Elicea 20 mg

45
7.3.21 19:04

Elicea 20mg

Ahoj.
Píší si tu o radu.
Rada bych věděla zda vyšší dávka léků znamená vyšší pravděpodobnost že budu mít problém kdy vysadit úplně a žít třeba bez léků.
Mám nyní elicea 10mg. Mám za sebou 7 týdnů kdy zmizely fyz. Příznaky ale zůstal mi divný pocit odcizení. Jako bych to nebyla já… Ale je to asi forma me úzkosti. Pořád nad tim musím přemýšlet od doby co vím o depersonalizaci. Ve středu jdu na kontrolu a vím, že budeme řešit zda navýšit. Možná bych i rada aby ty nepříjemné pocity zmizely ale nevím… Mám strach ze vyšší dávka znamená že jsem. Víc v cudu že mám. Menší šanci žít pak bez léků a že už je nikdy nevysadim.
Moc se v tom nevyznám a proto píší o radu ať vím co říct. Ona mi nejspíš poradi… Ale chci nad tím i popřemýšlet předem.
Dekuju :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
16039
7.3.21 19:31

Navyšovala bych a když to nezabere tak holt hledala jiný lék - ale to je na psychiatra. Ta depersonalizace je biochemická záležitost a 10mg je nižší dávka, takže trošku navýšení to může celé smáznout bez toho aby spustilo nežádoucí vedlejší efekty.

Představa že je nikdy nevysadíš je klasická úzkostná fantazie, nijak nesouviesjící s realitou. Je to častý symptom a znamená to, že pořád ještě je upravit léky.

Úzkostně depresivní poruchy se při vhodné medikaci srovnají a psychoterapií člověk porozumí a promění ty vzorce chování a prožívání, které si tak dlouho pěstovala, až se mu to rozpadlo.

Hele nečti nic na internetu - jednak to neumíš adekvátně vyhdnotit vzhledem k nedostatku komplexních informací, ale především dokud máš mozek rozhozený úzkostně depresivní poruchou, tak prostě není moc možné objektivně vyhodnotit svou vastní stiuaci, protože prostě úzksot a deprese ničí myšlení a deformují ho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.3.21 20:15

Hele, brala jsem Eliceu na snídani, neurol na oběd a Tritico na večeři. Vysadila jsem bez problémů. Prostě jakmile mi začalo být skutečně dobře, šlo ubrat a časem nebylo potřeba nic. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
980
7.3.21 20:21

@Ou a myslíš, že já už jsem v cajku, když vysadit nechci nikdy nikdy nikdy a nechat si léky ideálně do smrti :D možná malinko přehráním, ale dvakrát jsem vysadila a bylo to peklo. Omlouvám se za OT, ale nechápu, proč se lidi boji, že to nikdy nevsadí, přece když má někdo vysoký tlak, tak nemyslí jen na to, kdy to vysadit. S depersonalizacemi mám tak zkušenosti, bohužel, bylo to fakt psycho, ale srovnala se to samo časem. Hodně v tom jednou hrála roli HA, kterou už nyní neberu ani nebudu. Jinak jsem obecně spíš pro přírodní léky a alternativní směry léčení, ale AD si vzít nenecham ani omylem :wink: p. s. Eliceu jsem měla taky, ale mě nezabrala, ale je to opravdu velmi individuální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.3.21 20:27

@Zuzanec jen ze zvědavosti, máš emoce? Osobně jsem vysadit chtěla, protože mi časem přišlo, že ačkoli se z ničeho nehroutím a úzkosti které mi nedovolí nic jsou pryč, neměla jsem ani žádnou skutečnou radost. Měla jsem totálně otupělé emoce. Jako jo, občas (parkrat do roka) byly situace kdy jsem si šla zobnout neurol, abych se uklidnila nebo jsem si vzala tritico, abych usnula, ale smrt už jsem jako jedinou životní cestu nikdy neviděla.

• Citovat
  • Nahlásit
980
7.3.21 22:19
@Anonymní píše:
@Zuzanec jen ze zvědavosti, máš emoce? Osobně jsem vysadit chtěla, protože mi časem přišlo, že ačkoli se z ničeho nehroutím a úzkosti které mi nedovolí nic jsou pryč, neměla jsem ani žádnou skutečnou radost. Měla jsem totálně otupělé emoce. Jako jo, občas (parkrat do roka) byly situace kdy jsem si šla zobnout neurol, abych se uklidnila nebo jsem si vzala tritico, abych usnula, ale smrt už jsem jako jedinou životní cestu nikdy neviděla.

Mám, ale znám ty stavy, kdy je nemáš. Vystřídala jsem totiž hodně druhů a kombinaci ad než jsem našla ty pravé. U jedněch jsem moc chtěla brečet a nešlo to třeba. Takže za mě, když nejsou emoce, na člověk ty správné pro něho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
8.3.21 15:23
@Anonymní píše:
Hele, brala jsem Eliceu na snídani, neurol na oběd a Tritico na večeři. Vysadila jsem bez problémů. Prostě jakmile mi začalo být skutečně dobře, šlo ubrat a časem nebylo potřeba nic. :kytka:

Děkuji za reakci, nebudu se tedy navýšení kdyžtak bránit:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
10.3.21 18:26

Tak mi paní Dr. Ne navýšila ale přidala malou dávku antypsychotik. Na zklidnění myšlenek… No nevím. Přijde mi že už ani nepoznám jaký to je normální… Bojím se že až to přijde ani to nepoznám. A ten pocit odcizení nezmizí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat