Nepije mi vodu ani čaj

638
17.4.21 23:52

Nepije mi vodu ani čaj

Holky možná stupidní dotaz, ale mám 7 měsíční plně kojená. Máme zavedej příkrm ( oběd ) maso+ zelenina sní mi možná 100 g což je super, po té dokojuju, dále pracuji na večeři. To mi dá kaši ze 70 ml, pak ji ještě dokojuju.. mamka mi furt říká ať ji naučím pít vodu a čaj. asi na tom něco bude? Přijdou horka atd. Já když ji dám vodu nebo čaj z láhve tak nechce a šklebí se jak kdybych ji dávala jed… Jak to dítě naučit aby tu vodu nebo čaj pila :think: :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4073
17.4.21 23:54

A aspoň po lžičkách jsi zkoušela? Dokud kojis, tak bych to nijak extra neřešila, však ona se časem naučí i z flašky nebo hrnecku ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
638
17.4.21 23:56
@darekp píše:
A aspoň po lžičkách jsi zkoušela? Dokud kojis, tak bych to nijak extra neřešila, však ona se časem naučí i z flašky nebo hrnecku ;)

No zkoušela… Vůbec to plive vypadá že se topí a voda je všude. Jako je mi jasný že se to musí naučit.. jen má trpělivost a řeči rodiny mě unavujou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3361
18.4.21 00:00
@KKikina píše:
Holky možná stupidní dotaz, ale mám 7 měsíční plně kojená. Máme zavedej příkrm ( oběd ) maso+ zelenina sní mi možná 100 g což je super, po té dokojuju, dále pracuji na večeři. To mi dá kaši ze 70 ml, pak ji ještě dokojuju.. mamka mi furt říká ať ji naučím pít vodu a čaj. asi na tom něco bude? Přijdou horka atd. Já když ji dám vodu nebo čaj z láhve tak nechce a šklebí se jak kdybych ji dávala jed… Jak to dítě naučit aby tu vodu nebo čaj pila :think: :roll:

Do roka jsem kojila a nepil nic. Ted je mu 17 měsíců a jestli za den vypije dvojku vody, je to moc :lol: a zda se v pohodě. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4073
18.4.21 00:00

@KKikina to se časem poddá :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
638
18.4.21 00:01
@Oli.Lyon píše:
Do roka jsem kojila a nepil nic. Ted je mu 17 měsíců a jestli za den vypije dvojku vody, je to moc :lol: a zda se v pohodě. :mrgreen:

No děkuju za poznatek. Sama to znáš ty kecy od od mámy a tchýni 8) :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
elibro
18.4.21 00:03

Možná ti láhev teče moc intenzivně. Moje stejně stará se naučila s lahví pracovat jakž takž až teď. Ale s hrnkem nacáká míň.

A přijde mi, že vlažná voda má větší úspěch, než studená…

• Citovat
  • Nahlásit
elibro
18.4.21 00:04

A jinak teda souhlasím, že pro kojení to není nutný :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
3361
18.4.21 00:07
@KKikina píše:
No děkuju za poznatek. Sama to znáš ty kecy od od mámy a tchýni 8) :think:

Tak mně do toho nikdo nekecal a ani bych si nenechala. Jak chces donutit dítě pít? :lol: Žízní dobrovolně fakt neumre…b
Jinak teda pije jak cochtan, hned se topi, nejde mu to. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9922
18.4.21 00:19

Nepotřebuje se to naučit, naučí se to sama, až to bude potřebovat. Při kojení není nutné
dávat další pití. A ani bez kojení dítě nemusí pít litry denně. Vypije tolik kolik bude samo potřebovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
638
18.4.21 00:26
@Oli.Lyon píše:
Tak mně do toho nikdo nekecal a ani bych si nenechala. Jak chces donutit dítě pít? :lol: Žízní dobrovolně fakt neumre…b
Jinak teda pije jak cochtan, hned se topi, nejde mu to. :lol:

No to už vím že ji nedonutim a bude hůř :mrgreen: 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11018
18.4.21 01:40

Caj nepotrebuje, staci voda, a i na tu ma cas.
Oni hodne okoukavaji, takze kdyz bude chtit, at si muze vzit hrnek nebo lahev a zkusit, ale netlac na to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63715
18.4.21 03:06

@KKikina kojis, tudíž to neřeš.. Ve vedrech holt budeš kojit častěji. Nejstarší mi nepil do roka vůbec nic.. Např.. Jen mléko.. Nejmladší včera vzal poprvé na milost čaj, ale to je asi 15 druh, který jsem zkoušela

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1541
18.4.21 05:45

@KKikina
Dovolí si obě jen to, co si necháš líbit 👍

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3138
18.4.21 08:09

Dcera byla kojená do roka a půl a dávala sem jí jen vodu do flašky. Jen tak na cucnutí, než bych se případně venku někde zašila na kojení. Jinak sem režim podřídila jí a vždy před odchodem kojila. Ale syn flašku nevezme vůbec, jen to ožužlává nebo pokusuje 🤷🏻‍♀️ Voda a nebo neslazený dětský čaj, ani prd. Je mu 10 měsíců a kojím. Takže nevím, zkusím asi ještě nějaký ten první hrneček učící. Malej je kozomil, ale třebas venku na hřišti si prostě nedá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat