Ekzém u kojence

David Stindl
15.4.10 09:04

Ekzem u kojence...

Dobry den,
nasi dceri se objevil atopicky ekzem po druhem ockovani hexavakcinou cca v 5-6 mesici zivota. Napred se osypala kolem plenky, pak podkoleni a podloketni jamky a asi nejvice pod krkem. Kdyz nam doktorka na koznim oznamila, ze se jedna o atopicky ekzem a ne o obycejnou vyrazku, byl to sok..
Behem velmi kratke doby jsme vyzkouseli kde co - vymenili jsme kompletni satnik, deky atd za bavlnu, koupili nejruznejsi masticky: OKG kosmetika - absolutne bez efektu, australska Grahams (dermasmart) olej do koupele a mast - absolutne zadny efekt, na chvili se to zlepsilo pri pouziti kremu A-derma Exomega a lipobase, ale efekt byl pomerne kratkodoby a spis zklidnujici, nez problem odstranujici. Ve chvili kdy pred sebou vidite sve dite s vidinou ekzemu hledite na vsechno jine, jen ne na penize… Zena zmenila jidelnicek, neb stale kojila, ale take bez valneho efektu. Jak mala rychle rostla, zacinala se uz i skrabat na krku, kde se ekzem co nejvice rozbehl. Kdo to nezazil, tezko pochopi, co se behem te doby v rodine zmeni, jak se prehodnoti priority a kolik rodice proziji bezesnych noci. Prakticky neustale jsme shaneli informace a zkouseli co se dalo. Konec byl nakonec stastny - na radu z jakehosi fora jsme si zkusili nechat namichat Holtovu mast v lekarne, coz se ukazalo jako bod zvratu. Mazali jsme vecer pred spanim (koupali jsme max 3× tydne, jinak jen otirali mokrou plenou) jsme malou namazali promastujici masti (aderma, lipobase atp.) a na loziska exemu nanesli Holtovku. Ekzem k nasemu nadseni zacal ustupovat. Pomerne zahy se nam konecne priblizil termin navstevy Mudr. Capkove v Motole (od objednani cca 2-3 mesice), pani doktorka nam nechala jeste namichal Holtovku s detskym pudrem a promazavaci krem Cinderman. Dnes je mala uz asi mesic uplne cista a i po vysazeni Holtovky (promazavame vecer stale) se exem ani naznakem nevraci. Takze Holtovku doporucuju, navic stoji cca 50 korun, narozdil od tech predrazenych nanicmasti, co jsme nakoupili predtim…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1609
15.4.10 09:51

Taky mám výbornou zkušenost s Holtovkou. Vyzkoušeli jsme také toho spoustu, ale nejvíc se osvědčila Holtovka a potom promazat jen čistým masťovým základem z lékarny. Teď téměř bez ložisek (pouze malé na rameni) mažeme A-dermou Exomega a zatím spokojenost.

Malému se Atop objevil taktéž po očkování Hexou a mám pocit, že to bylo hlavně tím, že neměl dokonale zhojený boláček po očkování TBC. (taky mu to poté dost zhnisalo a ještě teď to nemá úplně OK)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17225
15.4.10 10:07

Krásný příběh se šťastným koncem........holky, přeji vám to, že jste zatočily s AE :potlesk: Bohužel Holtovka u nás vyvolala takovou reakci, že jsem se málem osypala taky 8-o Bohužel každé dítko reaguje jinak :think: Tak ať se to vašem dětem už neobjeví :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2189
15.4.10 10:41

Gratuluju :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
937
15.4.10 21:46

Ahoj, tiez pouzivame holtovu mast, pomaha, nie sice uplne, ale aspon trosku. Chcela by som sa spytat na presne davkovanie holtovej masti - ako casto, kedy? ako i toho druheho premazavadla… ? Poradite nam?

Nas pani doktorka na kozne zatial posielat nechce, maly ma licka ale niekedy do krvi, na zaplakanie, teraz napriklad ma len lozisko a pekne vycistene + trosku pod kolienkami. Pouzili sme uz tiez asi vsetko - exomegu, biodermu, lipobase /nepomahala vobec/, vitaminove masticky, na predpis slabu kortikoidovu - ta pomaha, ale nedavam ju, excipial mliecko, excipial kremy, teraz pomaha na premastovanie na tvaricku ten mandlovy, …
Moc diky, eri

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
David Stindl
16.4.10 09:14

Ahoj,
my jsme Holtovkou mazali vzdy vecer pred spanim po koupani (2-3 do tydne, koupani ekzem evidentne podrazdilo, takze jsme kazdodenni koupani i na radu doktorky omezili a zbyle dny malou pouze otirali vlhkou muselinovou plenkou, po kazdem otreni vymachat…). Kdyz to bylo nejhorsi, mazali jsme holtovku i rano, vyjimecne i behem dne, ale vetsinou jsme behem dne spis parkrat promazali tim Cindermanem (namichaji v lekarne) a Holtovku davali pouze na noc. Jinak obleceni na noc idealni pyzamo s pretahovatelnymi rukavy, nebo alespon rukavicky… Jo jeste si vzpominam, ze kdyz ekzem male vrcholil, manzelka male loziska pres den obcas mazla detskym pudrem (zelena plastova tuba), ktery to evidentne zklidnoval. Dr. Capkova z Motola zklidnujici ucinek pudru na ekzem potvrzovala a mast co nam pak nechala namichat byla v podstate Holtovka s pudrem… Preji pevne nervy a brzke uzdraveni!

• Nahlásit
  • Citovat
David Stindl
16.4.10 09:18

Jo to druhe promazavadlo (Cinderman), predtim jsme pouzivali i konopnou (tusim Canaderm) - ta taky pomerne dobre zklidnovala a promazavala. Tim promazavadlem napred, namazat ji uplne celou, aby se leskla jak zapasnik, ale krem se musi vztrebat a nebyt ve vrtstve. Po tomto promazani nanest Holtovku na loziska…

• Nahlásit
  • Citovat
2189
16.4.10 20:34

Tož jsem dnes byla v lékárně a holtovu mast říkali,že už neseženu,že může být na kůži škodlivá a že to stáhli a mám smůlu. Tak jsem z toho jelen :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12272
16.4.10 20:43

Tak já si dnes Holtovku vyzvedla v lékarně :-P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.4.10 15:59

skodliva? 8-o prosimte kde ti to rikaly??? …to je sileny :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2189
25.4.10 20:54

No mě to připadalo taky divné,že jsem o té Holtově masti slyšela často,ale ona to říkala ta magistra v lékárně,že prý snad může být rakovinotvorná či co a že to už neprodávají. Ptala jsem se,jestli se to dá sehnat jinde a ona říkala,že asi ne,ale že neví jistě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
David Stindl
26.4.10 09:14

Nevim takovou informaci jsme nezaznamanali, kazdopadne Holtovku nam schvalila sama MuDr. Capkova, jeden z nejvetsich expertu na atopicky ekzem u nas (nemocnice Motol). Jedine omezeni ktere ta mast ma je expozice na slunci kvuli dehtovym latkam, ktere mast obsahuje. Takze v lete nemazat pres den na mista, ktera prijdou na slunicko.. My zatim mame stale klid a pouze promazavame na noc.. Po ekzemku od zacatku jara ani pamatky, i na koupani uz mala reaguje bez podrazdeni, koupeme pro jistotu stale v ovesne koupeli (da se koupit napr. v DM drogerii).

• Nahlásit
  • Citovat
David Stindl
26.4.10 09:17

Jinak Holtovku jsme bez problemu nechavali michat v lekarne kousek od Vrsovickeho Namesti v Pze, naposledy s tim pridavkem pudru primo v Motole.. Bez problemu, v tech Vrsovicich ji dokonce casto uz meli hotovou a pripravenou..

• Nahlásit
  • Citovat
324
30.12.10 15:49

Dobrý den, máme pobodný problém…taky ekzém po druhé hexa, proto bych se vás chtěla zeptat jak jste postupovali v dalším očkování.

Moc díky za info.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
DavidS1212122
8.1.11 13:33

Ockovani...

Dobrý den,
když se malé objevil ekzemek, očkování jsme po konzultaci s doktorkou odložili a očkovali ji až v létě.
Jinak ještě k té Holtovce - malá byla přes celý rok prakticky čistá, jak přišel listopad a zima, začal se ekzémek trochu ozývat zas.. V podkoleních jamkách a na krku. Zašel jsem do jiné lékárny pro holtovku, ale měli nějakou průmuslově vyráběnou v tubě. Na rozdíl od té z minulého roku už tak nesmrděla, spíš mi připadala nějaká navoněná.. Co je ale hlavní - vůbec nezabírala.. Zjistil jsem, že sehnat lékárnu, kde míchají holtovku není jednoduché. Nakonec jsem musel zajet zpět do Vršovic, odkud už jsme odstěhovaní do lékárny v Moskevské ulici (lékárna u bílé labutě). Tam jni naštěstí stále míchají. Ta potom zase zabrala jako minulý rok..

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama