Endometrióza, srůsty - jít do ivf bez léčby?

Anonymní
11.3.21 09:19

Endometrioza,srusty jit do ivf bez lecby?

Ahoj, je mozne jit na ivf i bez operace nebo nejake jine lecby endometriozy? Je sance ze tak otehotnim? Nebudu mit pak problemy v tehotenstvi?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4344
11.3.21 09:23

Záleží na tom, kde jsou srůsty, jestli máš cysty, kde všude máš sliznici mimo apod. Čistě obecně - je to velký nerozum. Vědomě tím snižuješ šance na to, že bude IVF úspěšné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.3.21 09:29

Nevim kde mam srusty, nemam nic potvrzene od doktoru, pry jsem v poradku, ale bohuzel po zanedbani odtoku krve po prvnim porodu se domnivam se ze mam tu rektovaginalni endosku, protoze mam hrozne krece pri mentruaci kdyz jdu na velkou a pri brani progesteronu mam velke bolesti bricha tak jsem to vzdy musela vysadit.

• Citovat
  • Nahlásit
11.3.21 09:35

Já bych se k Vám s dovolením také přidala protože si lámu hlavu se stejným problémem a to jít či nejít na IVF bez operace. Vím jen (po hysteroskopii) že nemám zasazenou delohu zevnitř. Na prohlídku tam zvenčí už musí být laparoskopie a vzhledem k současné covid situaci čekám na tenhle zákrok několik měsíců, moje doktorka mi zcela na rovinu řekla že Neví jestli se letos vůbec dočkam. Takže mě nezabývá nic než jen čekat, zatímco se mi kvůli věku snižuje šance.

Myslíte že kdyz je deloha celkem v pořádku do IVF jít?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4344
11.3.21 09:35
@Anonymní píše:
Nevim kde mam srusty, nemam nic potvrzene od doktoru, pry jsem v poradku, ale bohuzel po zanedbani odtoku krve po prvnim porodu se domnivam se ze mam tu rektovaginalni endosku, protoze mam hrozne krece pri mentruaci kdyz jdu na velkou a pri brani progesteronu mam velke bolesti bricha tak jsem to vzdy musela vysadit.

Pokud nemáš nic potvrzené, tak nespekuluj. IVF je tak velký zásah do těla (a peněženky), že před ním je na místě zjistit, kde je vlastně problém a v jakém rozsahu. To, co popisuješ, vůbec nemusí být příznaky endometriózy (křeče při menstruaci můžou být vinou lecčeho a bolesti břicha při užívání progesteronu jsou úplně běžné - zvlášť, pokud ho polykáš).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.3.21 09:44

@SlečnaDahlia a co tedy navrhujes, verit doktorum ze jsem v poradku a jit na ivf? Vzhledem ke covid situaci bych na laparku cekala asi hodne dlouho…

• Citovat
  • Nahlásit
160
11.3.21 10:05

Já jsem hned první měsíc po laparce (odstranění srůstů a enometrioznich ložisek) otěhotněla přirozeně, prý je to hodně častý případ. Takže určitě doporučuju zkusit prvně laparku, než si huntovat tělo a peněženku IVF…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4344
11.3.21 10:13
@Anonymní píše:
@SlečnaDahlia a co tedy navrhujes, verit doktorum ze jsem v poradku a jit na ivf? Vzhledem ke covid situaci bych na laparku cekala asi hodne dlouho…

Co navrhuji jsem psala: nechat se vyšetřit a zjistit, kde je problém, pokud nějaký je. Není důvod operovat s tím, že máš endometriózu, když jsi na ni byla vyšetřovaná a nediagnostikovali ti ji. Pokud jsi v pořádku (tj. máš všechna vyšetření - hormonální profil, genetika, štítná žláza, trombofilní mutace atd.) a nedaří se vám, předpokládám, že problém je u partnera, a laparoskopie není akutní. Ale pokud hodně chceš, i v „Covid situaci“ se diagnostické laparoskopie dělají ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.3.21 10:51

A byla jsi uz na konzultaci kvuli IVF? V CARu by te mel nejprve poradne prohlednout lekar, se kterym se muzete pobavit o dalsim postupu. Deka se vysetreni a UTZ.
Drzim palce

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.3.21 11:59
@SlečnaDahlia píše:
Co navrhuji jsem psala: nechat se vyšetřit a zjistit, kde je problém, pokud nějaký je. Není důvod operovat s tím, že máš endometriózu, když jsi na ni byla vyšetřovaná a nediagnostikovali ti ji. Pokud jsi v pořádku (tj. máš všechna vyšetření - hormonální profil, genetika, štítná žláza, trombofilní mutace atd.) a nedaří se vám, předpokládám, že problém je u partnera, a laparoskopie není akutní. Ale pokud hodně chceš, i v „Covid situaci“ se diagnostické laparoskopie dělají ;)

Ano vse mam vysetrene a vse vyslo v pohode i pruchodnost vejcovodu, ale bohuzel partner ma vsechny spermie mrtve tak mozna jen kvuli nemu se nedari, takze kdyz ivf tak s darcem.

• Citovat
  • Nahlásit
4344
11.3.21 12:14
@Anonymní píše:
Ano vse mam vysetrene a vse vyslo v pohode i pruchodnost vejcovodu, ale bohuzel partner ma vsechny spermie mrtve tak mozna jen kvuli nemu se nedari, takze kdyz ivf tak s darcem.

Tak pokud má on všechny spermie mrtvé a ty jsi v pořádku, tak snad k laparoskopii u tebe není žádný důvod. To je poměrně jasné, že bez živé spermie nepočnete.

Ale opravdu má mrtvé všechny? Vůbec nic se nenašlo? I kdyby tam bylo použitelných 0,5%, při IVF to není velký problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.3.21 12:32

@SlečnaDahlia nedoporucili nam ivf nemel tam nic pouzitelne a i zanet. Lecili jsme to, ale nezlepsilo se to.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.3.21 12:44

Muzete zkusit v Praze androloga Kociho. Nam opravdu pomohl, odhalil zanet stitne zlazy a ruzne nedostatky vitaminu. Je drazsi, ale muze pomoct. Pritel taky mel obdobi, kdy nemel vubec zadne spermie. Ted to taky neni zadna hitparada, ale neco uz ma..

• Citovat
  • Nahlásit
354
11.3.21 17:39

Rektovaginalni endo odolava lecbe a chirurgicke odstraneni je narocne. Pokud je endo rozseta po brichu, lecba je zdlouhava. Zalezi na mnohem, na tom, jak je endo aktivni, jestli treba uz nejde jen o zjizvednou tkan. Aktivni dela problemy v tom, ze provokuji imunitni system, tim snizuje uspesnost IVF. Da se tlumit imunosupresivy. Ja mam endo 4.stupne (neoperovatelnou, lecenou jen antikoncepci) - IVF uspesne. Dlouhe roky vsak po strance reprodukcni imunologie pozitnivni pres veskerou lecbu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.3.21 15:24
@Anonymní píše:
Muzete zkusit v Praze androloga Kociho. Nam opravdu pomohl, odhalil zanet stitne zlazy a ruzne nedostatky vitaminu. Je drazsi, ale muze pomoct. Pritel taky mel obdobi, kdy nemel vubec zadne spermie. Ted to taky neni zadna hitparada, ale neco uz ma..

Nemame na rozhazovani, budem radi kdyz zaplatime to ivf s darcem.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat