EET a prodej zboží, které vyrobím

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.18 21:07
EET a prodej zboží, které vyrobím

Prosím anonym zatím jen uvažuji a rodina to nemusí vědět.

Moc prosím o radu, pokud bych prodávala, oblečení které sama vyrobím, týká se mě EET? Mám v plánu jak e- shop, tak nabídnou na přímo do obchodu.

děkuji za opověď

Reakce:
Laureatka
Kecalka 119 příspěvků 17.10.18 21:21

V případě, ze chodí platby na účet, není povinnost. Musí byt při platbach v hotovosti a paradoxne i platbách kartou, které Vám ale taky dojdou na účet, tak to nechápu. Obchodum by jste musela dávat jen na fakturu, aby to šlo převodem.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.18 21:25

@Laureatka děkuju, takže u e-shopu trošku neproveditelný, budu muset eet nastudovat :think:

VeKo
Generální žvanilka 21060 příspěvků 17.10.18 21:34

Od 1.3.2018 se tržby placené kartou EET evidovat nemusí.
Jinak pokud to bude oblečení vlastní výroby, spadá to do 4.vlny a ta ještě není spuštěna.

Více na www.etrzby.cz :palec:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64138 příspěvků 3 inzeráty 17.10.18 21:35
@Anonymní píše:
@Laureatka děkuju, takže u e-shopu trošku neproveditelný, budu muset eet nastudovat :think:

Co je u eshopu neproveditelneho na platbe prevodem?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.18 21:42

@VeKo díky kouknu

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.18 21:43
@j.a.n.i1 píše:
Co je u eshopu neproveditelneho na platbe prevodem?

myslela jsem pouze faktury ne platby převodem

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27535 příspěvků 17.10.18 23:29
@Laureatka píše:
V případě, ze chodí platby na účet, není povinnost. Musí byt při platbach v hotovosti a paradoxne i platbách kartou, které Vám ale taky dojdou na účet, tak to nechápu. Obchodum by jste musela dávat jen na fakturu, aby to šlo převodem.

obchodům může dávat i hotově, pokud prodává vlastní výrobky, zatím EET vůbec nepotřebuje… a platby kartou taky EET nepodléhají… a mimo jiné, faktura je jen doklad, ne způsob platby, i faktura může být placená hotově…

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27535 příspěvků 17.10.18 23:31
@Anonymní píše:
myslela jsem pouze faktury ne platby převodem

co je těžkého nebo neproveditelného na vystavení faktury? Navíc, většina eshopů už má vystavení faktury nastaveno automaticky kliknutím na jedno tlačítko… takže něco, co zvládne i malé dítě, když mu ukážeš, kam kliknout…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.18 09:10

@Regina Hero děkuji na informace

@Regina Hero píše:
co je těžkého nebo neproveditelného na vystavení faktury? Navíc, většina eshopů už má vystavení faktury nastaveno automaticky kliknutím na jedno tlačítko… takže něco, co zvládne i malé dítě, když mu ukážeš, kam kliknout…

myslela jsem tím, že by e-shop fungoval jen na faktury, ale pokud eet zatím mít nemusím o to líp

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64138 příspěvků 3 inzeráty 18.10.18 09:17
@Anonymní píše:
myslela jsem tím, že by e-shop fungoval jen na faktury, ale pokud eet zatím mít nemusím o to líp

A kde je problem, aby tak fungoval?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.18 09:32
@j.a.n.i1 píše:
A kde je problem, aby tak fungoval?

vlastně nevím,ještě si ten nápad musím nechat projít hlavou, jen zatím zjištuju co by mě čekalo za překážky a jestli posbírám odvahu to zkusit

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27535 příspěvků 18.10.18 10:03
@Anonymní píše:
@Regina Hero děkuji na informacemyslela jsem tím, že by e-shop fungoval jen na faktury, ale pokud eet zatím mít nemusím o to líp

zkus si pročíst pořádně www.jakpodnikat.cz
Faktura je faktura, EET není faktura… v eshopu stejně musíš vystavit zákazníkovi doklad, a je jedno, jestli ti zaplatí hotově při osobním odběru nebo na účet… neznám eshop, který by neuměl generovat automaticky faktury k objednávkám… a je jedno, jestli spadáš do EET nebo ne… máš trochu asi zmatek v pojmech, mrkni na ty stránky, tam je vše krásně rozepsané…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.18 10:17

@Regina Hero díky kouknu, přiznávám že zmatek v tom mám
nechci do toho vletět po hlavě a pak se divit

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Na mě útočil taky! Ozvala se pumpařka, na kterou měl David Š. mířit pistolí

Je podezřelý z vraždy pumpařky Jany (†58), on sám ale tvrdí, že nejenže... číst dále >

Dáda není ztracený případ. Které slavné ženy alkoholičky jí jdou příkladem?

Herečka Dáda Patrasová (62) se kvůli problémům s alkoholem, které odmítá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >