EEG a autismus

Anonymní
8.6.13 11:50

EEG a autismus

Hezký den,

dá se podle EEG zjistit, zda je dítě autistické? (u dvouletého dítěte).

Moc děkuji a omlouvám se za anonym

K.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
kaštinka
8.6.13 11:54

To je zajimava myšlenka. Je tu uzavřena diskuze Poruchy autistickeho spektra, můžeš se zeptat i tam. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.6.13 11:56

@kaštinka díky, píšu ti SZ ;)

• Citovat
  • Nahlásit
2069
8.6.13 12:02

Ahojky-řekla bych že ne. Moje spolužačka ze základky má chlapečka, když mu prokazovali ve dvouch letech autismus, tak ji sním honili po všem možném neuroložka jim dělala EEG posléze CT mozku a řekli jí, že nic nezhledali jiného, že má mozeček, jako normální dítě. Ale nejvíce to bylo patrné podle chování- když na něho mluvila, tak se díval uplně jinam, žádný oční kontakt a stále si zacpával uši a byl, jakoby duchem nepřítomen. Dokonce zpočátku si myslela, že asi jen neslyší a bude hluchy, ale po všech vyšetření i na ušním byl se potvrdil, že je to autismus.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.6.13 12:11

@kotýsek díky, ona asi autistická nebude, když tak bude mít asi jen nějakou lehčí formu. Oční kontakt celkem i má, na jméno reaguje, když má teda čas a chuť :roll: :lol: uši si nezacpává, ale nemluví :|

Ještě jednou děkuji za reakci.

Zakladatelka

• Citovat
  • Nahlásit
2069
8.6.13 12:12

Jen ještě -to je jen taková moje myšlenka-jestli znáš doktora JONÁŠE on se zabívá alternativní medicínou-svou ordinaci má v Praze. Tady od nás z Moravy jezdí, až k němu do ordinace do Prahy. Klidně zagogluj na netu o něm toho najdeš hodně. Tak nedávno měl přednášky v Brně a tam tvrdil, že dokáže autismus vyléčit! Já si myslím, že kdyby to tak nebylo, tak se tím nemuže všude možně prezentovat. Já osobně bych to vyzkoušela, mužete tím jedině získat–nic stratit. To je můj názor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2069
8.6.13 12:15

Ten chlapeček, už má šest let a taky nemluví, jen ukazuje prstem a vydá zvuk uuu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.6.13 12:17

@kotýsek děkuji, jdu pohledat. Vyzkouším všechno, abych ji mohla pomoct.

• Citovat
  • Nahlásit
2069
8.6.13 12:21

Ale oni ti autisti nejsou jako hloupí oni mají takovej svuj svět v kterém si žijí-maminka mu třeba něco řekne, at něco udělá a vypadá to, že ji nevnímá a za chvíli ejhle udělá to, co po něm chtěla před patnácti minutama. Vypadá, že nevnímá a nemluví a na počítači ji zničeho nic napíše KOUZELNÁ ŠKOLKA. Je to zajímavé

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11690
8.6.13 12:23

Zakladatelko, myslím, že prožíváme stejnou věc, já mám syna 2,5 nemluví, začali jsme lítat po doktorech, kdyžtak písni sz a pokecáme o tom.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.6.13 12:26

@Melody 4 já ti chtěla napsat už dřív, všimla jsem si, že řešíš to samé.
Písnu SZ ;)

• Citovat
  • Nahlásit
3890
8.6.13 12:41

U nas se taky nemluvi… ale to by bylo kazde treti dite autisticke kdyby se to posuzovalo jen podle toho :nevim: ja bych to tak nehrotila :hug: a co se tyce doktora co leci autismus… ehm… to by snad dostal nobelovku ne? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.6.13 12:52

@xlenushkax díky :hug: A kolik je tvému dítku?

Co jsem četla, tak v USA prý autismus léčitelný je, snad biomodulární léčba, ale nechci kecat.
Nedávno muž četl v Reflexu, že i Apla, která se autismem zabývá, za diagnostiku chce kolem pěti tisíc, je jeden velký byznys. Jsme na pořadníku, čekačka tam je rok…

zakladatelka

• Citovat
  • Nahlásit
29
10219
8.6.13 14:24

Taky mám dceru co moc nemluví (v říjnu 3 roky).Chvíli jsem uvažovala o autismu, ale zase jinak je ok až moc. Všemu rozumí, vše vykoná - co se po ní chce.Je spíše ukazovací. A dr. tvrdí, že tam to bude později. Ukazovací děti to tak prý mají. :nevim: Ale dokáže říct i telefon - pokud chce a pěkně jako dospělý. Doufám, že se ve školce rozmluví neb jinak je společenská a komunikativní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3890
8.6.13 15:35

Hodne deti do 3 let nemluvi… ale urcite to neznamena autismus 8o takze do teto doby bych to neresila… akdyz uz muze to byt spousta jinych zalezitosti proc jeste nemluvi… ne rovnou to nejhorsi…

@Anonymní píše:
@xlenushkax díky :hug: A kolik je tvému dítku?

Co jsem četla, tak v USA prý autismus léčitelný je, snad biomodulární léčba, ale nechci kecat.
Nedávno muž četl v Reflexu, že i Apla, která se autismem zabývá, za diagnostiku chce kolem pěti tisíc, je jeden velký byznys. Jsme na pořadníku, čekačka tam je rok…

zakladatelka

nase slecna ma 19 mesicu… nekdy me ignoruje.. tedy docela casto.. rve, hazi sebou o zem… takze bych taky mohla stresovat… ale proc kdyz s tim ted stejne nic neudelam… no ja jsem tedy nikdy nikde nevidela ze by byl lecitelny… mozna to nekdo o sobe tvrdi, ale v skutecnosti to je jen zneuzivani duvery zoufalych rodicu… a kdyby to tak bylo, tak se tahle „revolucni metoda“ lecby autismu dostane do celeho sveta… ja mam treba roztrousenou sklerozu a taky jsem se uz na internetu setkala s tvrzenim ze nekdo to umi lecit… za nadhernou castku :) vic jsem to neresila :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat