Egypt, dovolenka

135
3.3.05 10:54

Egypt, dovolenka

Ahoj bambulky!
Zaujímalo by ma, či je tu niekto, kto bol s ročným dieťaťom v Egypte.
Ako to dopadlo, hlavne ako ste vyriešili problém s vodou.Nemyslím pitie, ale kúpanie a sprchovanie aj detí, aj dospelých, lebo darmo, keď aj pijem vodu výlučne z uzavretých nádob, neviem si predstaviť, ako sa chrániť pri dennej hygiene.
Ako ste to riešili vy, zuby sa ešte v minerálke umyť dajú, ale to telo..! Ďakujem pekne, budem vďačná za akýkoľvek názor. :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1723
3.3.05 11:14

ahojky

Ahojky Oxano,
myslím, že je šílenství jet s ročním dítětem do Egypta, my jsem tam byli dvakrát jednou v Hurghadě a teď v září v Sharm El shaiku a i dospělý člověk má co dělat aby se uhlídal a nesnědl či se nenapil něčeho špatného či závadného,poprvé jsme byli v 2,5hvězdič. hotelu a tam to riziko bylo samozřejmě mnohem větší i co se týká výběru jídla, v Sharmu jsme byli ve 4 hvězdič. a tam to bylo super, ale tak i tak z kohoutku teče stejná voda všude, takže pokud fakt není zbytí a s dítětem musíte jet, tak musíte zvolit minimálně 4hvězdič. hotel, abyste se nemuseli bát mu dát napít v restauraci hotelu míchaných šťáv nebo čajů( v těhdle hotelích si už nedovolí převařovat kohoutkovou vodu) a ohledně hygieny sprchovat se normálně,vlasy si mýt směrem dozadu(aby vám voda nenatekla do pusy) a obličej omývat kupovanou vodou+ i zuby si čistit vodou kupovanou!!!!!!!! Ani převařená voda nepomůže-teta si jednou z ní uvařila čaj a myslela, že bude po ní(pak ji poslíčci z hotelu vařili nějaké bylinkové čaje, aby se z toho vůbec nějak dostala). Ještě jedna rada, nekupujte si mimo hotel žádné ovoce-do melounů stříkají obyč. vodu, aby byli těžší a tím získali od vás více peněz. Tak co neodradila jsem vás? Jinak pokud se týče dovolené dospělých lidí v Egyptě tak neznáme krásnější zem- nádherné moře, krásné teplíčko, milí lidé, hlavně se musí smlouvat s cenama, aby vás nenatáhli:-) V Hurghadě je spíš více rušno v SHarmu jsou resorty(dál od sebe) ale zase máte vše v místě a nejlepší koupání co se šnorchlování týče-byli jsme v jiříkově vidění, nemusí se plavat nikam daleko a vidíte korály, barevné rybičky atd. Pokud budete v Sharmu, tak jeĎte určitě na výlet do Ras mohamedu (národní park-mořský)-šnorchluje se tam a je to naprosto fantastické!!!!!!!!!!
PS: Hlavně si s sebou vezměte Smectu(na menší průjmy) + Ercefuryl(ten předepisují na infekci- je to když opravdu chytnete nějaké větší střevní problémy) nebo se dá v Egyptě koupit v lékárně přímo lék, který je určený evropanům při těhdle problémech a ¨prý také zabírá velice dobře.
Přejeme hezkou dovču(mimčo zvažte, ať pak nejste zbytečně zklamaní, u dětiček je totiž strašně nebezpečná dehydratace, která vzniká mnohem rychleji než u dospělého):-( Pááááááááááá H.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22315
3.3.05 11:27

Ahoj Oxano,
my sme byli v zari v Egyptu v Sharm el Sheiku, bylo to nadherne..... bylo tam par lidi s malyma detma...... co se sprchovani tyce, ok, zuby sme myli balenou vodou, kterou sme na hotelu meli zdarma......4*, krasne potapeni, snorchlovani.. tepla voda.......a nebylo to az tak desny s teplotou venku, prvni tyden nam bylo horko, ale pak se to uz nezdalo......
Hlavne se vyhybejte ledu...... i kdyz je delan z nezavadne vody, tak zpusobuje strevny problemy, a na ty se nam osvedcil Diax, nebo Drothazid… to tam sezenes za babku, kdyz to koupis v lekarne.....nase leky jako smecta, nebo endiaron, nebo Imodium vubec nezaberlai......jeste bych si vzala sebou aspirin sumak, osvedcil sa na boleni hlavy souvisejici s prujmem.....Ale neboj, trvalo to jenom den a pak uz bylo vse v pohode.....
Jo, co se tyce deticek… tak bych doporucovala vlastni plaz a pristup do vody od brehu, v Sarmu jsou asi jenom 2 hotely takhle delane, jinak se jde po molu. a to je pro prcky neprijatelne...... kvuli koralum......
Takze mozna s rocnym miminem bych volila spise tu Hurgadu, i kdyz tam uz neni tolik koralu. a puvodni prirody:-(

Ten nas hotel se jmenoval Iberotel club Fanara 4*....... sice drazsi, ale stalo to zato…

Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
135
3.3.05 13:31

Nuž, bambulky, nepotešili stema, ale o to potešenie mi ani nešlo.
Manžel je od začiatku proti tomu, to som vymyslela ja, ale ako pozerám , nič moc..
Takže chce to čas, vďaka bambulky! :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
3.3.05 16:47

Oxano,
zkus Řecko, tam je nádherně a myslím, že průjmy tam nehrozí.
Stále nepřihlášená Kočulka

• Nahlásit
  • Citovat
135
3.3.05 19:53

Ahoj Kočulka, chcela som niečo mimo sezónu, ale nie nejakú vysokú exotiku, predsa len mám radšej menšie vlny :roll:
Neviem, ako je na tom Grécko, ale chcem tak október, prípadne máj :?
Grécko je fakt nádherné, ale neviem ako v týchto mesiacoch, no uvidím…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Vvv
1364
3.3.05 21:15

Řecko

Ahoj Oxano a ostatní holky,
mooooc se mi tato diskuse hodí :) , protože my se právě rozhodli KAM - a vyhrálo Řecko (i díky Vašim střevním zkušenostem z Egypta :oops: ). Ale stejně jako Oxana bychom tam rádi jeli mimo hlavní sezónu. Máte nějaké tipy ohledně počasí v tomto období a o nějaké „baby-friendly“ destinaci? :) Myslím tím písečné pláže s pozvolným vstupem do moře, hotýlek s polopenzí spíše na klidnějším místě apod. :wink:
Předem děkuji za Vaše tipy!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
3.3.05 21:51

Ahoj holky,
tento problémek řešíme s manželem ,ale i s kamarádkama co mají mičo už dlouho . Jelikož jsme u moře nebyli už 2 roky a já mám po sluníčku a slané vodě doslova absták . Malýmu v létě bude rok. Když jsme to vzali kolem a kolem nakonec to vyhrálo Chorvatsko začátkem září a to z několika důvodů. Chceme jet sami autem , cesta bude pro dítě snadnější , kdykoliv bude třeba bude se moc zastavit. Proti cestě letadlem je hned několik argumentů. Velmi často z dřívějších dovolených s letadlem mám zkušenost ,že odložili odlet o několik hodin a odlétalo se uprostřed noci . mimi má pak rozházený svůj režim ještě několik dní . Navíc kdyby se něco stalo po zdravotní stránce asi bude problém sehnat letadlo nazpátek , kdyžto autem jste z Chorvatska za necelých 8 hodin ( známí takhle odjížděli ze zaplaceného hotelu již druhý den , po té co jejich 2 letý syn dostal laryngitidu). Navíc je vhodné si vybrat zemi která má zdravotnictví trochu na úrovni a to jistě islámské země nebudou.
Dále trochu bude problém s výběrem hotelů , nejlepe by byly asi apartman hotely s kuchynkou a nebo alespon mikrovlnkou, protože roční dítě asi nebude moci jíst jídlo běžně nabízené v rámci švédských stolů.
V Egybtě jsem byla právě před 2 lety, byla to úžasná dovolená ,ale rozhodněbych tam nejela s dítětem mladším minimálně 3 let a i tak si myslím ,že by to pro něj bylo velmi těžce zvladatelné.
Tohle prosím berte jenom jako můj názor. Dík Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
Vvv
1364
3.3.05 21:59

Ahoj Lenko,
my taky původně zvažovali Chorvatsko (kvůli té cestě), ale zase mě trochu odrazuje, že většinou jsou tam oblázkové pláže a nevím, jak by se s tím malej popral :roll: . Teď je mu 16 měsíců a říkám si, že i v létě pro něj bude písek bezpečnější.
Jakou máš zkušenost ty?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
3.3.05 22:09

Ahoj,
ono asi bude jedno jestli písek nebo oblázky. Původně jsme z důvodu písku zvažovali Itáli, nakonec jsme ji zavrhli. Jednak v Itálii se hodně kradě a moře je tam kvůli zvýřenému písku kalné , na druhou stranu tam bývá velmi pozvolný sestup a i třeba 100 metrů od pobřeží člověk stačí . Zrovna se mi ,ale také vybavuje jak známí kteří byli letos se svými 2 letými dvojčaty v Bibione popisovali ,jak si kluci písek s oblibou neustále cpali do pusy. V Chorvatsku je ,ale taky spoustu krásných pláží s malými oblázky, které jsou vhodné pro děti a moře je tam nesrovnatelně čistější.
Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
Vvv
1364
3.3.05 22:32

Lenko,
jak znám našeho lumpa, tak ten se bude krmit pískem i šutříkama :roll:
Tak pro jistotu, kdybys měla nějaký prima tip, kam v Chorvatsku za jemnými oblázky a mělčinou, neboj se o něj podělit :wink: Díky!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
135
4.3.05 08:13

Ahoj!
my sme vlani boli s trojmesačnou babenkou v Baško Pole, je to pre deti ako stvorené, kamienky, ale maličké, dobrý prístup do mora, veľa tieňa.
Išli by sme aj tento rok, ale mimo sezóny sa nedá :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
radka beranova
28.1.10 14:13

S mimčem v Turecku

Ahojky holky.Mohu přispět troškou zkušeností.Vloni jsme byli s 11 měsíčním chlapečkem v červenci v Turecku.Všichni nám to rozmlouvali,ale jezdíme léta,tak jsem věděla,jak se chovat,na co dávat pozor.Musím říct,že to byla nádherná dovolená.Malej byl celej čas,co nespal, v bazénu s námi-měli jsme super nafokovadlo pro malinké dětičky,chodili si ho ostatní půjčovat.Jinak byl v tričku, namazanej vrtvou 30SPF a přijel domů bělejší,než jsme odjížděli,i když bylo 50 stupňů.Strašně jsme si to užili.Jídlo a vodu pro něj jsem si vezla a ohřívala vše na pokoji,ale v jídelně stejně loudil,tak jsem mu dávala suchou rýži a pečivo a vše bylo v poho.Ještě musím varovat :lol:Na mimča jsou tam jak vosy,zvlášť na blonďaté andílky,ale naše dítě je rádo středem zájmum,takže mu fanclub nevadil.Letos jedem zase,tentokrát do Tunis,malej bude skoro dvouletý,takže si to víc užije.Také doporučuji nešetřit na kvalitě hotelu,zvlášť s miminky.Cestovatelům zdar :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
69308
4.5.15 08:42

Jely/i byste v létě na dovolenou do Egypta? Jezdíme často, letos jsem našla skvělý zájezd za skvělé peníze. Makadi nebo El Gouna. No a naši vyšilují, totálně, že je to vražedná zńa, že letos se nesmí do Turecka, Egypta ani Tunisu… koukala jsem, je tam varování jen na Sinaj a samostatnou turistiku…což my si vystačíme s tím, být zavření v resortu a vyjet na moře. Tak co, chtěla bych a trochu mě nalomili. Je ještě někdo, kdo by s přehledem letěl?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1494
4.5.15 08:52

Měla bych strach. Kamarádka trávila dovolenou v Egyptě každoročně snad 15 let, ale ani ona už tam vloni nejela, a letos jakbysmet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama