Jaké to je být mladou maminkou?

Anonymní
17.4.21 08:31

Jaké to je být mladou maminkou?

Ahoj, je mi 21 let, jsem zatím na začátku těhotenství, ještě o něm nikdo kromě přítele neví, ale miminko jsme plánovali a moc se na něj těšíme. Zázemí samozřejmě mít bude a řekla bych, že mu snad nebude nic chybět :D Teď k otázce.
Jaké to je být mladou maminkou? Jaké to bylo/je pro vás? Jak to vzalo vaše okolí a rodina? :)
Přijde mi, že v dnešní době jsou mladé maminky dost odsuzované a ostatní usoudí, že to páru akorát ujelo, nejsou na děti připraveni, protože oni sami jsou vlastně ještě děti. Dřív mi přijde, že mít děti v tomto věku bylo naprosto normální. Jaký názor na to máte vy? A jak jste oznámili těhotenství rodině v mladém věku? :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7901
17.4.21 08:33

Jaké to je být mladou maminkou? Netusim

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8181
17.4.21 08:35

Dřív spíš nebyla taková osvěta ohledně antikoncepce a hlavně se neslušelo žít jen tak na hromádce. Jinak je to každyho věc kdy si dítě pořídí, pokud se na to cítíte, máte zázemí tak je okoli do toho houby a nenechte se jimi znechutit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.4.21 08:36

Budu rodit teď v mých 22 letech. Moje okolí se dělí na dvě skupiny. První skupina jsou spolužáci z VŠ, kde jsem prostě exot, když už jsem vdaná a navíc těhotná. V druhé skupině to je zase normální (rodina, kamarádky z dětství,…) a nikdo se tomu nedivil vzhledem k tomu, že máme po svatbě.

• Citovat
  • Nahlásit
1358
17.4.21 08:46

Ja jsem mela první dítě ve 23 letech. Byla jsem totální exot úplně všude. Ještě vypadám mladší, takže třeba v čekárně u doktora si mysleli, ze jsem nějaká zbouchnuta náctiletá pipina. Spolužáci na VŠ absolutně nechápali, ale měli radost. Kamarádky z gymplu taky nechápaly a radost tedy neměly, po druhém dítěti jsme se přestaly vídat a třetí ani nikdy neviděly. V rodině všichni říkali, že jsme mela ještě počkat. Ale já jsem šťastná, vždy jsem chtěla mít deti do 30 let a to se mi povedlo. Na okolí kašlu, oni mi ty deti nehlidaji ani nezivi. Teď ve společnosti matek se stejně starými dětmi jsem suverénně nejmladší a všichni mi to závidí. Takže tak. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10633
17.4.21 09:03

To poznas sama..🤗

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2158
17.4.21 09:16

Myslim ze budes lepe zvladat spankovy deficit a nebudes prehnane uzkostliva a s nervama v kyblu, naopak treba nebudes tolik sebevedoma (otazka co je dobre), sebejista, zajistena financne a profesne a muze se objevit pocit ze sis nic nestihla uzit. Na druhou stranu dite bude samostatne a ty jeste dost mlada a plna sil, to je vyhoda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6745
17.4.21 09:21

Poprvé jsem rodila když mi bylo 21… Jo člověk je tím „divný“. Často jsem poslouchala a vlastně do dnes poslouchám, že to bylo asi nechtěně coo? :lol: :lol: :lol: Ne bylo to chtěné. Jsem za to ráda ac už je to několik let. Teď čekám druhé ve věku, kdy to nikomu nepřijde „divné“ a nikoho nenapadá, že by snad nechtěně. Lidi mi jsou ukradený. Jsem ráda, že jsem mladá, energická matka ( tím neříkám, že ženy ve 40 nejsou!!!), ale když srovnám jak mi bylo tehdá a jak mi je teď, tak za sebe říkám, že bych v „pokročilejším“ věku minimálně těhotenství asi už fakt nezvládla :lol:. Pokud má člověk zázemí a dokáže se postarat, tak je všechno v pořádku a ostatní ať si myslí a říkají co chtějí. Ten život je tvůj a ty si ho žij jak uznáš za vhodné. Vůbec se neohlížej. Lidé to soudí ze svého pohledu a života, ale ty ten jejich život nežijes :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21040
17.4.21 09:21

Mě ve 21 neprijdes mladá. To už dost mých kamarádek a spolužaček děti mělo, já taky :nevim: mladou si představuju tak pod 19 :D jinak je to normální, myslím ze nikoho nezajímalo kolik mi je, rodina to vzala v pohodě. V mem okolí se teda blbě kouká spis na ty stare matky :think: nicméně já to beru jako výhodu, mít děti dřív, budeš na to mít víc energie a v pozdějším věku už děti samostatné, kde jiné budou řešit pleny a školky :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1595
17.4.21 09:28

Mne neprijde, ze by kdokoliv cokoliv hodnotil. Samozrejme jde i o tve plany do budoucna. Pravdepodobne si uz nechces doplnit vzdelani. Jestli jo, tak to bez intenzivni pomoci babicek a manzela nezvladnes. Zalezi taky, jak stareho mas partnera? Pokud je starsi, uz ma treba vlastni bydleni, coz je dobre mit vyreseno. Pokud je stary jak ty, tak z vlastnich zdroju bydleni nemate, budete se placat po podnajmech. Ale treba vam poskytnou byt rodice, ze. S ditetem je vsechno tak nejak narocnejsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53429
17.4.21 09:44

První jsem čekala ve 22r., plánovaně. Otěhotněla jsem půl roku po svatbě. Vše jsem měla obráceně. První děti, budovat zázemí, pak dodělat školu 8).
Spíš jsem přemýšlela, jaké to bude, jestli budu mladá babička? :think: Což se teoreticky stát může.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4117
17.4.21 10:01

Jo rodila jsem v 21. Jo v soku bylo cele moje okoli, nelituji. Zmenilo mi to zivot. Ja teda jsem asi mama odjakziva. Nemela jsem problem se postarat, nevahala jsem, manipulace s miminem, vstavani nebyl problem. Ale cim je dcera strasi tim vic, se bojim abych ji dobre vychovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21832
17.4.21 10:04
@Cenarius píše:
Jaké to je být mladou maminkou? Netusim

hele, ono také není povinné, abys odpovídal na úplně každou diskusi :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6076
17.4.21 10:04

Podle mě je normální stát se matkou mezi 20-40 rokem a více méně je to stejné. Tak to bylo i dřív, to jen doba komunismu nastavila trend rodit do jen 25let.. V dnešní dobe jsou odsuzované nejen mladé maminky, ale v uvozovkách i ty staré. Dle dnešních norem má mít člověk dostudovano, nacestováno, vlastní dům, auto, dobrou práci, pak má nárok rodit, ale pozor neměl by být starší 35let, protoze pak už nebude stíhat a zvládat v 50 pubertaky. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
335
17.4.21 10:18

Gratuluju k těhotenství :kytka: Ja s první dcerou neplánovaně otěhotněla ve 20, vzali jsme se a ted o 5 let později jsme pořad spolu, spokojeni a máme 2 děti ;) Na okolí se vykasli :D Samozřejmě ze jsem byla všude s dítětem zdaleka nejmladší (jsem z Prahy, tady je ten trend s materstvim spis opačný mi přijde), at už v porodnici, na hřišti, u dr a ted ve školce :D Bylo v podstatě na denním pořádku, ze se někdo ptal kolik mi je s prvním miminkem ;) Každopádně gynekolozka říkala ze mám na těhotenství ideální věk :D Mezi vrstevníky samozřejmě nikdo dítě neměl a doteď nemá, takže jsem kvůli tomu o par kamarádek už přišla, ale zase jsem si díky dětem udělala nové :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat