Dvouletý syn kreslí po zdech

339
19.8.21 11:54

Dvouletý syn kreslí po zdech

Ahoj, Řeším to už delší dobu, dvouletý syn mi kreslí po zdech. Domluva nepomohla, dostal i na zadek. Zabavila jsem mu voskovky, vzal si pastelky, vzala jsem mu pastelky našel si propisku :( už nevím kudy dál. Dnes jsem šla jen zamést chodbu a stihl prokreslit dvě zdi, lednici a stůl :nevim: naštěstí se chystáme malovat ale i tak, nemůžeme přeci malovat každý měsíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6259
19.8.21 11:58

@Dany.dee proste nesmí mít k tomu přístup :nevim:. projdi to u vás, sesbírej psací potřeby a ukliď je a s malým víc kresli

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16729
19.8.21 12:00
@Dany.dee píše:
Ahoj, Řeším to už delší dobu, dvouletý syn mi kreslí po zdech. Domluva nepomohla, dostal i na zadek. Zabavila jsem mu voskovky, vzal si pastelky, vzala jsem mu pastelky našel si propisku :( už nevím kudy dál. Dnes jsem šla jen zamést chodbu a stihl prokreslit dvě zdi, lednici a stůl :nevim: naštěstí se chystáme malovat ale i tak, nemůžeme přeci malovat každý měsíc.

No… a proč tedy Tvůj dvouletý syn má pastelky volně k dispozici? :nevim:

Stačí snad psací potřeby dát mimo dosah dítěte a vytáhnout je pouze v případě, že se posadí ke stolku a bude ve Tvém dohledu… a je po problému :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26992
19.8.21 12:00

Veškeré psací potřeby mimo dosah a to i rtěnky, balzámy na rty, razítka a další.
U nás jedno dítě kreslilo jednou a nechalo si to vysvětlit, mladší kreslil vždy, jak měl šanci snad ještě v 5 letech.
Prostě někdo k tomu je náchylnější a vysvětlit si to nedá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1353
19.8.21 12:01

Natrela jsem lednici tabulovou barvou a dala ji k tomu kridy. To kresleni ve stoje na velkem prostoru je proste bomba a nedivim se, ze to deti laka :) na zemi kreslime na velkym balicaku. Krome toho, ze je to fakt zabavnejsi, tak si dite i lip uvolnuje ruku v ramennim kloubu.

Jinak bych proste nechala zed pokreslenou, ono se to nezblazni a vymalujete treba za rok. My mame u cmaranice na zdi v obyvaku listecek jako v galerii: Ella 1,5 roku :lol:

Tvoje dite ma pravdepodovne senzitivni obdobi pro kreativitu, kresbu… a tim, ze mu v tom branis a dokonce ho trestas, mu nedelas dobrou sluzbu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52372
19.8.21 12:02

Pokud nezabralo vysvětlení, dostal by pořádně přes ruce. A samozřejmě nenechávat volný přístup k psacím potřebám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26992
19.8.21 12:02
@Pidulka1991 píše:
@Dany.dee proste nesmí mít k tomu přístup :nevim:. projdi to u vás, sesbírej psací potřeby a ukliď je a s malým víc kresli

Syn nenávidí kreslení. Ještě ve 4 letech nesměl na papíru nechat stopu, ale na zdech mu to nevadilo :mrgreen: :lol:
My se starším malovali a on nám to kradl, aby mohl kreslit na zdi :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8245
19.8.21 12:08

Na kus volné stěny nalep bílou tapetu a ať maluje tam. Malování na velké volné ploše je důležité pro dětský rozvoj.
Vymalujete za rok, dva, až bude mít syn jiné zájmy. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25947
19.8.21 12:09

Nech ho to uklidit (i když některé k tomu úlidu přistupují s nadšením :mrgreen: ) a prostě všechno, co by mohlo malovat prostě odstranit důsledně z dosahu dítěte. Malovat jen pod dozorem u stolečku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14792
19.8.21 12:15

Vsechny pastelky, fixy a propisky odstranit z dosahu a hlidat.
I kdybys ho umlatila, tak to proste zkusi znova. Oni to nejak nepobiraj.
Je to blbe obdobi, ale prejde to.

Jo a rozhodne ted nemalujte, az tak za rok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14108
19.8.21 12:18

Dve starsi to udelaly jednou okolo 20m, bylo jim vysvetleno, ze se to nedela, ani na zadek nedostaly a to bylo naposled, co to udelaly 8o. Nejmladsi? Ta se prubezne realizuje uz tri roky, nepomaha nic. Takze si jako neodpustim pravidelny vylagos, ale nakonec co. Mame tri deti, nikdo asi neceka, ze byt bude jak ze skatulky. Beztak si zvem jen rodinu nebo blizke kamarady, kteri maji take povetsinou po trech detech. Za 2roky planujeme predelavat byt, tak komplet vymalujeme, nemladsi uz bude tou dobou skolacka a SNAAD teda bude psat do pisanky :mrgreen:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25947
19.8.21 12:23

@Hobitka My čekali s malováním, až děti poberou rozum a na rekonstrukci kuchyně. Měsíc po vymalování mi upadl v koupelně lak na nehty, rozbil s a potřísnil jednu ze´d aasi za 14 dní si neslo dítě ven džus a zakoplo v předsíni a milý džusík skončil komplet na protější stěně. :mrgreen:
Manžela málem kleplo, když jsme mu to taktně oznamovali. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24506
19.8.21 12:25

Odstranit všechno psací z dosahu a dávat jen pod dohledem. Náš to dělá taky, akorát mám ještě staršího a ten má třeba pastelky do školy apod, že je občas někde nechá ležet a mladší se toho zmocní. Nebo když nemá pastelky, tak si poradí jinak, třeba rukama od čokolády nebo našel nějaká autíčka co dělají barevné šmouhy a jezdí po zdi s tím :roll: taky moc neporadím coby, na našeho neplatí domluvy, plácnutí, vyjednávání ani rozčilování se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14108
19.8.21 12:27

@Svistice Zakon schvalnosti funguje, co :mrgreen: :mrgreen::hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34617
19.8.21 12:30
@Dany.dee píše:
Ahoj, Řeším to už delší dobu, dvouletý syn mi kreslí po zdech. Domluva nepomohla, dostal i na zadek. Zabavila jsem mu voskovky, vzal si pastelky, vzala jsem mu pastelky našel si propisku :( už nevím kudy dál. Dnes jsem šla jen zamést chodbu a stihl prokreslit dvě zdi, lednici a stůl :nevim: naštěstí se chystáme malovat ale i tak, nemůžeme přeci malovat každý měsíc.

Donekonečna to dělat nebude. Nedovolila bych mu to, určila jednu zeď, dala tam tu popisovací tabuli na mazání a mohl by čmárat tam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat