EET a prodej zboží, které vyrobím

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.18 21:07
EET a prodej zboží, které vyrobím

Prosím anonym zatím jen uvažuji a rodina to nemusí vědět.

Moc prosím o radu, pokud bych prodávala, oblečení které sama vyrobím, týká se mě EET? Mám v plánu jak e- shop, tak nabídnou na přímo do obchodu.

děkuji za opověď

Reakce:

Laureatka
Kecalka 119 příspěvků 17.10.18 21:21

V případě, ze chodí platby na účet, není povinnost. Musí byt při platbach v hotovosti a paradoxne i platbách kartou, které Vám ale taky dojdou na účet, tak to nechápu. Obchodum by jste musela dávat jen na fakturu, aby to šlo převodem.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.18 21:25

@Laureatka děkuju, takže u e-shopu trošku neproveditelný, budu muset eet nastudovat :think:

VeKo
Generální žvanilka 21006 příspěvků 17.10.18 21:34

Od 1.3.2018 se tržby placené kartou EET evidovat nemusí.
Jinak pokud to bude oblečení vlastní výroby, spadá to do 4.vlny a ta ještě není spuštěna.

Více na www.etrzby.cz :palec:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63292 příspěvků 3 inzeráty 17.10.18 21:35
@Anonymní píše:
@Laureatka děkuju, takže u e-shopu trošku neproveditelný, budu muset eet nastudovat :think:

Co je u eshopu neproveditelneho na platbe prevodem?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.18 21:42

@VeKo díky kouknu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.18 21:43
@j.a.n.i1 píše:
Co je u eshopu neproveditelneho na platbe prevodem?

myslela jsem pouze faktury ne platby převodem

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27339 příspěvků 17.10.18 23:29
@Laureatka píše:
V případě, ze chodí platby na účet, není povinnost. Musí byt při platbach v hotovosti a paradoxne i platbách kartou, které Vám ale taky dojdou na účet, tak to nechápu. Obchodum by jste musela dávat jen na fakturu, aby to šlo převodem.

obchodům může dávat i hotově, pokud prodává vlastní výrobky, zatím EET vůbec nepotřebuje… a platby kartou taky EET nepodléhají… a mimo jiné, faktura je jen doklad, ne způsob platby, i faktura může být placená hotově…

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27339 příspěvků 17.10.18 23:31
@Anonymní píše:
myslela jsem pouze faktury ne platby převodem

co je těžkého nebo neproveditelného na vystavení faktury? Navíc, většina eshopů už má vystavení faktury nastaveno automaticky kliknutím na jedno tlačítko… takže něco, co zvládne i malé dítě, když mu ukážeš, kam kliknout…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.18 09:10

@Regina Hero děkuji na informace

@Regina Hero píše:
co je těžkého nebo neproveditelného na vystavení faktury? Navíc, většina eshopů už má vystavení faktury nastaveno automaticky kliknutím na jedno tlačítko… takže něco, co zvládne i malé dítě, když mu ukážeš, kam kliknout…

myslela jsem tím, že by e-shop fungoval jen na faktury, ale pokud eet zatím mít nemusím o to líp

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63292 příspěvků 3 inzeráty 18.10.18 09:17
@Anonymní píše:
myslela jsem tím, že by e-shop fungoval jen na faktury, ale pokud eet zatím mít nemusím o to líp

A kde je problem, aby tak fungoval?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.18 09:32
@j.a.n.i1 píše:
A kde je problem, aby tak fungoval?

vlastně nevím,ještě si ten nápad musím nechat projít hlavou, jen zatím zjištuju co by mě čekalo za překážky a jestli posbírám odvahu to zkusit

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27339 příspěvků 18.10.18 10:03
@Anonymní píše:
@Regina Hero děkuji na informacemyslela jsem tím, že by e-shop fungoval jen na faktury, ale pokud eet zatím mít nemusím o to líp

zkus si pročíst pořádně www.jakpodnikat.cz
Faktura je faktura, EET není faktura… v eshopu stejně musíš vystavit zákazníkovi doklad, a je jedno, jestli ti zaplatí hotově při osobním odběru nebo na účet… neznám eshop, který by neuměl generovat automaticky faktury k objednávkám… a je jedno, jestli spadáš do EET nebo ne… máš trochu asi zmatek v pojmech, mrkni na ty stránky, tam je vše krásně rozepsané…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.18 10:17

@Regina Hero díky kouknu, přiznávám že zmatek v tom mám
nechci do toho vletět po hlavě a pak se divit

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

„Herečka“ Jiří Pomeje: Před fotografy se belhal, pak skotačil jako kozák

Dva dny byl nezvěstný a nikomu se neozýval. Jeho nejbližší trnuli strachy a... číst dále >

Řeším Jirkovy dluhy a jsem ve stresu! Andrea Pomeje vysvětlila svůj údajný nezájem

Zatímco nejlepší kamarád Jiřího Pomejeho Pavel Pásek a jeho tatínek Jiří... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přechodem trpí obě pohlaví, muži to však mají složitější

Zatímco menopauza je známá věc, andropauza je stále tak trochu tajemstvím.... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >