Elektronická cigareta a dítě

Anonymní
19.4.21 11:08

Elektronická cigareta a dítě

Ahoj holky, chci se zeptat, malá má 2 roky a přítel odmítá kouřit elektronickou cigaretu jinde než doma ač máme balkon.. (není to dlouho co kouři) malá sem tam kuckne, muže jí to nějak ublížit? Jeho argument je ten, ze to není normální cigareta ja si ale nemyslim, ze by to bylo v pohodě… Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2409
19.4.21 11:18

Elektronická cigareta obsahuje škodlivé látky, hlavní složkou je nikotin (kvůli němu se vlastně kouří) - což je droga. Ne všechny škodliviny se zachytí v plicích kuřáka, takže část jich je vydechnuta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8510
19.4.21 11:22

Tvůj přítel je nehorazne hovado!!! Samo, ze i tento „kouř“ je škodlivý. O dost méně než cigareta, ale i tak pro děti absolutně nevhodný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
760
19.4.21 11:22

Pasivní kouření není o nic lepší než to aktivní. S přítelem bych vůbec nediskutovala, před dítětem se kouřit nemá nic, má to být samozřejmost a ne předmět diskuse.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64307
19.4.21 11:24

Ač sama kuřák, nikdy by mi nenapadlo kouřit doma a to ani elektronku.. Přijde mi to sobecké. Jinak ano, elektronky vypouští pouze vodní páry, ale.. Pořád to nemá dýchat dítě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1603
19.4.21 11:25

Normální cigareta to není, ale úplně bezpečná taky nebude.
Záleží kde váš přítel nakupuje ty liquidy. Pokud někde po vietnamcích, tak bych ho vykopala z bytu i s cigaretou. Protože známe svoje lidi, oni to tam napajcují kdejakou srajdou.
Naposledy, co jsem se na tohle téma hádala s manželem, jsem se na internetu dočetla, že neexistují žádné předpisy na to, co v těch liquidech může být atd a nejsou nijak kontrolované, takže záleží čistě na výrobcích, jak jsou „slušní.“ Samozřejmě se to mohlo změnit, nicméně přesto tomu nijak zvlášť nevěřím.
Manžel to normálně kouřil v bytě a mě z toho bylo špatně, když jsem se dívala na TV a před ní se linul úplně šílený opar z té cigarety. Docela často jsem doma kašlala. No pak jsem otěhotněla a manžel mohl kouřit tak max na záchodě a nebo do digestoře.
Absolutně mě nezajímá co si myslí. Jestli si chce ničit zdraví, ať si to píchá třeba nitrožilně, ale mě tím obtěžovat nebude a už vůbec ne moje děti. Jsou to tak dva roky a manžel se pořád drží záchodu (máme tam odsávač) a digestoře v kuchyni. Úplně čistá pára to rozhodně není, protože to by mi jen tak nepoletovala po bytě i hodinu po tom, co dokouřil.
I normální cigarety se považovaly za zdravé, dokud neuplynulo tak 30-40 let a lidi nezačali mít rakoviny plic a tak podobně. Pokud máte balkon a on je přesto zdechlý si na něj dojít, tak je to sobec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5393
19.4.21 11:29
@LilyJane píše:
Normální cigareta to není, ale úplně bezpečná taky nebude.
Záleží kde váš přítel nakupuje ty liquidy. Pokud někde po vietnamcích, tak bych ho vykopala z bytu i s cigaretou. Protože známe svoje lidi, oni to tam napajcují kdejakou srajdou.
Naposledy, co jsem se na tohle téma hádala s manželem, jsem se na internetu dočetla, že neexistují žádné předpisy na to, co v těch liquidech může být atd a nejsou nijak kontrolované, takže záleží čistě na výrobcích, jak jsou „slušní.“ Samozřejmě se to mohlo změnit, nicméně přesto tomu nijak zvlášť nevěřím.
Manžel to normálně kouřil v bytě a mě z toho bylo špatně, když jsem se dívala na TV a před ní se linul úplně šílený opar z té cigarety. Docela často jsem doma kašlala. No pak jsem otěhotněla a manžel mohl kouřit tak max na záchodě a nebo do digestoře.
Absolutně mě nezajímá co si myslí. Jestli si chce ničit zdraví, ať si to píchá třeba nitrožilně, ale mě tím obtěžovat nebude a už vůbec ne moje děti. Jsou to tak dva roky a manžel se pořád drží záchodu (máme tam odsávač) a digestoře v kuchyni. Úplně čistá pára to rozhodně není, protože to by mi jen tak nepoletovala po bytě i hodinu po tom, co dokouřil.
I normální cigarety se považovaly za zdravé, dokud neuplynulo tak 30-40 let a lidi nezačali mít rakoviny plic a tak podobně. Pokud máte balkon a on je přesto zdechlý si na něj dojít, tak je to sobec.

Osobně si nedovedu ani na tom záchodě to představit… a vždy něco unikne do bytu. A na tom záchodě to musí být cítit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31852
19.4.21 11:32
@Anonymní píše:
Ahoj holky, chci se zeptat, malá má 2 roky a přítel odmítá kouřit elektronickou cigaretu jinde než doma ač máme balkon.. (není to dlouho co kouři) malá sem tam kuckne, muže jí to nějak ublížit? Jeho argument je ten, ze to není normální cigareta ja si ale nemyslim, ze by to bylo v pohodě… Děkuji

Protože je zakázáno kouřit i elektronicky na některých místech, řekla bych, že nezávadné to není. Kouření nesnáším, ale když vedle mě byl kuřák el. cigarety, aspoň to nesmrdělo. Ovšem před malým dítětem bych mu kouřit nedovolila. Dalš sobec kuřák, co upřednostňuje pohodlí před zdravím svého vlastního potomka 🙄

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31852
19.4.21 11:35

@LilyJane
Kouřit na záchodě je prasárna. Naposledy si to dovolil otčím, když mi bylo asi 13. Opravdu nechutné jít po kuřákovi na záchod :poblion: V bytě u dětí kouří pohodlní sobci. A na balkoně taky. Protože to jde zas k sousedům. Máme to denně. I s nechutným kašlem až z paty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9083
19.4.21 11:40

Nediskutovala bych. Buď bude chodit na balkón nebo leti on i cigara.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3755
19.4.21 11:41

Lidi, co kouří na záchodě nebo do digestoře, nesnáším. Fakt je to hnus, stoupačkami to jde do dalších bytů. :poblion:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17496
19.4.21 11:43

Tvůj přítel je sobec a de.bil, nezlob se na mě. Opravdu hrozný problém jít na balkon :zed: Určitě je to škodlivé a nejen samotný „kouř“ - problémem je i to, že ho dcerka vidí kouřit a bere jako samozřejmé, že to někdo dělá doma :poblion: Pokud by nepomohla důrazná domluva, cigaretu bych mu na férovku vyhodila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1603
19.4.21 12:02

@Russet @Veru1987 @Modesta
Už jste někdy cítili kouř z e-cigarety? Pokud tam není přidaná nějaká příchuť, tak ho nepoznáte. Není to smrad jako z klasické cigarety. Je to prostě taková divná těžká pára, kterou digestoř a nebo odsávač úplně v pohodě vysaje pryč. To je stejné, jako bych doma nesměla smažit a nebo dělat jiná smradlavá jídla, protože „to jde sousedům do bytu.“ Digestoře v panelácích mají navíc zpětné klapky, takže ten smrad z trubek by se jiným do bytu vůbec neměl dostat. Jo pokud si nějaký inteligent ty klapky vyndá, aby se mu tam vlezla jeho super nová „fancy“ digestoř, tak je to jeho blbost.

V porovnání s klasickou cigaretou je ecigareta skoro nezjistitelná - když se odsaje ta hustá pára. Po chlapovi můžu jít na záchod po pár minutách a necítím nic. Jako by tam vůbec nekouřil. Žádný smrad, žádný bordel, zdi nejsou cítit, žádný žlutý hnusný povlak dehtu, jako u klasických kuřáků, kdy člověka ten smrad vyliská snad ve dveřích.
Mi šlo pouze o to, aby nekouřil tam, kde se ta pára hromadí a jde špatně vyvětrat - máme okna jenom na jedné straně bytu a ještě jsme v závětří, takže vyvětrat tady něco je opravdu utrpení. Balkón není a když to foukal z okna, šlo to zpět dovnitř. Takže digestoř a nebo odsávač na záchodě.
Tisíckrát lepší, než naši boží sousedé, co celé léto hulí na balkóně a je jim jedno, že to jde všem okolo přímo do ložnic, nebo na sušáky s prádlem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
101
19.4.21 12:05
@Anonymní píše:
Ahoj holky, chci se zeptat, malá má 2 roky a přítel odmítá kouřit elektronickou cigaretu jinde než doma ač máme balkon.. (není to dlouho co kouři) malá sem tam kuckne, muže jí to nějak ublížit? Jeho argument je ten, ze to není normální cigareta ja si ale nemyslim, ze by to bylo v pohodě… Děkuji

Tak jako má aspon otevřít okno a kouřit u něj když nechce na balkon.. jako nezlobte se ale pro mě je toto chování od něj sobecké…ikdyž to není normální kouř jako z cigarety tak bych nedělala zle a šla na balkon nebo tak když mám doma dítě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63271
19.4.21 12:09
@Veru1987 píše:
Osobně si nedovedu ani na tom záchodě to představit… a vždy něco unikne do bytu. A na tom záchodě to musí být cítit…
opravdu někdo citi elektronku ? ja to zkoušela kdysi v práci na nekuracich ,a necítil vůbec nic .
@unuděná píše:
Tvůj přítel je sobec a de.bil, nezlob se na mě. Opravdu hrozný problém jít na balkon :zed: Určitě je to škodlivé a nejen samotný „kouř“ - problémem je i to, že ho dcerka vidí kouřit a bere jako samozřejmé, že to někdo dělá doma :poblion: Pokud by nepomohla důrazná domluva, cigaretu bych mu na férovku vyhodila.

vy jste teda ranarky, vse se toci kolem vas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat