docela kousky nevadily, najednou že dne na den zlom a přestal jist vše, co jedl.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
21.6.20 22:03

Mně to dělá šestiletý. Dneska měl k obědu půl naběračky polévky. Jinak nic. Nejí pečivo, maso, brambory, kaše, knedlíky, jogurty…
K snídani měl pár lesních jahod s mlíkem a k večeři půl okurky.
Denně jsou kolem jídla scény. Jíst nenutím. Je to jeho boj. On se vždycky nakonec nají, když má hlad.
Dneska jsme neměli moc pohybu (pršelo, ale mezi deštěm jezdil 2 hodiny na kole). Ale on takto jí běžně. Nedávno jsme jeli 20 km na kole a jemu stačil k večeři hrnek kakaa.
Za mě je nejlepší neřešit. Je nějaký problém, že se nenají? Nechala bych ho. Zdravé dítě u plného talíře dobrovolně hlady neumře.

• Nahlásit
  • Citovat
3976
21.6.20 22:06

A co se stane, když ten jogurt, pečivo, kaše.. nedostane? Bude hlady týden? Jeden Náš syn taky strašně nerad ochutnava nová jídla, nedá si taky ani ten parek v rohlíku, čokoládu,… taly by se nejradši celý den call rohlíkem, krupkama, jogurtama… je jasný, že se když celej den tláská takový blbosti, tak nemá pak hlad a normální jídlo (oběd, večeře.. ) si nedá.. začala bych tím, že nebude vůbec dostávat žádná mezi jídla. Snídaně, svačinu, oběd, svačinu, večeře. Když jedno z toho nesni, dostane až to dalsi, do té doby nic. A dostane obvyklou porci, žádná dvojitá svačinu jen proto že předtím nesnedl oběd. U nás to pomohlo, trvalo to asi 14 dni, kdy jsem měla pocit, že mi chudák umře hlady, řevem, já. ho umlatim nastvanim…Ale nic z toho se nestalo. Jeden den si prostě lžičku toho oběda dal a zjistil, že mu to vlastně chutná. I teď má problém ochutnat nová jídla, ale má to povinné. Jedno sousto. Když hodně nechutná může vyplivnout, nemusí to spolknout. Ale ochutnat prostě musí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.6.20 22:06
@Aduš8 píše:
Hele, moje kamarádka měla dvojčata, k oběma stejný přístup. Jeden byl zrout, co mu dala, snědl a druhý? Do svých skoro 5 let byl živ jen z jogurtu, tatranek a kaší. Zkoušela všechno, psychologa, jídlo dávat stříkačkou, nechat hladovět, byla svého času totálně na složení. A nakonec se to že dne na den zlomilo a dneska jsou oba už dvanáctiletí velcí kluci. Ale jinak ano, synovi rostly stoličky nedávno a jsou věci, které od té doby nechce jíst, i když je má dávno venku. :nevim:

Já vím, pořád si říkám, že se to spraví, ale bohužel, je to fakt horší a, horší. Starší měl období, kdy taky min jedl a to jsem si myslela, jaký je to nejedlik. Ale na tohodle neměl. Starší se opravdu rozjedl ve školce, doma ho musím i krotit, pořád vy nebo jedl. Ale zas jemu kousky od 15 měs nevadily vůbec. Mladší syn ji jak mimino složením a konzistenci jídla :?

• Nahlásit
  • Citovat
4045
21.6.20 22:10
@Anonymní píše:
@biancaa chodíme ven 2× denně. Když jdeme přísl staršího do skolky. Jsme před 1.5 h venku. Odpoledne jdou s manželem na 2 h ven. Každý všední den, o víkendu ještě víc. Je pořád v pohybu, hlad má, řekne, že chce jist. Právě třeba tu kaši, nebo chleba (rohlíky neji, má rád chleba - zitny, toustovy, obyc, celozrnný atd, opeceny s oliv. oleji jako krutony v troubě, a jinak naštěstí namazany ji(šunka, sýr vejce atd). Neplacam ho suchým rphlikem místo jídla.) kaše třeba s avokadem, ořechy, nebo jiné ovoce. Nesladim.@J_Doe rve a jak přestane, jde si místo oběda (kaše) lehnout a usne hladový. Na svačinu mívá chleba s něčím a zeleninu. To sní.

Ale tak to zas nezní úplně tragicky.
Chleba - ok, ale vyhýbala bych se toustovému, bílému a pod. Ideálně domácí kváskový, nebo když kupovaný, tak co nejkvalitnější. Pokud s tím sní trochu zeleniny, tak super.

Kaše, pokud nesladíš, a sní ti s tím ořechy - taky super. Co jsou to za kaše? Zejména aby nebyly instantní (slazené od výroby), a jenom krupičné. Ovoce - skvělé.

Co se týká dalších návyků - absolutně bych nedávala nic sladkého, ani slazeného.

Normální vařené jídlo nabízela, ale nenutila. Čím větší tyátr okolo toho bude, tím hůř. Takže nabídla oběd - nechceš, nemusíš, jídlo odnesla, a příští jídlo bude za x hodin. Možná bych ubrala mléka, to hodně nasytí (dala místo toho vodu), ale jinak to zas taková tragédie není…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.6.20 22:10

@chaela máš pravdu, jenže on opravdu mezi jídly nedostává nic. A treba týden hladovet bych ho asi nedokázala nechat :oops: jsme fakt dost venku a když má hlad, je protivný a když je něco jinak, než on by chtěl, začne hysterak, že s ním nic nehne, max ho tam prikurtovat do kočáru, ten ale už nepoužíváme. Jeví tak, že lidi nakupuji ven z oken, co se děje :zed:
Hladový je tak vztekly a protivný, že bych radši seděla s ním doma. Začalo mu docela pozdní období vzdoru, před 2 měsíci takové divadlo co umi teď ještě nedělal, bylo to docela vysmate klidně dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
4045
21.6.20 22:12
@Anonymní píše:
@Hobitka neji, driv je jedl, teď za boha ne a ne :cert:Dekuji, babičky jen kroutí hlavou a mamka mi řekla, že jsem si ho tak naučila, to fakt chceš slyšet. Nikdo ho nenakrmi, ani kdyby se na řasy stavěl. Sám taky jist nechce, i když to umí. Ji jen to pečivo, jinak lžíci ho musím krmit. :(
Když vidím ostatni děti, jak s chutí ji, je mi na nic. Přitom je šikovný, mluví ve větách, umí spoustu věci, od 2 jezdí na koloodrazedle. Už mu i dřív docela kousky nevadily, najednou že dne na den zlom a přestal jist vše, co jedl.

Nekrmila bych ho. Dostal by jídlo, lžíci, a najez se jak umíš… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama